|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obnašanje 10-mesečnika
24.2.2010 20:45:25   
PC Baby
Naš mali angelček, ki so ga do zdaj vsi občudovali ker je bil ful priden, spal brez problemov, nikoli jokal, jedel kar se mu je dalo, se igral kar se mu je predlagalo ali pa sam, se smehljal vsakemu, ki se je nagnil nad voziček, nikoli jokal - skratka. blo je že kar mal preveč - SE JE ČEZ NOČ SPREMENIL!

Noče sedet v vozičku, ampak vstaja in se obrača, med jedjo ves čas protestira, pljuva hrano in se buni, previjanje-nočna mora, igranje ne obstaja več, ampak samo na tla meče stvari in pleza po pohištvu, grize.

Nič se ni spremenilo v vzgoji, ali da bi šel v vrtec ali kaj takega. Kar naenkrat. A je to kakšna faza ali pač samo odrašča? A se to spet umiri čez nekaj časa?
A lahko jaz (oz. midva z možem) kaj narediva da omiliva ali spremeniva zadevo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obnašanje 10-mesečnika
24.2.2010 20:55:27   
Petka09
Naša 10-mesečnica se je spremenila zaenkrat v tem, da se ne pusti več previjat oz. sploh noče ležat na hrbtu na previjalni. Tako močno se obrača na trebušček, da je enostavno ne morem zadržat. Zraven rjove kot zverina, tako da se dretje menda sliši do sosednje ulice. Zato jo oblačim stoje - dobro, da že trdno stoji, čeprav plenico tko zamenjat je kr umetnost (še nism izkušena). Ko je pokakana je seveda še večji mission impossible vse to popucat in jo zrihtat.

Pri hranjenju ma itak skos fore, tko da o tem niti ne bi user posted image .

Aja, pa na stolček za hranjenjese dostkrat ne pusti, da jo posedeš. Tako se usloči v hrbtu oz. tko trdno se drži in upira na noge, da bi ji prej hrbtenico in kolena zlomila kot pa jo uspela upognit, da nej se usede user posted image ... Ja, zraven še dretje, seveda.


Nasveta nimam.... Srčno upam, oz. kr verjamem, da je faza. Bodo druge znale povedat več.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obnašanje 10-mesečnika
24.2.2010 22:55:57   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Naš mali angelček, ki so ga do zdaj vsi občudovali ker je bil ful priden, spal brez problemov, nikoli jokal, jedel kar se mu je dalo, se igral kar se mu je predlagalo ali pa sam, se smehljal vsakemu, ki se je nagnil nad voziček, nikoli jokal - skratka. blo je že kar mal preveč - SE JE ČEZ NOČ SPREMENIL!

Noče sedet v vozičku, ampak vstaja in se obrača, med jedjo ves čas protestira, pljuva hrano in se buni, previjanje-nočna mora, igranje ne obstaja več, ampak samo na tla meče stvari in pleza po pohištvu, grize.

Nič se ni spremenilo v vzgoji, ali da bi šel v vrtec ali kaj takega. Kar naenkrat. A je to kakšna faza ali pač samo odrašča? A se to spet umiri čez nekaj časa?
A lahko jaz (oz. midva z možem) kaj narediva da omiliva ali spremeniva zadevo?



hvala bogu, da se je spremenil. Aleluja.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obnašanje 10-mesečnika
25.2.2010 6:55:14   
ZARA
PC Baby, to so pa radosti odraščanja. To be continued, nič bat.user posted image

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obnašanje 10-mesečnika
25.2.2010 8:09:03   
mateyka
user posted image user posted image user posted image user posted image
ja valjda se bojo spreminjali, počakaj še da začnejo govorit kot se šika user posted image

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obnašanje 10-mesečnika
25.2.2010 17:08:47   
Taddy78
Pomoje je obdobje...tako da dobrodošla!!!
Saj bo minilo, ampak pride vedno kaj novega user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obnašanje 10-mesečnika
25.2.2010 21:07:47   
neli365
Moj pa je star malo manj kot 7 mes. je bil tudi tako kot tvoj, vse super, sedaj pa je že en teden katastrofa. Kaj hočem, saj bo že minilouser posted image

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 10:29:31   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

Naša 10-mesečnica se je spremenila zaenkrat v tem, da se ne pusti več previjat oz. sploh noče ležat na hrbtu na previjalni. Tako močno se obrača na trebušček, da je enostavno ne morem zadržat. Zraven rjove kot zverina, tako da se dretje menda sliši do sosednje ulice. Zato jo oblačim stoje - dobro, da že trdno stoji, čeprav plenico tko zamenjat je kr umetnost (še nism izkušena). Ko je pokakana je seveda še večji mission impossible vse to popucat in jo zrihtat.



To počne tudi naš - že od 6. meseca dalje! In isto tko, kr naenkrat ga je prjelo in se hoče po vsej sili obrnt na trebušček pri previjanju. Jst sem delala tko, da mu nikol nisem dovolila. Ker ena disciplina pa mora bit. Ne bo on skoz ukazval kaj in kako bo kaj počel. Še manj pa v času ko počneva kej vsakdanjega. Najprej sem ga probala odvrnt s kako igračo, pa ni vedno vžgalo. Kadar ni vžgalo, sva se pa igrala trmicouser posted image - če je on trmast, sem jst še tolk bolj in počasi je to skužu, tko da ga je začelo zadnje čase malo minevatuser posted image V glavnem, recepta ni. Sem pa mnenja, da se ne sme otroku popuščat, če vidiš da ga popada trma...ampak to je samo moje mnenje, vsaka mora nardit tko, kot misli da je prav za otroka.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 12:41:19   
Petka09
marjetica, imaš prav, ne sme se popuščat. Jaz sm ji probala pač bodi in žabice potem zapet in oblečt, da je stala, pa sm to ene par dni tko, pa sm vidla, da ne gre.... In sm bla "zlobna mama" in sm isto tako kot ti praviš: igračka ni palila, sem jo pa držala trdno dol, da se je drla kot zverina. Pol je popustila ampak takooooo jokala od užaljenosti. In ene parkrat tako... ne popuščam. In zdej že lepše leži nazaj.

Pa trmo ima po novem, da jo ne moreš v stolček za hranjenje posest. Tko se usloči... in ne popustim. Pa se dere kot zverina... again user posted image . Ampak kar se mora se mora.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 13:43:11   
soncica01
pri nas je tudi problem, se mi zdi, da je vedno slabse, stara pa je dobro leto dni - že ko jo vzamem iz postelje, ko se zbudi, in greva proti previjalni mizi, takrat ve, da jo bom previla, za začne histerični jok (Bog ve, kaj sosedje mislijo), Ko jo oblačim za ven, je groza, zvija se in dere, najhujše pa je pri umivanju zob, zato sem že dajala temo kaj storiti. Ni šans, da ji umije prva dva zobka, s krtačko ne pridem do njih, fejst zapre ustnice, vsa zakuha v obraz, z glavo opleta z vso močjo. Sva probali s ščetko, gredo samo spodnji, zgornji nikakor ne pusti, Speta se vsa razburi, vrže ščetko na tla itd. Mislim res se mi zdi, da mi jemlje zadnje atome energije.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 14:23:01   
Katy78
Pri nas je tudi že nekaj mesecev dretje in upiranje za vsako stvar, naj bo oblačenje ali slačenje, previjanje, ko ga hočem v banjici posesti, da ga bom umila, ko ga vzamem ven iz banje, ko ga dajem v voziček, pri umivanju zob... Edino ko ga dajem v stolček za hranjenje, se pa ne upira. Lakotnik. user posted image  Ali pa če mu kaj prepovem, da ne sme, čeprav zadnje čase kar upošteva, če mu rečem NE, včasih ga pa še vedno "zanese". Najhuje je pa, ko je zaspan - takrat bi samo tiste stvari počel, ki mu jih ne dovolim.

Jaz tudi ne popuščam. Previjam ga še vedno v leže, ker v stoje mi kar zbezlja. Pa imava borbe, on bi se obračal na trebuh, pa vstajal bi. Saj mu pustim par minut, potem je pa konec, plenico gor. In je tako užaljeno dretje, ampak ne popuščam. Če mu dam kakšno igračo, vse leti naokoli od togote. Čeprav zadnje čase je ful porajtal brizgo, ki jo uporabljam za čiščenje noska - jo razstavi v nulo, vključno s tisto črno gumico in potem čaka, da mu jo sestavim in imam spet par sekund mir, da ga do konca zrihtam. Samo zadnje dni ga veselje do brizge že mineva in posledično je dretje, dretje, dretje. Nekaj časa sem bila na koncu dneva popolnoma izžeta, kot cunja in sreča je ta, da vsaj ponoči lepo spi. Se mi pa zdi, kot da zadnje čase nisem več tako izmozgana, ne vem, ali se je on malo umiril ali pa sem se jaz že čisto privadilo. Verjetno bo to ta zadnje. user posted image  Kaj čmo, bo že minilo. Nekoč. user posted image

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 14:45:54   
Najaa
Če je bil 10 mesecev tak angelček, si lahko samo vesela. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 18:10:53   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

marjetica, imaš prav, ne sme se popuščat. Jaz sm ji probala pač bodi in žabice potem zapet in oblečt, da je stala, pa sm to ene par dni tko, pa sm vidla, da ne gre.... In sm bla "zlobna mama" in sm isto tako kot ti praviš: igračka ni palila, sem jo pa držala trdno dol, da se je drla kot zverina. Pol je popustila ampak takooooo jokala od užaljenosti. In ene parkrat tako... ne popuščam. In zdej že lepše leži nazaj.

Pa trmo ima po novem, da jo ne moreš v stolček za hranjenje posest. Tko se usloči... in ne popustim. Pa se dere kot zverina... again user posted image . Ampak kar se mora se mora.



Ja ja, tole s stolčkom mi tud znano zveniuser posted image Pa da ne govorimo o umivanju zob - včeri me je tok ugriznu da sem kr zvezde vidla, zverina malauser posted image ! Pol sem pa danes zjutraj uporabla ta navadno otroško ščetko - da ne govorim kako dretje je blo poluser posted image Ga bom že ukrotila - ne bo on meni ihahauser posted image !

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obnašanje 10-mesečnika
26.2.2010 18:18:16   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

marjetica, imaš prav, ne sme se popuščat. Jaz sm ji probala pač bodi in žabice potem zapet in oblečt, da je stala, pa sm to ene par dni tko, pa sm vidla, da ne gre.... In sm bla "zlobna mama" in sm isto tako kot ti praviš: igračka ni palila, sem jo pa držala trdno dol, da se je drla kot zverina. Pol je popustila ampak takooooo jokala od užaljenosti. In ene parkrat tako... ne popuščam. In zdej že lepše leži nazaj.

Pa trmo ima po novem, da jo ne moreš v stolček za hranjenje posest. Tko se usloči... in ne popustim. Pa se dere kot zverina... again user posted image . Ampak kar se mora se mora.



Ja ja, tole s stolčkom mi tud znano zveniuser posted image Pa da ne govorimo o umivanju zob - včeri me je tok ugriznu da sem kr zvezde vidla, zverina malauser posted image ! Pol sem pa danes zjutraj uporabla ta navadno otroško ščetko - da ne govorim kako dretje je blo poluser posted image Ga bom že ukrotila - ne bo on meni ihahauser posted image !


Ha ha, jaz sem tudi danes kupila otroško zobno ščetko in bomo zvečer sprobali. Čez tisti silikonski naprstnik me je že parkrat šavsnil, danes zjutraj me je pa tako močno, da imam tam, kjer raste noht ven, vse plavo. Mala zverinica. user posted image

Ne bo ihaha, bo pa tralala. user posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?