|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Že vsi znajo?
15.2.2010 21:30:13   
mojmalek
Čez en teden imamo sistematski preglde (9 mesece). Zanima me, kaj vse morajo znati dojenčki pri tej starosti? Brala sem, da naj bi že ploskali, pomahali, kobacali, stali ob opori,... Moj sin ne počne še nič od naštetega. Zdaj me pa malo skrbi kaj bo na pregledu. Zanima me, če so vaši malčki vse to že znali pri 9.mesecih? Jaz se ful trudim in ukvarjam z njim, pa nič ne pomaga. Cele dni ploskam, pa maham, pa ne vem kaj vse še počnem on pa nič. Kaj lahko še naredim?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Že vsi znajo?
15.2.2010 21:36:05   
sanelaa
Najboljše da ga začneš učiti in le glej da se bo do naslednjega tedna vse naučil..........user posted image  Hecam te...............pač otrok nič od tega ne naredi. In kaj? Misliš da te bo pediatrinja skregala?

Otrok otroku ni podoben, eni znajo nekja prej, drugi kasneje.
Kakorkoli, to res ni stvar zaradi katere bi te moralo biti strah.

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Že vsi znajo?
15.2.2010 21:40:01   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Otrok otroku ni podoben, eni znajo nekja prej, drugi kasneje.
Kakorkoli, to res ni stvar zaradi katere bi te moralo biti strah.


se strinjam...naša tudi nič od tega ni znala...pa je P rekla, da ni panike, da ima še dovolj časa....samo tako informativno je prašala...

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Že vsi znajo?
15.2.2010 21:40:20   
mojmalek
Saj se ne sekiram, kaj bo pediatrinja rekla, me pa mal skrbi, ker pač ničesar še ne zna. Zaradi njega i njegovega razvoja, ne zaradi pediatrinje.Mi je pa popolnoma jasno, da eni znajo nekaj prej, drugi pa kasneje.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Že vsi znajo?
15.2.2010 21:40:39   
SaaS
Mah, niso vsi po pravilniku. na pregledu preveri, nič pa ni hudega, če ne bo znal. Ne se sekirat, tudi tvoj bo osvojil vse to...
Moj prvi tudi ni znal nič od tega kar naštevaš pri 9 mesecih. No, za ploskanje se ne spomnim. Kobacal in stal ob opori pa sigurno ne. Ob opori se je dvignil na noge šele pri 14 mesecih, kobacal in plazil se pa sploh ni nikoli.

Zadnič je bila tu gor debata, kaj vse naj bi znali 4 mesečniki, pa sem ugotovila, da moj nikakor ni še osvojil tistega kar so naštevale. Predvsem zna jesti, spati, jokati in se smejati.

Vsak se nauči ob svojem času. Čim manj razne tabele gledat... Če je kaj hudo narobe, bo že pediatrinja ukrepala in poslala na kakšno fizioterapijo. Do takrat pa brez skrbi, eni prej eni kasneje.

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Že vsi znajo?
15.2.2010 22:37:24   
ledenaa
Morajouser posted image
Nič ne morajo od kje ti to??
In kaj bi te skrbelo?
Poskusi se tudi postavit na trepalnice,mogoče bo pa pomagalouser posted image
Sori,sam smešna vprašanja in tvoji stavki
otrok ni cucek in ga ne moreš naučit zdaj ker pač MORA pokazat
ne rabi,otrok bo pokazal kaj zna in to je vse in bo to tudi dovolj

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 6:46:51   
Hope2
Naša pediatrinja tega sploh ne preverja in hvala bogu, je kar mimo tole preverjanje kar znajo. Mimo in butasto mi je tudi starševsko treniranje oz dresiranje otrok za ploskanje, mahanje..... Od naštetega je naš znal samo samostojno hodit

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 16.2.2010 6:48:01 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 7:43:08   
Katy78
Naša P se na srečo ne drži kot pijanec plota teh razvojnih mejnikov. Pri 9m. in potem pri 1 letu je samo vprašala, kaj že doma počne in to je bilo vse. Je rekla, da ima za vse še dovolj časa. Pri 9m. je od naštetega znal zaploskat in kobacati. Pomahal je prvič šele okoli 1 leta, zdaj pomaha zelo redko, pač, ko je pri volji, ne pa takrat, ko to ostali od njega zahtevamo, kar je tudi prav, saj ni opica, da bo na ukaz uganjal norčije.

Otroci so si različni in eni določene "veščine" osvojijo hitreje, drugi pa pozneje, eni hitreje napredujejo pri grobi motoriki, drugi pa na področju umskih sposobnosti.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 7:48:06   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Naša pediatrinja tega sploh ne preverja in hvala bogu, je kar mimo tole preverjanje kar znajo. Mimo in butasto mi je tudi starševsko treniranje oz dresiranje otrok za ploskanje, mahanje..... Od naštetega je naš znal samo samostojno hodit


jaz pa sem kar pike dobila, ko mu je kdo rekel: pokaži kak si močenuser posted image  aaaaaaaaaaaaaa


je pa naš bil pač motorično daleč naprej in je recimo pri devetih prišel po vseh štirih po stopnicah v prvo nadstropje. samo tega P niti nismo omenjaliuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 8:09:21   
mateyka
kok bo šele štala, ko bo pri 18 mesecih mel sistematski, pa ne bo HOTEL zlagat kock in pobrat rozine z mize , čeprav bosta prej to doma "trenirala" user posted image kaj boš pa pol? user posted image

glej, če si sama rekla, da razumeš da so otroci različni, zakaj potem vztrajaš, da bi to moral znat in zakaj te skrbi? saj bo slej ko prej. a misliš da maš tok zarukano pediatrinjo, da tega ne ve? ker če je tako, jo pa zamenjaj.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 8:31:41   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: mojmalek
Čez en teden imamo sistematski preglde (9 mesece). Zanima me, kaj vse morajo znati dojenčki pri tej starosti? Brala sem, da naj bi že ploskali, pomahali, kobacali, stali ob opori,... Moj sin ne počne še nič od naštetega. Zdaj me pa malo skrbi kaj bo na pregledu. Zanima me, če so vaši malčki vse to že znali pri 9.mesecih? Jaz se ful trudim in ukvarjam z njim, pa nič ne pomaga. Cele dni ploskam, pa maham, pa ne vem kaj vse še počnem on pa nič. Kaj lahko še naredim?
Nič, kaj pa češ narest? Otrok je star 9 mesecev in ne 9 let. Eni prej, drugi čez pol leta.

< Sporočilo je popravil ZARA -- 16.2.2010 8:32:10 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 8:32:28   
sanelaa
Glej, okej, kaj naj bi znal otrok pri devetih mesecih................različno je.

KO si napisala da te skrbi zaradi njega in njegovega razvoja, no, po moje te nima kaj skrbet.
Glej, tudi razvoj otrok je različen.............drugo je tisto kar starši svoje otroke naučimo, sam razvoj pa je nekaj drugega.
Če je otrok drugače zdrav in vesel, se nimaš kaj sekirat. Razvil se bo že, sčasoma. Kaj veš, mogoče pa zdaj ne zna nič, pri 11mesecih bo pa mogoče znal že vse in še več.
To je tako kot imeti dva otroka..........eden pri 6 mesecih hiperaktiven, toliko da ne spleza na omaro, drugi pa pri 10mesecih nepremičnina. user posted image

Različni so si, ne sekiraj se..........vse bo, ko bo čas.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 9:32:39   
marjetica8
Midva sva mela 9mesečni pregled prejšnji teden. Ni spraševala nič kaj zna in kaj ne. Edino pincetni prijem je sprobala, če pobere smet iz mize, pa je ni,,,Drugače pa tudi ne zna nič od naštetega. Plazi po trebuhu ko raketa, ploska ne, maha ne, včasih pokaže kako je velik, zuna pa dat "buc", pa luč zna ugasnt v svoji sobi, pa pa five zna dat, pa mama/tata zna rečt...kar se tiče motoričnega vidika, se pa niti poseda še ne sam. Bo že - eni prej, eni kasneje. Sicer sem pa že od mnogih staršev slišala da je zate boljš da shodi kasneje, ker boš imel več časa mir v bajtiuser posted image (hecuser posted image )!

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 10:23:47   
žab*ca
Moj mi je prvič pomahal 2 dni nazaj (star je 14 mesecev),kobacal je res že pri 9ih,hodi pa še zdaj ne.V zaćetku sem se tud jaz malo sekirala,sploh ko sem ga primerjala z prijatejično punčko,ki je bila veliko pred našim.sedaj pa ne kompliciram več. Vsak dan me preseneča s kako novo pogrutavščino.

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 10:57:53   
kristinaj
eni so zgodnji eni pa ne... mali ploskal in mahal ni, je pa kobacal in stal ob opori... tudi kobacajo ne vsi.... eni shodijo brez te faze...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 11:02:43   
mojmalek
Punce super steuser posted image . Malo sem se nasmejala ob vaših odgovorih, predvsem ste me pa pomirile. No saj zato pa so forumi, a ne? Hvala vsem za odgovore, pa še kakšnega bom vesela.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 11:25:58   
frutolina
Mi smo meli tudi slab mesec nazaj pregled pri 9 m. Pa je edino kar je sprobala blo to da mu je dala ene ključe in jih je prijel, potem pa še druge in jih je prijel..potem je pa ene spustil. In na to je rekla samo (s smehom)"a te hočeš user posted image , potem jih pa le mej user posted image "-
Pa probala ga je dat na kolena če bo kobacal.Pa ni, ampak se je vrgel na trebuh in dal vse 4 od sebe... se zvijal v hrbtu no-to pa ni vredu in zato smo dobli napotnico za razvojno.Tam smo naročeni že 1 mesec in bomo drug teden na vrsti, je pa začel zdaj v vmesnem času plazit (kot vojak).
Drugače pa že dalj časa pokaže lučko, pa kje so ptički, pa kak je velik, ploska že od 6 meseca (moram rečt da je zelo dovzeten za take zadeve, jih ful hitro osvoji)....zato pa pač motorično "ala" zaostaja.
čeprav se meni to niti ne zdi... mi ni jasno zakaj eni toliko forsirajo da bi naj otrok pri 9 mesecih že kobacal, pa se na noge postavljal...mislim halo?? Če ma pa čas da shodi do 18 meseca. Eni pač prej, eni kasneje.Vsak pa enkrat user posted image .
Še najbolj pa mi grejo na živce izjave: a vaš še ne hodi? Zakaj ga pa nič na noge ne postavljate? user posted image
Ah,pa sem skrenila s teme user posted image
no, vglavnem - brez skrbi!!

< Sporočilo je popravil frutolina -- 16.2.2010 11:28:43 >

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 12:15:14   
blazka

IZVIRNO SPOROČILO: mojmalek

Čez en teden imamo sistematski preglde (9 mesece). Zanima me, kaj vse morajo znati dojenčki pri tej starosti? Brala sem, da naj bi že ploskali, pomahali, kobacali, stali ob opori,... Moj sin ne počne še nič od naštetega. Zdaj me pa malo skrbi kaj bo na pregledu. Zanima me, če so vaši malčki vse to že znali pri 9.mesecih? Jaz se ful trudim in ukvarjam z njim, pa nič ne pomaga. Cele dni ploskam, pa maham, pa ne vem kaj vse še počnem on pa nič. Kaj lahko še naredim?



Ja pisat pa brat bi že moral znat, pa kosilo skuhat tut user posted image
Dejte si že enkrat vbit v glavo, da dojenčki niso po knjigah. Če kakšen pediater misli, da so, pa mu tut svoje povejte. Ti se s svojim dojenčkom ukvarjaj, ker ti je to v veselje in njemu v veselje, ne pa zato, da ga boš na vsak način naučila, kar bi po knjigah moral znati pri tej starosti.

(odgovor članu mojmalek)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 13:04:27   
vanilla
Jaz mislim, da ni toliko to, da bi starši želeli sami siliti otroke, da bi ob določeni starostni prelomnici morali nekaj znat. Bolj je to odločilno, da je tak pritisk iz strani pediatrov, pa potem kakšnih znancev, kolegov, ki sprašujejo kaj vse že tvoj otrok zna in se čudijo, če česa ne zna. Je pa tudi to, da če mamica potem gleda vrstnike svojega dojenčka in so med njimi take svetlobne razlike, da te res malo zasekira oz. si želiš, da bi tvoj dojenček tudi to dosegel.
Jaz sm se tut pri 6 mescih sekirala, ker se niti obrnila še ni na trebuh. Samo ležala je... brala sm pa tu na forumih, da se eni že kotalijo, sedijo, na noge postavljajo.... No, pa je potem vse dosegla. Zdaj pri 9 mesecih kobaca, postavlja se na noge in naredi tudi korake, če jo primeš za rokice in vodiš.
Zna pomahat, ampak ne vedno in mora ji bit do tega... pokazat ne zna na nič (npr. na lučko, sliko...), tut sama si ne zna flaše držat, da bi pila iz nje...
Torej čist različno in mislim, da bi se moral zmanjšat ta pritisk okolice, češ, kaj naj bi otroci vse znali.


Je bilo pa tako tudi v času naših staršev. Mama mi je rekla,da ko je šla na pregled pri mojih 12 mesecih, da jo je pediatrinja skoraj nadrla, češ, da me mora učit hodit in me vodit za rokice in mi pokazat, kak se hodi. Sem bila kao ful pozna v tem. Mama je pa mislila, da bo pač naravnemu toku razvoja pustila, da shodim, ko bom pripravljena. Ampak ker jo je pediatrinja tako grdo obravnavala, češ, kakšen starš je to, da jaz še ne znam hodit, me je potem mama na veliko vodila okrog za rokice in me učila hodit.

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 20:06:04   
misamuk
Če grem jaz našo po denver testu gledat itak pol stvari ne obvlada user posted image
Obrača se na trebuh in nazaj, vrti se okoli svoje osi, plazi se ne, kobaca ne, maha ne, ploska ne, ptičkov tut ne kaže user posted image Stanje ob opori???? Japajade user posted image
Je pa super dobrovoljna in pridna, tko da zaradi mene si lahko vzame čas.
Veš kako pravijo: ni važno kdaj nekaj naredi, važno je KAKO to naredi (torej pravilno).

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 21:35:40   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina


Pa probala ga je dat na kolena če bo kobacal.Pa ni, ampak se je vrgel na trebuh in dal vse 4 od sebe... se zvijal v hrbtu no-to pa ni vredu in zato smo dobli napotnico za razvojno.



frutolina, a tole zvijanje zgleda tako, da leži na trebuhu, hrbet upognjen, glava visoko dvignjena, pa z vsemi štirimi maha kot bi plaval??? Ker to tud naša 8-mesečnica dela, pa se mi je že zdelo da ne more bit to v redu...zdaj pa sem še bolj ziher da verejtno to ni OK...kaj pa so ti še rekli glede tega? A gre za kakšno "zategnjenost" v hrbtu? Je treba masirat, popravljat...?

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 21:37:21   
frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

ptičkov tut ne kaže user posted image



ja ja... naš jih, pa kaj user posted image

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 22:17:31   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: frutolina

Še najbolj pa mi grejo na živce izjave: a vaš še ne hodi? Zakaj ga pa nič na noge ne postavljate? user posted image



al pa kako je hojica dobra...prej skodi user posted image

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 22:21:46   
frutolina

IZVIRNO SPOROČILO: manna

frutolina, a tole zvijanje zgleda tako, da leži na trebuhu, hrbet upognjen, glava visoko dvignjena, pa z vsemi štirimi maha kot bi plaval??? Ker to tud naša 8-mesečnica dela, pa se mi je že zdelo da ne more bit to v redu...zdaj pa sem še bolj ziher da verejtno to ni OK...kaj pa so ti še rekli glede tega? A gre za kakšno "zategnjenost" v hrbtu? Je treba masirat, popravljat...?



ja, tako izgleda kot opisuješ. in ja, to ni vredu. Nam je rekla da ima blažjo obliko ekstenzijskega vzorca. gremo pa drug teden v razvojno in bomo potem videli kako in kaj.
No, vsekakor moraš uporabljat pravilen handling.Pa poskušat popravljat.Ampak handlinga se moraš res striktno držat. http://www.udruga-oko.hr/_images/documents/_1_baby_handling_round_finale.pdf (za pomoč)
Ti kasneje pošljem na ZS več ok?

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Že vsi znajo?
16.2.2010 22:28:48   
manna
Ja prosim in ful hvala!

(odgovor članu frutolina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Spletni nakup oblačil
majch

Kako pogosto kupujete oblačila na spletu?

vsak teden (2%)

1-3 na mesec (5%)

nekajkrat letno (20%)

ne kupujem (73%)


Število vseh glasov: 97

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!