|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 9:43:31   
Gina
Meni je pa tako hudo za Petro. Pri udrtih pljučih in nalomljenih rebrih si ob teku vse skup gotovo še malo bolj poškoduješ. Nalomljena rebra režejo v mišice, tkivo pri vsakem dihu, gibu. Sama sem imela samo natrgane mišice, pa vem kako hudičevo to boli še leta kasneje, kaj šele prvi dve leti, ko si ves čas pod naklofeni. Moj je imel 6 ali 7 zlomljenih reber in sesedena pljuča, pa je bil v umetni komi, da je sploh preživel, pa vem da potem pol leta sploh nič ni mogel, ob vsakem dihu je bil čist fertik, pa ob vsakem dvigu rok, pa še danes ga tiste brazgotine ful bolijo, po 7. letih in ne more normalno funkcionirat. Hočem reči, d a me strašno skrbi, kako bo Petra k sebi prišla, kljub temu da je najbolj trmasto bitje na tem svetu. Ko se bolečine začnejo vleči in ko nič ne moreš zaradi zabrazgotinjenega tkiva, tudi dihat več ne normalno, nisi nikdar več isti kot pred takim dogodkom. Kar zjokala bi se zanjo. Boga.

Hkrati: A si predstavljate, kako mora ob vseh teh vedenjih biti prvima dvema tekmovalkama - da te dohiteva nekdo s polomljenimi rebri in udrtimi pljuči? Njuna zmaga ni zmaga, je v bistvu totalen poraz.

Petra, še enkrat čestitke, že tretjič, pa če hočeš še miliontič moj poklon. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 9:54:37   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Meni je pa tako hudo za Petro. Pri udrtih pljučih in nalomljenih rebrih si ob teku vse skup gotovo še malo bolj poškoduješ. Nalomljena rebra režejo v mišice, tkivo pri vsakem dihu, gibu. Sama sem imela samo natrgane mišice, pa vem kako hudičevo to boli še leta kasneje, kaj šele prvi dve leti, ko si ves čas pod naklofeni. Moj je imel 6 ali 7 zlomljenih reber in sesedena pljuča, pa je bil v umetni komi, da je sploh preživel, pa vem da potem pol leta sploh nič ni mogel, ob vsakem dihu je bil čist fertik, pa ob vsakem dvigu rok, pa še danes ga tiste brazgotine ful bolijo, po 7. letih in ne more normalno funkcionirat. Hočem reči, d a me strašno skrbi, kako bo Petra k sebi prišla, kljub temu da je najbolj trmasto bitje na tem svetu. Ko se bolečine začnejo vleči in ko nič ne moreš zaradi zabrazgotinjenega tkiva, tudi dihat več ne normalno, nisi nikdar več isti kot pred takim dogodkom. Kar zjokala bi se zanjo. Boga.

Hkrati: A si predstavljate, kako mora ob vseh teh vedenjih biti prvima dvema tekmovalkama - da te dohiteva nekdo s polomljenimi rebri in udrtimi pljuči? Njuna zmaga ni zmaga, je v bistvu totalen poraz.

Petra, še enkrat čestitke, že tretjič, pa če hočeš še miliontič moj poklon. user posted image user posted image user posted image



Ne bi mogla bolje napisat. In to kar si zgoraj napisala, jaz si sploh ne predstavljam, da je bila sposobna kaj takega. Nisem nikoli imela nič podobnega, pa mi vseeno ne gre v glavo, kako je zmogla. Fenomen, heroj, borec... vse to je premalo za to kar je ona s tem dosegla. Le želim ji, da ne bo posledic, ker si ne zaluži še konec kariere, zaradi nesposobnih organizatorjev. Po eni smrti, po včerajšnjih padcih (petre in v smuku), res ne vem kaj jim je in le upam, da ne bo še kaka smrt ali huda poškodba zaradi take nesposobne organizacije, ki očitno gleda le na večjo gledanost in s tem večjega priliva denarja. Za bruhatuser posted image in za zjokatuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:02:42   
Šaki
ja grozno..mislm.ej pa kakšna varnost ej..user posted image
sem zdj vidla padec..boga..
upam da se čimprej poštima!



_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:05:02   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

In to kar si zgoraj napisala, jaz si sploh ne predstavljam, da je bila sposobna kaj takega. Nisem nikoli imela nič podobnega, pa mi vseeno ne gre v glavo, kako je zmogla.


Niti približno se ne nameravam primerjat s Petro, ker se niti ne morem. Odgovorila bom samo na zgornje pisanje. Sama sem trenirala judo in tudi aktivno teklmovala in na enem mednarodnem tekmovanju sem si zlomila palec in zdaj, če si predstavljate, da je potrebno kimono nasprotnika ornk zagrabit in držat, potem veste da je palec nujno potreben. No, in pred tekmo so mi ga zavili in se mi sploh ni zdelo tako hudo, ker sem bila verjetno v šoku. Tekmo sem zdržala, bolečin sploh nisem čutila - je zdravnik rekel, da zaradi adrenalina user posted image . Šele kake pol ure po koncu zadnjega dvoboja, ko sem se umirila, pa so se pojavile take bolečine, da se mi je zdelo, da ne bom zdržala. Bolela me je cela roka, vse v glavnem. In mislim, da sem prvič in zadnjič, vsaj do zdaj, v življenju jokala zaradi bolečin.

Njenih bolečin pa si sploh ne morem predstavljati.

lp, mojc


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:05:17   
Shorty_
]
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Meni je pa tako hudo za Petro. Pri udrtih pljučih in nalomljenih rebrih si ob teku vse skup gotovo še malo bolj poškoduješ. Nalomljena rebra režejo v mišice, tkivo pri vsakem dihu, gibu. Sama sem imela samo natrgane mišice, pa vem kako hudičevo to boli še leta kasneje, kaj šele prvi dve leti, ko si ves čas pod naklofeni. Moj je imel 6 ali 7 zlomljenih reber in sesedena pljuča, pa je bil v umetni komi, da je sploh preživel, pa vem da potem pol leta sploh nič ni mogel, ob vsakem dihu je bil čist fertik, pa ob vsakem dvigu rok, pa še danes ga tiste brazgotine ful bolijo, po 7. letih in ne more normalno funkcionirat. Hočem reči, d a me strašno skrbi, kako bo Petra k sebi prišla, kljub temu da je najbolj trmasto bitje na tem svetu. Ko se bolečine začnejo vleči in ko nič ne moreš zaradi zabrazgotinjenega tkiva, tudi dihat več ne normalno, nisi nikdar več isti kot pred takim dogodkom. Kar zjokala bi se zanjo. Boga.

Hkrati: A si predstavljate, kako mora ob vseh teh vedenjih biti prvima dvema tekmovalkama - da te dohiteva nekdo s polomljenimi rebri in udrtimi pljuči? Njuna zmaga ni zmaga, je v bistvu totalen poraz.

Petra, še enkrat čestitke, že tretjič, pa če hočeš še miliontič moj poklon. user posted image user posted image user posted image
Obe bi lahko predali medalji Petri pa ne bi bili dovolj žlahtni za njeno dejanje, res kapo dol!! Pa čimprejše okrevanje s čim manj dolgotrajnimi posledicamiuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:14:08   
baguSka
me strašno skrbi, kako bo Petra k sebi prišla


mene tud tole najbl skrbi... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:19:18   
marta82
Bravo Petra!!!!user posted image user posted image

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:28:05   
Fleka
Ne morem verjeti-s tako poškodbo in trdno voljo je dosegla veeeelik uspeh-bravouser posted image .In seveda čimhitrejše,uspešno okrevanje.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:35:40   
FLASK_A
Sam res. Kakšni luzerki sta prvi dve. Da jih dohiti tekmovalka s štirimi polomljenimi rebri. Kakšen napor je to, kaj se je reva mučila celo progo. Prvi dve stopnički sta zbledeli, prva prava medalja je bila podeljena na tretji stopnički!!!user posted image user posted image user posted image
Pa tudi jaz ji želim čimhitrejše okrevanje. ŠAMPIONKA KI JI NI ENAKE!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Fleka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:37:43   
tamiflu
Hura milijonkrat  za Petro user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:41:54   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Meni je pa tako hudo za Petro. Pri udrtih pljučih in nalomljenih rebrih si ob teku vse skup gotovo še malo bolj poškoduješ. Nalomljena rebra režejo v mišice, tkivo pri vsakem dihu, gibu. Sama sem imela samo natrgane mišice, pa vem kako hudičevo to boli še leta kasneje, kaj šele prvi dve leti, ko si ves čas pod naklofeni. Moj je imel 6 ali 7 zlomljenih reber in sesedena pljuča, pa je bil v umetni komi, da je sploh preživel, pa vem da potem pol leta sploh nič ni mogel, ob vsakem dihu je bil čist fertik, pa ob vsakem dvigu rok, pa še danes ga tiste brazgotine ful bolijo, po 7. letih in ne more normalno funkcionirat. Hočem reči, d a me strašno skrbi, kako bo Petra k sebi prišla, kljub temu da je najbolj trmasto bitje na tem svetu. Ko se bolečine začnejo vleči in ko nič ne moreš zaradi zabrazgotinjenega tkiva, tudi dihat več ne normalno, nisi nikdar več isti kot pred takim dogodkom. Kar zjokala bi se zanjo. Boga.

Hkrati: A si predstavljate, kako mora ob vseh teh vedenjih biti prvima dvema tekmovalkama - da te dohiteva nekdo s polomljenimi rebri in udrtimi pljuči? Njuna zmaga ni zmaga, je v bistvu totalen poraz.

Petra, še enkrat čestitke, že tretjič, pa če hočeš še miliontič moj poklon. user posted image user posted image user posted image


To kar je ona dosegla je nepredstavljivo in ima moje poklone, to je neverjetno.

Glede posledic in bolečin pa tole. Smučarski tek je vzdržljivostni šport in vsak ki teče na vrhunskem nivoju vsak trening trpi bolečine, ki si jih navaden smrtnik sploh ne predstavlja. Njena oskrba bo pa gotovo tudi dosti na višjem nivoju, kot pri nas navadnih smrtnikih, ki imamo "čas" okrevat. Verjamem, da bo poškodba sanirana hitro, ker ima srečo, da rebra niso premaknjena. Posledice pa bodo, pa ne samo na rebrih. Vsak vrhunski šport pusti na telesu posledice in zato iz dna duše sovražim ljudi, ki iz varnih naslonjačev pljuvajo po športnikih. Tudi po Petri so včeraj, pa je hvala bogu zbrala nadčloveške moči in jim zaprla umazana usta.

Še enkrat, bravo Petra.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 10:52:03   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Petra ima zlomljena štiri rebra, to boli vsak vdih.
Men so šla včeraj celo popoldne na jetra nevzgojena slovenska goveda, ki so pljuvala po Petri, češ, da se je usrala. Zaprla jim je gofle in šla skozi pekel do medalje, bravo Petra.


Pod to se pa podpišem, na bruhanje mi je šlo, ko sem brala komentarje na 24ur in Rtv-ju, ne moreš verjet no kako beden in primitev je lahko slovenski folk.

Jaz sem imela cel čas kurjo kožo, pa na koncu so se mi solze kr vlile, nekontrolirano, od veselja seveda. Želim jim čim prejšnje okrevanje, pa ni važno kaj ljudje govorijo, ona ve kaj njej ta medalja pomeni in samo to je pomembno!

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:05:06   
bini
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
jest že cel dopoldan samo tole njeno zmago podoživljam in se skušam kaj naučit iz tega, prenest v svoje življenje...
ampak ona je res posebna... letos poleti smo jo en teden videvali, ko je trenirala na Rogli..ko vidiš to voljo še bolj od blizu, je nemogoče, da bi o njej lahko pomislil kanček slabega!! res je borka!!

za tisto kar ti res veliko pomeni se da potrpet marsikaj, četudi se včasih zdi da ne moremo več in se smilimo sami sebi....

BRAVO PETRA!! PA DA BI RES ČIMPREJ OKREVALA!!


_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:05:18   
noranate
Vauuuu Petrauser posted image , čeprav smo tud jokali malouser posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:34:29   
uškinamama
Jaz pa imam umazana usta. In umazane misli , včasih. Da ji je štab dovolil nastopiti kljub diagnozi " pnevmotoraks" se mi zdi skrajno neodgovorno . Ali je prišlo do tega po tekmi?

http://www.drmed.org/strok/nujna_stanja/03/03-17.php

Petri pa čestitke in misel, da ne bo imela posledic.


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:43:24   
Arwenko
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa imam umazana usta. In umazane misli , včasih. Da ji je štab dovolil nastopiti kljub diagnozi " pnevmotoraks" se mi zdi skrajno neodgovorno . Ali je prišlo do tega po tekmi?

http://www.drmed.org/strok/nujna_stanja/03/03-17.php

Petri pa čestitke in misel, da ne bo imela posledic.



Možno je, da ni blo tako hudo, pol pa je s svojim tekom, sploh finalnim poslabšala poškodbo.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:49:51   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa imam umazana usta. In umazane misli , včasih. Da ji je štab dovolil nastopiti kljub diagnozi " pnevmotoraks" se mi zdi skrajno neodgovorno . Ali je prišlo do tega po tekmi?

http://www.drmed.org/strok/nujna_stanja/03/03-17.php

Petri pa čestitke in misel, da ne bo imela posledic.



To je ena stvar in to kar si napisala nikakor ne štejem pod umazan jezik, ker imaš prav. Z vidika njenega zdravja nebi smela nastopit Mislim, da če bi vedeli, da je karkoli zlomljeno nebi nastopila.

Pod umazana usta mislim veleume, ki so včeraj po novici o padcu govorili, kako se je usrala, pa kako je sama nalašč padla v luknjo, pa kako je ravno njej nerodi to ratal, pa da je šla sam na izlet na OI. Takle stvari me motijo. Pri nas je športnik heroj samo ob uspehu. Ob neuspehu, ki je tudi sestavni del športa se pa najdejo zlobni jeziki ki javno linčajo vsakeka športnika.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 18.2.2010 11:50:53 >

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:51:56   
majch
Kakor je videti iz različnih poročil, so trdili, dani nič narobe razen udarca in da le redki niso odsvetovali, da naprej tekmuje. Da tudi po tekmi UZ ni nič odkril, šele potem magnetna resonanca al kaj že, da je pokazala poškodbe. Tako, da niso vedeli, da je tako hudo. Da je pa tako divje tekmovala, pa ziher ni pomagalo pri poškodbi, kakršnakoli je že bila.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 11:55:59   
majch

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Pod umazana usta mislim veleume, ki so včeraj po novici o padcu govorili, kako se je usrala, pa kako je sama nalašč padla v luknjo, pa kako je ravno njej nerodi to ratal, pa da je šla sam na izlet na OI. Takle stvari me motijo. Pri nas je športnik heroj samo ob uspehu. Ob neuspehu, ki je tudi sestavni del športa se pa najdejo zlobni jeziki ki javno linčajo vsakeka športnika.


In teh ni bilo malo. Pismo, ne razumem enega folka, res ne.user posted image Po moje, tudi če bi po petih metrih kvalifikacij po padcu padla dol, bi bila zmagovalka. Ker vsak povprečnež bi že prej spakiral kovčke in šel na zdravljenje.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 12:00:55   
mojcaziga
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Pri nas je športnik heroj samo ob uspehu. Ob neuspehu, ki je tudi sestavni del športa se pa najdejo zlobni jeziki ki javno linčajo vsakeka športnika.


Sama sem bila aktivna špotica v športu, ki takrat ni bil ne popularen ne cenjen..., pa vseeno vsaj malo poznam občutke, ko daš vse od sebe, pa ne uspe in so drugi še boljši in ne dosežeš tistega, kar si pričakoval ali pa tistega, kar so drugi pričakovali. Ko si že sam pri sebi dovolj razočaran, še drugi prenesejo breme razočaranosti na tvoja ramena.

Me pa moti in verjetno marsikoga, ki bi ga / se našel v zgornjem citatu. Namreč en kup športnikov gre na velio tekmovanje in še preden se začne, slišimo:
-  ja saj ne vemo kako bo, ker je prehlad, poškodba,...... in še ni sanirano....
- proga je slaba , razmere so slabe,......
In kar mi dvigne dlake po konci, ko slišim športnika reči, bom poskusil, sej važno je sodelovati, če bo bo če ne pa ne.....
Halo?????
Če v sebi to misli, potem je bolje, da ostane doma in ne troši denarja, ki ga je že tako malo. Če ve, da poškodba ni sanirana naj ne hodi. Sam sebi moraš dopovedati, da boš dal od sebe vse in da moraš narediti maximum, ne pa če bo bo.

Torej, ne potrebujem vrhunskega rezultata od športnika, da ga bom cenila. AMpak vso mojo podporo in spoštovanje pa izgubi tak športnik, ki izjavlja zgoraj napisano, pa ne glede na rezultate.

lp



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 12:08:44   
alenkica
Moje mnenje je, da tudi če po padcu ne bi nastopala, da je najboljša športnica v Sloveniji zadnja leta.
Vedno ko smuča je dobra, tudi če ne zmaga ni važno.

Pa ful mi je všeč, ko je vedno tako optimistična, nasmejana - še danes, ko jo je tako bolelo.

Se mi pa vseeno poraja misel, da ima Petra smolo. Na prejšnjih olimpijskih, jo je nekdo pahnil iz proge, letos pa padec.

Na srečo ji je letos uspelo dobit medaljo, ki si jo je tako zelo želela.

BRAAAAAVO PETRA user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 12:36:30   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Jaz pa imam umazana usta. In umazane misli , včasih. Da ji je štab dovolil nastopiti kljub diagnozi " pnevmotoraks" se mi zdi skrajno neodgovorno . Ali je prišlo do tega po tekmi?

http://www.drmed.org/strok/nujna_stanja/03/03-17.php

Petri pa čestitke in misel, da ne bo imela posledic.



To je ena stvar in to kar si napisala nikakor ne štejem pod umazan jezik, ker imaš prav. Z vidika njenega zdravja nebi smela nastopit Mislim, da če bi vedeli, da je karkoli zlomljeno nebi nastopila.

Pod umazana usta mislim veleume, ki so včeraj po novici o padcu govorili, kako se je usrala, pa kako je sama nalašč padla v luknjo, pa kako je ravno njej nerodi to ratal, pa da je šla sam na izlet na OI. Takle stvari me motijo. Pri nas je športnik heroj samo ob uspehu. Ob neuspehu, ki je tudi sestavni del športa se pa najdejo zlobni jeziki ki javno linčajo vsakeka športnika.


Res srčno upam, da ne bo imela posledic, ker ko sem prebrala , da se taka poškodba zdravi urgentno me je kar zmrazilo. In res sem razočarana na našim štabom, da je niso bolj detaljno pregledali. Matr, ubogi punci bi lahko srce odpovedalo...In to me jezi, da nekdo , da prednost medalji pred zdravjem. Zdaj, ko je zmagala smo vsi ponosni, srečni, čutim, kot, da sem jaz pritekla tretja v cilj.. če pa bi kolabirala ali pa bo imela posledice, pa bi večina (tem praviš ti umazana usta) pametovali , da saj si je sama kriva. Zanima kaj bi rekel štab.. In še na koncu pade v cilj in nobene pomoči od nikoder...
Mah, saj vem, da nima smisla razglabljat kaj bi če bi..

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 14:14:22   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Meni je pa tako hudo za Petro. Pri udrtih pljučih in nalomljenih rebrih si ob teku vse skup gotovo še malo bolj poškoduješ. Nalomljena rebra režejo v mišice, tkivo pri vsakem dihu, gibu. Sama sem imela samo natrgane mišice, pa vem kako hudičevo to boli še leta kasneje, kaj šele prvi dve leti, ko si ves čas pod naklofeni. Moj je imel 6 ali 7 zlomljenih reber in sesedena pljuča, pa je bil v umetni komi, da je sploh preživel, pa vem da potem pol leta sploh nič ni mogel, ob vsakem dihu je bil čist fertik, pa ob vsakem dvigu rok, pa še danes ga tiste brazgotine ful bolijo, po 7. letih in ne more normalno funkcionirat. Hočem reči, d a me strašno skrbi, kako bo Petra k sebi prišla, kljub temu da je najbolj trmasto bitje na tem svetu. Ko se bolečine začnejo vleči in ko nič ne moreš zaradi zabrazgotinjenega tkiva, tudi dihat več ne normalno, nisi nikdar več isti kot pred takim dogodkom. Kar zjokala bi se zanjo. Boga.

Hkrati: A si predstavljate, kako mora ob vseh teh vedenjih biti prvima dvema tekmovalkama - da te dohiteva nekdo s polomljenimi rebri in udrtimi pljuči? Njuna zmaga ni zmaga, je v bistvu totalen poraz.

Petra, še enkrat čestitke, že tretjič, pa če hočeš še miliontič moj poklon. user posted image user posted image user posted image


To kar je ona dosegla je nepredstavljivo in ima moje poklone, to je neverjetno.

Glede posledic in bolečin pa tole. Smučarski tek je vzdržljivostni šport in vsak ki teče na vrhunskem nivoju vsak trening trpi bolečine, ki si jih navaden smrtnik sploh ne predstavlja. Njena oskrba bo pa gotovo tudi dosti na višjem nivoju, kot pri nas navadnih smrtnikih, ki imamo "čas" okrevat. Verjamem, da bo poškodba sanirana hitro, ker ima srečo, da rebra niso premaknjena. Posledice pa bodo, pa ne samo na rebrih. Vsak vrhunski šport pusti na telesu posledice in zato iz dna duše sovražim ljudi, ki iz varnih naslonjačev pljuvajo po športnikih. Tudi po Petri so včeraj, pa je hvala bogu zbrala nadčloveške moči in jim zaprla umazana usta.

Še enkrat, bravo Petra.



se ne morem bolj strinjat..najlažje je kritizirat....sicer pa jim je res dala kontra..bravo!


_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 14:16:26   
Šaki
pa še to..sj konckoncev se je sama odločila,da nadaljuje..in prav je tako če sama tako čuti...jz pa vem da b samo dol padla...pa se ji je obrestovalo..samo da hitro okreva...

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Zmaga fenomenalne VELEPETRE
18.2.2010 20:16:43   
Colt
Kar se mene tiče si Petra zasluži najvišje državno odlikovanje in sicer medaljo za hrabrost. In če ima slovenska politika kaj zdrave pameti, jo bo tudi dobila.

Sicer pa nimam besed...to kar je storila je absolutni presežek vsega mogočega in nemogočega. Ave!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?