osebna izkaznica za dojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


somic -> osebna izkaznica za dojenčka (25.2.2010 18:56:08)

v začetku maja grem prvič s sinom v tujino, takrat bo star 4 mesece in me zanima kako potekajo stvari z osebno izkaznico ali je lahko "vpisan" pri meni v potnem listu? je slikanje tudi potrebno?

hvala




ledenaa -> RE: osebna izkaznica za dojenčka (25.2.2010 19:04:38)

otrok mora imeti svoj osebni dokument s sliko




Petka09 -> RE: osebna izkaznica za dojenčka (25.2.2010 19:35:13)

Ne, tega, da bi bil lahko vpisan pri tebi v potnem listu, ni več. Mora imet svoj dokument, tudi slikanje je potrebno.

Mi smo naši dali delati potni list, ker nameravamo it tudi izven EU in nam je blo brezveze dat delat osebno. Je pa slikanje za potni list dosti bolj zahtevno kot za osebno. Naša je bila takrat stara 1 mesec in je uspelo - mora se namreč držat čisto resno, imeti odprte učke, gledati ravno itd... So posebna pravila za slikanje za potni list. Pri osebni izkaznici pa ni tako strogo.




*pepelka* -> RE: osebna izkaznica za dojenčka (25.2.2010 19:35:24)

Ja otroka bo treba slikati in potem postopek vloge za oi kot za vse ostale




anžetka -> RE: osebna izkaznica za dojenčka (25.2.2010 22:21:01)

Dobr je, da maš sabo rojstni list od otroka, svoj dokument, sliko itak rabiš (pa ne od doma, ampak prov od fotografa) pa denar (13 pa še mal pride). Lahko ti pošljejo pa domov al pa prideš tja iskat. Traja pa cca. 4dni, da jo dobiš. Velja pa, se mi zdi, 3leta...




kristinaj -> RE: osebna izkaznica za dojenčka (26.2.2010 13:57:09)

ga poslikaš in neseš vlogo na upravno enoto.... ne more bit več pri tebi vpisan ampak ima svoj dokument...




Stran: [1]