dvomesečnik in solzenje očesa???? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


babsie -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (5.7.2005 18:48:07)

MOj dvemesečnik ima zadnje par dni solzno oko. Zgleda kot da bi bilo prehlajeno. KO se te solzice strdijo, zgleda kot rumena sluzasta snov, kot npr. zaspanček. Kako mu lahko pomagam?
Hvala za odgovore.




lunca77 -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (5.7.2005 18:51:16)

hojla!

naš mali ma čist isto že kar nekaj časa in mu spiram s prekuhano vodo al pa fiziološko rastopino. ni pa to nič hudega je rekla pediatrinja.

bomo videli drug teden ko imamo pregled.

lp lunca77




Anonimen -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (5.7.2005 18:52:52)

Če ga dojiš oz. imaš svoje mleko, mu v oko stisni par kapljic mleka. Pomaga preverjeno.




babsie -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (5.7.2005 19:01:50)

uf sem videla spodaj tudi vprašanje od ANJE, ki ima tudi vnete očke. Se pravi, da je dobro da o tem malo povprašam tudi pediatrinjo? Jo, imam drug teden - redni pregled - ali počakam ali prej zaženem paniko?
Bom pa seveda poskusila z mojim mlekom. Takoj pri naslednjem podoju.
Hvala punce.




Marogica -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (5.7.2005 19:13:48)

Jaz sem šla k pediatrinji in mi je dala kapljice za oči, spirala sem mu jih s kamilicami. Vendar pa je velika verjetnost, da bo dobil še na drugem očesu, ker si prenese, ko se drega v oči, ali pa sem mu prenesla celo jaz, k osem mu čistila oko. Ima tudi poln nosek?




BONI* -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (5.7.2005 21:23:10)

Kot je rekla že Al bina, našpricaj mu svoje mleko v oko. Preverjeno pomaga! Tvoje mleko je antibakterijsko.

Lp, Boni




pika** -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (6.7.2005 0:47:56)

Našemu so se solzile očke že v porodnišnici. Potem si jih je mencal, pa je ratalo rahlo vnetje - najprej levo , pol pa desno oko. In to se je ponovilo nekajkrat. :((
Kapljice mi je odsvetovala pediatrinja že v porodnišnici, češ da so reeees za hudo vnetje. Na prvem pregledu mi je zdravnica predlagala še masažo solzevodov. Saj bi jih že prej sama , pa se nisem upala, ker sem se enostavno bala, da bi mu kaj narobe naredila. Gašpi je bil prvi mesec drobčkana bebika.
Mal me je zaneslo. Skratka - 2x, 3x dnevno masažica in solzevodi so začeli delovati. Od takrat ni nobenih odvečnih solzic, rumenih zaspančkov, zlepljenih vekic...:angel:





mavrica -> dvomesečnik in solzenje očesa???? (6.7.2005 13:16:36)

Hojla!

Meni je ba babica odsvetovala dajanje melka v oko, ker se ravno tako začne razkrajati in tvori bakterije.
Moja nečakinja je imela isto situacijo in je po pregledu pri pediatrinji dobila kapljice za oko. Če ni prehlajeno, pa lahko da ima zamašen kanalček ki skrbi za solzenje očesa in ga v tem primeru izperejo.

Vprašaj v posvetovalnici, škoditi ne more.

lp mavrica:duda:




Stran: [1]