|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odpiranje bolniške - kako?
2.3.2010 8:54:38   
PetraSkok
pozdravljene, za vsak slučaj bi nekaj vprašala, če bom slučajno rabila - vrnila sem se v službo in me zanima, če recimo otrok zboli, kako poteka odpiranje bolniške - recimo reče zdravnica otrok naj čimveč miruje ali kaj podobnega, ali grem jaz svoji zdravnici da mi odpre bolniško, verjetno mi ne odpira otrokov pediater, ali moram prinest kakšen dokument, da je otrok bolan in kako potem ko je zdrav - samo pokličem svojo zdravnico da mi zaključi bolniško ali kako?

Res ne vem kako te zadeve potekajo ker sem se šele vrnala v službo in bom verjetno morala kdaj zaradi bolanega otroka ostati tudi doma.

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odpiranje bolniške - kako?
2.3.2010 10:49:31   
BarbaraO
Ko ti zboli otrok in ga pelješ k pediatru, ti on odpre bolniško - nego za otroka. In ko se otrok pozdravi, ti jo tudi zaključi. Tvoj osebni zdravnik je pristojen le zate osebno (razen, če je splošni zdravnik obenem tudi pediater).

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odpiranje bolniške - kako?
2.3.2010 10:53:12   
**Tinkara78**
Če pa imaš z otrokom posvetovalnice ali obiske v drugih ambulantah pa dobiš pri svojem osebnem zdravniku na podlagi vabila ali izvida spremstvo za otroka.

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odpiranje bolniške - kako?
2.3.2010 12:03:05   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraO

Ko ti zboli otrok in ga pelješ k pediatru, ti on odpre bolniško - nego za otroka. In ko se otrok pozdravi, ti jo tudi zaključi. Tvoj osebni zdravnik je pristojen le zate osebno (razen, če je splošni zdravnik obenem tudi pediater).


točno tako.dodala bi le to,da imaš 3 dni časa,da sporočiš otrokovem P,da je otrok zbolel,se ne počuti dobro,...(če ga ne pelješ takoj na pregled,npr.močan prehlad,....),npr.če je vikend,....

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odpiranje bolniške - kako?
3.3.2010 13:07:27   
PetraSkok
hvala vsem trem za odgovor.

Tinkara78 - kaj pa pomeni to ''spremstvo za otroka''. Kakšne so ''ugodnosti'' tega, ko ti da to spremstvo osebni zdravnik?

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odpiranje bolniške - kako?
3.3.2010 17:12:55   
AnciM
Pediater ti napiše potrdilo, da pelješ otroka k zdravniku, potem ti pa tvoj osebni zdravnik izda "bolniški list" za tisti dan. Nadomestilo je le 80% in ne 90% kot pri navadni bolniški. Je pa za delodajalce bolje, ker jim zavarovalnica povrne denar.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odpiranje bolniške - kako?
4.3.2010 21:17:36   
SaaS
Še to bi dodala. Ko pelješ otroka k pediatru oz. greš po bolniški list imej s seboj tudi svojo zdravstveno, ker ti le tako lahko izpiše list za porodniško.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odpiranje bolniške - kako?
4.3.2010 21:58:17   
SaaS
Oprosti ne porodniško, bolniško oz. nego za otroka.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?