krči in čaj (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


power girl -> krči in čaj (20.2.2010 19:31:43)

Pozdravljene!
Jaz bi imela eno vprašanje in mogoče se bo kateri zdelo malo neumno,pa vendarle bom vprašala.
Doma imamo 6 tednov starega otroka z neznosnimi krči.Probali smo že trojne kapljice,menjali mleko....pa nič boljše.Danes pa mu je prababica skuhala čaj iz kumine in janeža in že cel dan prda in tudi boljše je glede krčev.Zdaj pa me zanima:če bi mu jaz doma kuhala čaj iz kumine in janeža ali mu lahko kako škodim?Vem,da je mogoče kateri moje vprašanje neumno,pa vendar že v naprej hvala za odgovore.




tinec78 -> RE: krči in čaj (20.2.2010 20:20:00)

Oj, ne boš mu škodovala, meni je pediatrinja svetovala tako mešanico + kamilice. Poleg čaja mu večkrat podiraj kupčka, tudi ko ga je že, masiraj mu trebuščka in dvigaj mu nogice, da se bo prepogibal malo nad pleničko, da gredo plini ven, bo bolje.

lp
T




metka_zone -> RE: krči in čaj (20.2.2010 20:33:23)

IZVIRNO SPOROČILO: tinec78

Oj, ne boš mu škodovala, meni je pediatrinja svetovala tako mešanico + kamilice. Poleg čaja mu večkrat podiraj kupčka, tudi ko ga je že, masiraj mu trebuščka in dvigaj mu nogice, da se bo prepogibal malo nad pleničko, da gredo plini ven, bo bolje.

lp
T



Se strinjam!Pri nas je pomagalo!

LP




blak -> RE: krči in čaj (20.2.2010 20:45:25)


ta mešanica je super, le z doziranjem kamilice bodi pozorna, ker rada povzroči drisko (tako je nas opozorila babica). Nam je rekla tako: 2 dcl vode, 10 cvetov janeža, 10 cvetov kumine, 4 cvetove kamilice.




MTFP -> RE: krči in čaj (20.2.2010 21:26:40)


IZVIRNO SPOROČILO: blak


ta mešanica je super, le z doziranjem kamilice bodi pozorna, ker rada povzroči drisko (tako je nas opozorila babica). Nam je rekla tako: 2 dcl vode, 10 cvetov janeža, 10 cvetov kumine, 4 cvetove kamilice.




Pri nas pa pri tako majhnemu da naj damo 1 dcl vode in 4 cvetove janeža, 4 kumine in 4 kamilice [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Tanik -> RE: krči in čaj (20.2.2010 21:37:57)

jaz sem tudi mojmu kuhala in še zmeraj čaj janež-kumina. sem vrgla v vodo par janeža in kumine po občutku.
smo pa tudi vse kapljice imeli pa mleko proti krčom.

še zdaj ima rad ta čaj, zdaj sem našla celo enga od tekane, komarček-janež-kumina in ga ful mara.

ne boš nič škodila.




power girl -> RE: krči in čaj (20.2.2010 22:09:17)

Kaj naj prvo vodo zavrem,odstavim in dodam te cvetove in jih za nekaj minut pustim v   tej vodi ali naj z cvetovi pustim da voda malo vre?




blak -> RE: krči in čaj (20.2.2010 23:28:25)

IZVIRNO SPOROČILO: MTFP


IZVIRNO SPOROČILO: blak


ta mešanica je super, le z doziranjem kamilice bodi pozorna, ker rada povzroči drisko (tako je nas opozorila babica). Nam je rekla tako: 2 dcl vode, 10 cvetov janeža, 10 cvetov kumine, 4 cvetove kamilice.




Pri nas pa pri tako majhnemu da naj damo 1 dcl vode in 4 cvetove janeža, 4 kumine in 4 kamilice [sm=zmeden.gif] [sm=zmeden.gif]


Ne vem, nas je tako opozorila... pa bodi pameten pol, ko ti vsak po svoje reče[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

IZVIRNO SPOROČILO: power girl

Kaj naj prvo vodo zavrem,odstavim in dodam te cvetove in jih za nekaj minut pustim v   tej vodi ali naj z cvetovi pustim da voda malo vre?



jaz sem odstavila in pustila cvetove, da se nekaj minut močijo.




power girl -> RE: krči in čaj (21.2.2010 10:08:33)

hvala za odgovore,upajmo da se vsaj za polovico zmanjšajo ti krči,ker včasih je neznosno.Ko bi mu le lahko pomagali,ko tako milo joka.




Tanik -> RE: krči in čaj (21.2.2010 10:40:47)


IZVIRNO SPOROČILO: power girl

Kaj naj prvo vodo zavrem,odstavim in dodam te cvetove in jih za nekaj minut pustim v   tej vodi ali naj z cvetovi pustim da voda malo vre?

jaz nalijem vodo, not vržem kumino in janež, počakam da zavre, malo pustim minuto dve vreti in potem precedim.




Sempervivum -> RE: krči in čaj (21.2.2010 12:32:00)

Po nasvetu mojeg P ti jaz svetujem samo kumino in janež, kuhaš pa samo 2 minuti.

Srečno!




Taddy78 -> RE: krči in čaj (21.2.2010 15:57:38)

Sama sem po nasvetu mamice s 6.pobi mešala AM z prekuhanim kuminim čajem...ne vem če je to res pomagalo, ampak krčev nismo imeli.
Pomaga tudi komarčkov čaj..




salcka -> RE: krči in čaj (21.2.2010 19:33:05)

IZVIRNO SPOROČILO: tinec78

Oj, ne boš mu škodovala, meni je pediatrinja svetovala tako mešanico + kamilice. Poleg čaja mu večkrat podiraj kupčka, tudi ko ga je že, masiraj mu trebuščka in dvigaj mu nogice, da se bo prepogibal malo nad pleničko, da gredo plini ven, bo bolje.

lp
T



nobenih kamilic...
recept: 6 janežev, 6 kumin, 6 komarčkov, zavreš v cca. 1dcl vode, pokriješ, pustiš stati cca. 10 min.
100% pomaga...
sicer je potem malo povečano prdenje...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




zmajči25 -> RE: krči in čaj (22.2.2010 9:49:56)

Jaz imam pa eno vprašanje glede tega čaja.
A ga dajete otrokom pit pred ali po obroku? Teh 6 janežev in kumine a to se da 6 zrnc janeža in 6 zrnc kumine? Sem probala naredit tak čaj pa nima nobenega okusa oz. barve, se mi zdi da je navadna voda in da je 6 zrnc premalo [sm=zmeden.gif].




Tanik -> RE: krči in čaj (22.2.2010 15:50:48)


IZVIRNO SPOROČILO: zmajči25

Jaz imam pa eno vprašanje glede tega čaja.
A ga dajete otrokom pit pred ali po obroku? Teh 6 janežev in kumine a to se da 6 zrnc janeža in 6 zrnc kumine? Sem probala naredit tak čaj pa nima nobenega okusa oz. barve, se mi zdi da je navadna voda in da je 6 zrnc premalo [sm=zmeden.gif].

saj je kot navadna voda. jaz našemu dam čaj kadar hoče. točno loči flašo mleka oz. flašo čaja.




salcka -> RE: krči in čaj (22.2.2010 19:09:50)

za dojenčka je 6 zrnc dovolj. ko jih malo povreš, pusti da stoji čaj še kakšnih 10 minut.
je bolj voden, pa vseeno. saj ko so starejši, daš malo več zrnc . pa tudi vode.
jaz naši (9 mesecev) še zdaj kuham tak čaj. pa vsipam v vodo po občutku.




Stran: [1]