Koliko časa hranite račune, izpiske... (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


kallia -> Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 12:01:18)

Vsake toliko časa se odločim pa naredim čistko pri računih, izpiskih in podobno. Pa to se tolk tega nabere [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Kolk časa to potem hranite?

Konkretno sprašujem npr. za račune od elektrike, vode, telefona,...
bančni izpiski, plačilne liste
razne odločbe (otroški dodatek, npr. če je za veljavnost otroškega dodatka od 1.2.2008 do 31.01.2009 a po tem datumu vržete stran)
pa raznorazni papirji prihajajo npr. od Vzajemne, Triglava,...

Po kakšnem kriteriju jih hranite oz. metate stran?

Kar bojim se metati stran take uradne dokumente, ampak to se v par letih res tolk tega nabere, da je treba tud stran metat, če ne bom mogla imet eno sobo samo za fascikle z računi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mojcaziga -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 12:24:27)

IZVIRNO SPOROČILO: kallia

Vsake toliko časa se odločim pa naredim čistko pri računih, izpiskih in podobno. Pa to se tolk tega nabere [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Kolk časa to potem hranite?

Konkretno sprašujem npr. za račune od elektrike, vode, telefona,...
bančni izpiski, plačilne liste
razne odločbe (otroški dodatek, npr. če je za veljavnost otroškega dodatka od 1.2.2008 do 31.01.2009 a po tem datumu vržete stran)
pa raznorazni papirji prihajajo npr. od Vzajemne, Triglava,...

Po kakšnem kriteriju jih hranite oz. metate stran?

Kar bojim se metati stran take uradne dokumente, ampak to se v par letih res tolk tega nabere, da je treba tud stran metat, če ne bom mogla imet eno sobo samo za fascikle z računi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


Moj striktno vse hrani 5 let. Potem veš kolk je vsega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ima pa kar nekaj skenirano in shranjeno na cd-jih (kar je samo za evidenco).

lp




koala -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 12:26:38)

Jza hranim račune vse (no razen tistih za hrano) pet let, odločbe pa tudi.




ledenaa -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 12:37:31)

Huh,mi imamo večina še od leta 98 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




MTFP -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 13:11:11)

Mi tudi cca 5 let. Imam eno škatlo in konec leta dam vse položnice v kuverto, gor napišem leto in v škatlo na dnu omare[sm=jezicek.gif],

med letom jih pa imam v tisti mali mapici s predlački.... saj jih ni toliko, nekako za veliko kuverto se jih nabere.

Sem jih pa ravno letos med čistko metala stran, ker je bila že škatla bolj polna[sm=smiley36.gif], in med drugimi sem ugotovila da smo leta 2006 za položnico ki je danes malo čez 40 € plačevali 1200 sit[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




ZARA -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 13:15:18)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa
Huh, mi imamo večina še od leta 98 [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Uh, jst tudi. Aja... Ne, nekaj sem celo stran vrgla pred časom.




madela -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 13:25:14)

Uh,jaz pa vsesproti zmečem vstran.
Položnice plačujem preko neta,tako,da če se kje zgodi,da kao ni plačano,dobim vsa potrdila na banki.
Odločbe za otroške,hranim eno leto,dokler pač ne dobim druge.




Kerensa* -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 19:17:11)

IZVIRNO SPOROČILO: kallia
Kolk časa to potem hranite?

Račune iz shopping centrov za gospodinjske stvari, oblačila, obutev in podobno, sem do sedaj tekoče metala stran. Odkar vodim evidenco prihodkov in izdatkov, jih hranim v mapi. Koliko časa jih bom, ne vem.
Račune za stvari z garancijo hranim toliko časa, kolikor traja garancija.
Bančne izpiske sproti mečem stran.
Plačilne liste hranim 2 leti.
Odločbe (takšne in drugačne) hranim, dokler so veljavne (npr. otroški dodatek) ali dokler mi lahko koristijo.
Odrezke od stanovanjskih položnic mesečno oddajam nepremičninski agentki, odrezke od zasebnih položnic hranim največ 2 leti.




zmajaz -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:14:12)

Račune od stvari z garancijo hranimo, dokler je veljavna garancija.
Položnice plačujem prek klika in jih sproti mečem stran, ker potem itak niso potrjene, doklazilo, da so bile plačane, je pa v bančni evidenci.
Bančnih izpiskov več ne dobivam, ker jih je banka ukinila tistim, ki imamo klik - sicer se lahko po želji ponovno naročiš nanje, samo je itak brezveze, ker jih lahko sprintaš iz klika za nazaj, če jih rabiš.
Plačilne liste, odločbe o OD, porodniški itd., potrdila o izplačanih prejemkih v preteklem letu ... pa vse hranim 5 let.




TomTaylor -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:17:09)

absolutni zastaralni rok za nekatere dajatve (el., komunala in rtv, pa mogoče še kateri drugi) je 10 let, relativni pa 5 let, medtem ko je za vse ostale (npr. naročnina za revijo, telefon) absolutni zastaralni rok 5 let, relativni pa 2 leti. Tko, da imam kar konkretno debele fascikle.




magda_velepič -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:19:07)

Uh nekatere mam iz leta 97 še shranjene.Včasih že mislim vrčt vstran pa spet premislim in pustim.Izpiske kako leto.PLačilne dve leti potem pa tudi vržem vstran.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.2.2010 20:23:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




magda_velepič -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:27:14)

Sicer pa že nekaj let plačujem položnice preko klika tak,da nimam nobenih odrezkov...če bo kdo fehtal pač sprintam al kak..
Ja odločbe pa tudi dokler so veljavne.Garancije skupaj s škatlo dokler vala potem pa leti v smeti.




Moyca_ -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:28:42)

uvajam nov sisitem.
Pišem vsem naj mi pošljejo iop in ko mi pošljejo čistega, vse staro vržem vstran in hranim samo iop[sm=bravo.gif]




TomTaylor -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:31:45)

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

uvajam nov sisitem.
Pišem vsem naj mi pošljejo iop in ko mi pošljejo čistega, vse staro vržem vstran in hranim samo iop[sm=bravo.gif]


dobra ideja, pa to vsakemu navadnemu smrtniku ugodijo al morš bit "registriran"?




zmajaz -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:34:05)


IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
uvajam nov sisitem.
Pišem vsem naj mi pošljejo iop in ko mi pošljejo čistega, vse staro vržem vstran in hranim samo iop[sm=bravo.gif]
dobra ideja, pa to vsakemu navadnemu smrtniku ugodijo al morš bit "registriran"?

To pa mene tud zanima. [sm=smiley1.gif]




Kerensa* -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:34:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
iop

Kaj pa je to?




zmajaz -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:34:25)

Izpis odprtih postavk [sm=smiley1.gif]




Kerensa* -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:36:21)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
Izpis odprtih postavk [sm=smiley1.gif]

In kaj to meni pomaga? Od kod pa dostopam do... tega?




zmajaz -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 20:37:44)

Ja predvidevam, da ti dajo potrdilo, da za celo preteklo leto nimaš nobenih odprtih postavk - torej je vse poravnano in potem namesto 12 odrezkov, shraniš to. Samo kako točno do tega prideš in pri katerih podjetjih - to pa tudi mene zanima. [sm=smiley1.gif]




Moyca_ -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (17.2.2010 21:36:11)


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ja predvidevam, da ti dajo potrdilo, da za celo preteklo leto nimaš nobenih odprtih postavk - torej je vse poravnano in potem namesto 12 odrezkov, shraniš to. Samo kako točno do tega prideš in pri katerih podjetjih - to pa tudi mene zanima. [sm=smiley1.gif]


ja točno tako, saj če si kaj dolžen ponavadi pošljejo kaj ni plačano
Pošljejo tudi fizičnim osebam, samo rečt jim je treba.
Poslat pa morajo če jim naročiš




josephine27 -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (18.2.2010 8:35:10)

položnice plačuje mož preko bankaneta tako da mi ni treba nič hranit
plačilne liste in izpiske od bank 5 let
odločbe za otroški dodatek in znižano plačilo vrtca dokler ne začne veljat drugo ( 1 leto)
odločbe za dohodnino nisem še nobene stran vrgla ( vse zlagam v eno mapo, ko bo polna se bom pa naprej ubadala s tem kaj stran vreči)
račune od vsakdanjih stvari hranim dokler ne dobim izpiska od banke da še enkrat prekontroliram ( ker v glavnem vse s kartico plačujem) potem vržem stran razen če ima stvar garancijo potem hranim ( je pa tisti predal od garancij že čisto poln in bo treba kmalu čistko naredit, ker imam noter račune stare tud po 10 let)





Kerensa* -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (18.2.2010 8:39:01)

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Poslat pa morajo če jim naročiš

Kdo mora poslat?




Moyca_ -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (18.2.2010 23:21:32)


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Poslat pa morajo če jim naročiš

Kdo mora poslat?


ja oni tebi[sm=smiley36.gif]




dps1 -> RE: Koliko časa hranite račune, izpiske... (23.2.2010 14:28:18)

račune - dok je garancija.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>