Čeveljčki za prve korake (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Bejba -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 16:12:22)

Naš sonček je začel kar nekaj capljati naokoli, če ga držimo za roke, zato bi bilo fino, če mu kupimo kakšne orng čeveljčke oz. sandalčke, ki lepo držijo nogico. Zato vas prosim za nasvet kje pogledati. Stari smo še ne 9 mesecev in nogico imamo še temu primerno veliko (beri majhno ;)). Za številko pa pojma nimam, ker je imel sedaj vedno kakšne baby sandalčke oz. supergice (platnene, bolj za šminkirat ;)).
Torej kaj priporočate za prvi "ta pravi" čeveljček?

LP; Bejba :rozica:




Anonimen -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 16:37:13)

Iz kje pa ste? Če imate Bled blizu, imajo v Sončku super mehke čeveljče za take majčkene. Pa poceni so tudi.




willma -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 16:46:27)

Mi smo tudi pri 9. mesecih kupili prve čeveljce:bravo:

Kupili smo Cicibančke ( http://www.ciciban.je.to/slo/first.asp ) in pa H&M "teniske". Cicibančki so sicer dragi, toda če imaš srečo, bodo imeli kakšne znižane.
Drugače pa smo s H&M čevlji tudi zelo zadovoljni.
Naš Žan je imel najmanjšo številko 18:)

lp
willma




Bejba -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 16:59:08)

Splišni, smo iz okolice LJ, tako da Sonček odpade.

Willma, a tudi pri nas v H&M imajo čeveljčke? Še nisem zasledila. Pa so trdi, da lahko pravilno hodi?





Anonimen -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 17:14:31)

Naš je imel prve čevlje oz. teniske Nike - mehke, udobne kot copati. In od takrat vsako pomlad dobi nove - enake, samo par št. večje.




Anja167 -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 20:03:34)

Tole je res zakon za take nogice:

http://preschoolians.com/category.asp?id=53
(originalna stran)

http://62.75.177.102/shop2/index.php?user=familyvienna&2=1&hkat=162&vskats=1
(naročila za Evropo)

LP.




**Petra** -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 21:37:38)

Anja, pa si naročila po netu čeveljčke? In kakšna je poštnina? Drgač majo full luštne!!!




willma -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 22:11:09)

Bejba, čeveljci v H&? so extremno mehki in od določene številke naprej imajo tudi primeren podplat (nezdrsjiv).
Jaz sem zelo zadovoljna z njimi, ker se po moji oceni nogica v njih še nabljižje obnaša bosi nogi.




**Petra** -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 22:15:49)

willma, kakšne so pa kaj cene? So bolj ugodni, kot cicibanovi?




Anja167 -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 22:19:32)

Preschoolianse sem naročila po netu, z VISO, vse skupaj pride 40 EUR (poštnina pribl. 6 EUR, odvisno, kakšno pošto hočeš: navadno, hitro...).




teta beta -> Čeveljčki za prve korake (4.7.2005 22:19:57)

No, saj jaz se v bistvu ne spoznam toliko na to, je pa moja svakinja, ki je pediatrinja, za tamalo (9 mesecev) kupila cicibanove čeveljčke, ki so kao najboljši oz. najbolj primerni. Menda morajo za prve korake biti spredaj zaprti, da noga ne drsi naprej, številko pa imajo 19.




puncica -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 7:19:14)

nO NAŠA ima cicibančke in smo zadovoljni z njimi, sem iskala take s ortopedskim potplatom pa nikjer našla. Sicer pa ima naša najmanjšo možno število številko 17, ki jo zelo težko najdemo. Ja sej je cela bol drobcena. Po navadi imajo tako miceni tam okol 18-19 številko al pa večje. Sicer pa ti lahko tudi izmerijo nogico baje:zmeden2:




BARBARA R. -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 7:38:48)

Po stanovanu BOSA NOGA, izven hiše pa pleteni sandalčki iz Gale v Intersparu. Sedaj ima nove Fisher Prish- ke pa ji ni korak ravno utečen.


:muca:




willma -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 9:03:08)

H&Movi so noro poceni, cena ce suče tam od 1000 do 2000 sit.

Kar se pa tiče tega, da mora imeti otrok ortopedski podplat, pa so tako zelo deljena mnenja.
Mi osebno se tega sploh več ne držimo, na začetku sem bila zagovornica ortopedskih, zdaj pa mi je čist vseeno. Najraje vidim, da je bos;)




puncica -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 12:54:43)

ja sej če je bos je še najboljš, naša pa noče bit, čevlčkov brez ortopedskega podplata pa nočem, ker vem kakšne težave je imem moj brat, ker je nosil take čevlje in še to ponošene, pa so mami rekl da naj čim več hodi in noga se mu je popravila.:bravo::bravo:




Hanna M. -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 15:48:23)

Hojla,
jaz sem kupila moji Zali Cicibanove čevelčke v BTC-ju - hala A. Prodajalka ji je nogico izmerila, št.18 in pomagala pri izboru. Cene se sicer res gibljejo okoli 10 tisočakov:(, vendar so čevlji dobri. H& M-ove je imela, dokler ni začela hodit, zdaj pa uporabljava samo Cicibanove :bravo:ali pa je bosa oz. v nogavičkah z bremzicami.:sloncek:




Anonimen -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 16:04:05)

Tudi mismo naši :duda: kupovali H&M "čeveljčke" dokler ni začela hodito, potem pa sem opazila, da v bistvu v njih zelo grdo hodi (levo nogico je vedno neslo malce navzven), od takrat naprej uporabljamo od H&M samo še copatke (v bistvu nogavička s semiš podplatkom), za čeveljčke in sandalčke pa je meni najbolj pomembno, da imajo dober opetnik in tako je dobila luštne pumice in ene luštne dieselke...




willma -> Čeveljčki za prve korake (5.7.2005 16:14:15)

puncica,

največjo napako, ki jo lahko naredimo je, da damo otroku na noge že ponošene čevlje. Zato po moje pri tvojem bratu niso bili problem neortopedski čevlji.




Stran: [1]