Kriljenje z rokami (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Barči -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 14:32:54)

Zanima me, če je katera opazila med spanjem svojega otroka, da neprestano krili z rokami. Moja punčka je sicer stara 6 tednov, med spanjem z rokami maha in se tudi večkrat zajoka. Ali ima katera podobne izkušnje?

LP,
Barči




Anonimen -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 14:43:59)

Ja, to delajo majhni otroci. Zato sem jaz mojega v eno bombažno dekico povila, tako raztegljivo in sem mu rokice zavila ob telo. Po domače, malo bolj zabašeš tisto dekico, da ne more kriliti z rokami in ustrašiti samega sebe. Drugače je v eni knjigi tudi prikazano, kako se strokovno to naredi, ampak če po svoje narediš približno tako, bo čisto v redu.




Barči -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 14:48:35)

Eno težavo imam, Neja najraje spi na trebuščku, ker lahko prosto obrača glavico. Če jo postavim na bok, se hitro obrne na hrbet, ker ni čisto nič pri miru. Ker pa še rada poliva hrano, me je zelo strah, da bi se obrnila na hrbet.




Anonimen -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 14:54:28)

kaj pa če bruhne in obleži v lastnem bruhu in se zduši? mene bi blo to bl strah k p ače leži na hrbtu pa ma postran glavo pa bruhne

lp, lara




Barči -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 14:59:08)

Če leži na trebuhu in bruha, vedno glavico obrne stran ali spleza nižje, takoj pa tudi zajoka. Danes pa je ležala na boku in v spanju nekaj jamrala, kar počne zelo pogosto. Ko sem prišla do postelje je imela pobruhan cel obrazek in ležala na hrbtu. Res sem se ustrašila.




BONI* -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 21:18:29)

Barči, po novih doktrinah naj bi dojenček (vsaj novorojenček)ležal na boku ravno zaradi tega, ker je tako še najmanj možnosti za zadušitev z izbruhanim. Mi smo Luki za hrbet podložili zvito dekico, tako da se ni mogel nazaj zvrniti. Na boku je spal nekje do 4 meseca, potem pa zvita dekica ni pomagala več.

A ja, naš je tudi včasih zakrilil z rokami v spanju. Sedaj tega ne počne več. Očitno mine samo od sebe.

Lp, Boni




Lauri mauri -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 21:18:35)

Lahko bi ji postavila zavito pleničko ali dekco ob hrbet, da se ne bi obračala




Lauri mauri -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 21:19:42)

Midve z Boni sva pa časovno usklajene :)-;)




BONI* -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 21:20:31)

Pa še enako misliva:)




Lauri mauri -> Kriljenje z rokami (6.7.2005 21:24:45)

naši pa tudi ne pomaga več. Se tako zvija in obrne, da jo začne žvečiti :)-




Stran: [1]