Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:12:44)

Punce, sicer se vam zahvaljujem za pomč prejšnjič, ampak zadeva je še vedno :((:((:((. Sicer mu sedaj vsake tri dni dam svečko - tako je rekel pediater, ampak - a bo še kdaj normalno kakal? Pliz help!




Žirafca Helena1 -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:22:06)

Ne vem čisto kakšno je pri vas stanje, ampak ali nakaže, kdj ga tišči kakat?
:miska:




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:23:38)

Ja, ampak kakati pa ne more - se napenja, a ko ugotovi, da je vse skupaj brez efekta, neha. Pred dvem mesecema pa je kakal kot vidra.




Žirafca Helena1 -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:25:32)

Dej ga na kahlo, mi že od 4,5 mesecev kakamo samo na kahlo.
Poglej v albumu.
:miska:




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:27:02)

Hvala za nasvet. Bomo poskusili.




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:28:00)

uf ste pa hitri, mislim na tole s kakanjem v kahlico od 4,5 meseca :zmeden2::zmeden2:,:bravo::bravo: no pri nas očitno še pri 24,5 mesecih ne bo nič...no večina jih pri 4,5 še sedi samostojno bolj slabo...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.7.2005 12:28:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Žirafca Helena1 -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:32:36)

Ja, mi uporabljemo Racmanke in je vanje bolj težko kakat. Ko je bil star 4 mesece, je začel kakati v sede in mu je vedno uspelo. Potem pa smo kupili to kahlico, na kateri vedno uživa in od takrat še nisem špohtlala drekca dol:)-:)-:)-.
Zdaj, ko ga tišči kakat, in je v plenici se nekaj napenja in joka, ker hoče na kahlico. Počakal je s kakanjem tudi 10 minut pa ga je tiščalo.
:miska:




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:36:43)

HEHE A GA S PLENICO NA KAGLO PRVEŽEŠ? :)




Lauri mauri -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:38:04)

Moji :duda: zelo pospeši prebavo Hipp-ov čaj jabolko in melisa.

upam, da se mu bo uredilo!!





Žirafca Helena1 -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:41:15)

Ja, lara, takrat sem ga res, ker je bil še bolj nestabilen, :)-:)-:)-:)-zdaj mi pa še skače gor in se hoče dvigovat, tko da bi ga morala kar na tla nekako prišraufat, pa še nisem iznašla patenta, ki ne bi tal poškodoval.:)-:)-
:miska:




puncica -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 12:57:07)

pa dej zakaj se sekiraš sej se mu bo uredila prebava, a mu že dajaš gosto hrano. Naša tud po 14 dni ni kakala, pa so nam tud rekl da naj ji damo na 3 dni svečko, a midva sva ji dala samo dvakrat po gosti hrani pa si je prebava uredila, sicer ne sme preveč banan jest a vseeno zdej kaka čist normaln, pa sem jst tud paniko peljala. Pa pravijo da ni nič narobe, če kaka tekoče, bol je problem če je blato trdo in ga ne more ven stistn, tak problem smo mi imel:((




piščanc -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:07:30)

če ima problme s prebavo morata konkretno spremeniti jedilnik, tako mali, če ga že uvajaš na gosto hrano,kot tudi ti, če še dojiš

če sta na začetku uvajanja goste hrane, je ena možnost tudi, da to opustita za par dni in se samo dojita, potem pa naprej drugačno prehrano. lahko pa da mu ne ustreza adapt. mleko, zamenjaj ga ali pojdi na nižjo številko (iz 2 na 1)

drugače pa iz jedilnika malega izloči riž, korenje in vse druge zapiralce vsaj za kakšen teden, je naj veliko jabolka, pije naj veliko tekočine, jaz prisegam na jabolčni sok, telovadita z nogicami. upam, da kmalu porihtata, ko se prebava uredi pa lahko s hrano uravnavaš trdoto (riž, korenje... zapira, jabolko, špinača... odpira)




Tricia -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:08:14)

Raho in ostale, ne se čudit... Slišala sem, da pomaga, če otročku v ritko daš (pomagaš si s termometrom) za noht mezinčka velik košček trdega mila in da to deluje v par minutah. Preverjeno (a ne z moje strani). ;):)-:)-:)-
Probat ni greh.... ne vem no...




viv_ -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:08:46)

Jaz sem se tudi presikirala zaradi tega kakanja - no se še sekiram. Naša je pa kar naenkrat začela zadrževat kakanje. Se postavi, pa nekam prime, pa rito stisne kar je najbolj možno, da ja ne gre kej ven... Sedaj dobiva Portalak sirup vsak dan, pa pazimo kaj ji damo za jest, pa je OK... Ampk čim ukinem sirup je spt štala. Sva bile že na pediatrični na vseh preiskavah pa je vse OK, ampak ona NOČE kakat. Zdaj moram spet probat kako bo šlo brez sirupa...




BUČKO -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:12:49)

Svetujem ti zrelo sladko melono,preverjeno pri nas zjutraj mu jo dam z breskvijo pa noter dve slivi suhi pol pa kaka tudi po 4-5xna dan
Pa srečno




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:21:00)

Pri nas je pa kivi vse take stvari uredil.




viv_ -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:25:21)

Ma jaz sem probala vse živo ampak res vse živo pa ništa... rit stisne tako da ne moreš verjet. Potem smo mel na sporedu slivov sok a se je smrkla spomnla in zdej po ta novem pije samo rumene sokove... katastrofa!




Žirafca Helena1 -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:46:20)

Viv, tak primer sem jaz mela v vrtcu, ko se je fantek bal bolečine ob pritiskanju. Pol mi je pa vedno med spanjem kričal, pa sem ga enkrat na kahlo postavla, pa mu med njegovim kričanjem govorila naj pritiska (mislm da sva kar oba kričala), pa masirala sem mu trebuh. Postopoma se je naučil pritiskat in je v vrtcu lepo kakal.:bravo::bravo::bravo:
Čez vikend pa je doma na kahli tulil da bo pri Heleni kakal.:)-:)-:)-
:miska:




viv_ -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 13:56:22)

Iz kahle uide dol - samo oblečena gre gor sedet. Na WC nastavku še sedi nekako, ampak tudi ni najbolj navdušena... drama!

Najbolj je čudno to, ker je do 15 mesecev lepo kakala, potem pa kar naenkrat konec...




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 14:21:54)

Ja, najbrž ko se je zavedla, da kaka in da to lahko ona uravnava... Ja kako pa potem da zaradi tistega sirupa pa kaka? A to pa tako požene, da ne more več zadrževat ali kako? Ej, česa vse ne spomnijo. Ampak s tem kakanjem je res lahko velik problem.




viv_ -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 14:26:42)

Ja res... pa kje ji svane da ne bo pila če sok ni rmene farbe????




Anonimen -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 14:48:55)

Pri nas tudi ni šel rdeč v promet. No, sploh noben sok. Samo zeliščni čaj.




Jančika_ -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 17:21:06)

Raho, ga dojiš ali je na adaptiranem mleku?

Naš je lepo kakal, dokler sem ga dojila. Potem je bilo tudi z adaptiranim mlekom en mesec vredu, nakar je bil vedno bolj zaprt in smo šli z Babydream na Hipp - pomagalo en teden, pol pa stara zgodba.

No, zdaj smo uvedli probiotični Hipp in končno kaka, kot se spodobi. Tudi 3x na dan, če je treba. Po takem kakalnem dnevu včasih en dan ne kaka (valjda, saj se je čisto spucal), potem pa spet normalno.




urskas -> Meni se bo res utrgalo zaradi kakanja (5.7.2005 17:52:07)

Poskusi z naslednjim:
tri suhe češple in tri suhe marelice skuhaj in zmiksaj (rp. velika paparica).
Pri nas to super deluje, samo ne mu dat preveč pogosto, da ne bo prehudo.

LP urska




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>