|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 12:40:11   
bcljka
jst sm bla ful presenečena nad prijaznostjo profesorjev ob dejstvu da sm noseča... pr nas nosečnico lepše tretirajo k športnika s statusom A (olimpijca)...
tko da sm se brez vsakršnega problema zmenla da letos ne morem it na tabore - 1 teden tek na smučeh, 1 teden smučanje, 4 dni turno smučanje, 1 teden taborjenje - kajak, rolanje, kolesarjenje ... pa tko sm se zmenla da praktični del izpita pri predmetih opravljam septembra, medtem ko sm teorijo nrdila že zdej (k drgač ne morš na teorijo brez opravljenga praktičnega dela izpita)... no, in mi ni noben čist nč kompliciru... so bli ful veseli, pa vsi so mi zaželel lepo mirno nosečnost... pa čem bom kej rabla nej kr povem... me je skor kap! user posted image

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 12:47:06   
*m*o*j*c*a*
ja pri prvi nosečnosti sem bla tut js deležna full pozitivnega odziva.. user posted image en profesor je bil še posebej hecen..kr kmal po porodu sem mela še pol izpit pr njem, pa me je najprej vprašal, če dobr spimo pa to..user posted image pol sem pa itak 10 dobila..user posted image  user posted image zdej pa tut upam, da bo tk..posebej zarad obveznosti udeležbe na vajah, ter seminarskih nalog, ki mislim, da bodo spet pr vseh predmetih..

_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 12:56:51   
Zvezdici
IZVIRNO SPOROČILO: *m*o*j*c*a*

IZVIRNO SPOROČILO: Zvezdici

Jaz sem, pa kar že na porodniški user posted image . Tako, da jaz že strašim doma.
Bom 2. semester opravljala šele naslednje leto.



maš prav..mal si je treba odpočit..sam meni pa tk malo manjka, da se bom lahk vpisala v 2.letnik, da se bom kr potrudila, pa poskusila speljat tole do konca..itak vse ne bo šlo po načrtih, ampak trudimo se..user posted image



Pri meni se ne bi izšlo, ker imam obvezne laboratorijske vaje na katerih ne smem manjkati. Vaje pa trajajo do konca aprila. Rok imam pa marca.. in mi ne bi priznali vaj.
Pa tudi potem se je izkazalo, da tudi ne bi mogla hoditi, ker sem bila na strogem počitku in sem v vsakem primeru mogla ostati doma.
Vse je za nekaj dobro ane user posted image .




_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:03:12   
*m*o*j*c*a*


Pri meni se ne bi izšlo, ker imam obvezne laboratorijske vaje na katerih ne smem manjkati. Vaje pa trajajo do konca aprila. Rok imam pa marca.. in mi ne bi priznali vaj.
Pa tudi potem se je izkazalo, da tudi ne bi mogla hoditi, ker sem bila na strogem počitku in sem v vsakem primeru mogla ostati doma.
Vse je za nekaj dobro ane user posted image .





aja, pol pa maš res mal bolj zapleteno tole..te obvezne vaje so kr user posted image ..user posted image ma sej..itak ti pa pripada še eno leto, tk da..boš pa velik bolj sproščena pa to..user posted image

_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:05:17   
Zvezdici
Eh seveda.. bom malo bolj na počas pa bo user posted image .
Ni user posted image , da ga ne bom končala (nekega dne user posted image ).


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:08:33   
*m*o*j*c*a*
v to pa ne dvomim..če je želja pa volja se vse nardi..res pa je da te kako odlašanje mal uničuje kdaj..user posted image ampak, mi bomo tole sfurale do konca, pol pa lepo počas v službe pa to..upam, da takrat se bo že kej našlo..user posted image  

_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:11:25   
Zvezdici
Velik sreče pri zaključevanju.
Potem je sigurno še lepše, ko lahko uživaš brez skrbi, ker so vsi izpiti že pod streho.
user posted image


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:12:41   
Getreal
hej!

Malo sem vas na hitro preletela, pa sem vidla da se menite od financ pa me nekaj zanima...

Kaj če imam zoisovo štipendijo, pa recimo znaša manj kot bi znašala državna, a mislite, da mi bodo izplačali to razliko al bi se mogla prav še na državno prijavit? tko pa najbrž tudi zgubim zoisovo, ane?

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:19:38   
*m*o*j*c*a*
IZVIRNO SPOROČILO: Getreal

hej!

Malo sem vas na hitro preletela, pa sem vidla da se menite od financ pa me nekaj zanima...

Kaj če imam zoisovo štipendijo, pa recimo znaša manj kot bi znašala državna, a mislite, da mi bodo izplačali to razliko al bi se mogla prav še na državno prijavit? tko pa najbrž tudi zgubim zoisovo, ane?



en cajt nazaj je blo že na žurnalu nekaj od teh štipendij..ena punca je dala prošnjo za obe, pa ker so ji prej izdali odločbo za državno, je odpadla pri zoisovi, bi pa zoisove mela več..in vem da se je neki pritoževala..
mislim, da je to tk, da se morš pač odločit in dat prošnjo za eno..če lahk si zračunaš ktere je več, pa daš tam prošnjo..ne vem kake možnosti maš ti zdej, sam mislim, da je pač to to..vsekakor pa lahk maš sam eno..tk da če boš mela pol državno, to tam takoj vidijo in zoisova odpade..če je razlike veliko, se splača dat tam kjer je je več..pa državna ni tolk vezana na uspeh..


_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu Getreal)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:37:29   
Anonimen
No na našem faksu so pa čist zastareli glede nosečih študentk, ni čudno, da jih skoraj ni. Pri nas velja prvo kariera, potem vse ostalo. Ko sem šla v referat povedat da sem noseča, je žensko tam skoraj kap. Lih tok, da me ni vprašala kako mi je to zneslo. In isto je pri profesorjih. 

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 13:41:15   
jana84
hejla študentke!

Vem, da nisem čist za na seznam (še), ampak se vam vseeno mal pridružim pri klepetu. Naj vam povem mojo zgodbico: leta 2007 sem končala 4.letnik zgodovine in geografije na FF v MB, septembra istega leta sem se poročila, oktobra 2008 pa rodila sinka. Zdaj pa delamo na drugem user posted image in srčno upam da v sredo nalulam user posted image ... Glede statusa študenta pa tako: seveda sem v študijskem letu 2007/2008 imela status študenta, potem se dala prošnjo za podaljšanje absolventa ker sem imela rizično nosečnost, pa še ponvljala ali pavzirala nisem nikoli. In so mi podaljšali absolventa za eno leto, nakar pa sem podaljšala absolventa še za eno leto na podlagi rojstva otroka. Tako, da zdaj vlečem že 3.leto absolventa user posted image ...Upam, da ga bom lahko septembra spet podaljšala, če ne pač ne...

Ja, tudi jaz sem mislila, da bom enostavno delal izpite po porodu (ostalo mi jih je še 7 in en zagovor vaj), pa sem se krepko zmotila. Zato sem septembra dala sinkota v vrtec in sedaj januarja sem končno po enem letu in 4 mesecih naredila spet en izpit user posted image ...Zadnji izpit pred porodom pa sem naredila točno en mesec pred rojstvom sina...Nekako nisem dobila časa za se učit ko sem imela sinkota doma. Pa tudi pretirano se mi ni nikamor mudilo z izpiti, tako da sem malo zabušavala...

Vidim da ste ene zelo pridne in se kljub temu da ste noseče lepo trudite na faksu, to je izredno pohvalno...

Pa še malo graje na našo državo, ki tako spodbuja višjo rodnost: študent, ki ima več kot 180EUR dohodkov na mesec, se možu ne upošteva kot olajšava pri dohodnini, staršem pa ja! Halo?! Me je tako razjezilo lani ko je mož dobil dohodnino, pa me niso upoštevali kot olajšavo zaradi vzdrževanega družinskega člana...HB nimam še 26 let in me je pote kot olajšavo uveljavljal tata...Ej, ta država je en user posted image user posted image ...Pa da pomisliš, da študentka dobi zgolj 180EUR porodniške...Pa kaj naj naredi s tem dnarjem? Toliko o naši pravni in socialni državi, ki hoče znižati starost matere pri rojstvu prvega otroka in povečati rodnost!!!

Ko pa zvem za rezultate (user posted image ali ne) vam sporočim, da me čimprej daste na seznamček user posted image Večni optimist hihi...

_____________________________

3.10.2008 ob 14.44 Jakob
21.10.2010 ob 3.40 Luka
23. 8. 2012 ob 5.15 Manca

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:05:41   
bcljka

IZVIRNO SPOROČILO: nax05

No na našem faksu so pa čist zastareli glede nosečih študentk, ni čudno, da jih skoraj ni. Pri nas velja prvo kariera, potem vse ostalo. Ko sem šla v referat povedat da sem noseča, je žensko tam skoraj kap. Lih tok, da me ni vprašala kako mi je to zneslo. In isto je pri profesorjih. 


se vid da sm jst na DIFu ... kjer smo vsi zelo povezani... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:09:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bcljka


IZVIRNO SPOROČILO: nax05

No na našem faksu so pa čist zastareli glede nosečih študentk, ni čudno, da jih skoraj ni. Pri nas velja prvo kariera, potem vse ostalo. Ko sem šla v referat povedat da sem noseča, je žensko tam skoraj kap. Lih tok, da me ni vprašala kako mi je to zneslo. In isto je pri profesorjih. 


se vid da sm jst na DIFu ... kjer smo vsi zelo povezani... user posted image user posted image user posted image


Sej tud moja kolegica ima na Pedagoški ful dobre izkušnje, sam ekonomski faks je pa pač razred zase. Niti do mentorja za diplomo "ne upam", ker že kar vidim njegov debel pogled v moj trebuh.

jana84 upam, da zagledate plusek in da se nam pridružiš. Tud jaz sem na trenutke kar optimistična, da mi bo pa mogoče ratal naredit kak izpit tud ko se mali rodi, samo vem, da je res malo možnosti za to.

(odgovor članu bcljka)
  Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:09:06   
*m*o*j*c*a*
jana84 držim pesti, da zagledaš user posted image !!! user posted image user posted image user posted image

nax05 ja verjamem da se tut taki faxi najdejo, ki niso ravno navdušeni nad nosečimi študentkami..

tut js bi skoraj absolventa vpisala, ker so mi tk zavlačevali z vračanjem popravljene diplome..v zadnjem trenutku so vse zrihtali, tk da sem na četrtek prejela zjutri klic naj vse prinesem kar je potrebno za diplomo in to do 12h, no in na torek sem potem že diplomirala..prej sem jim pa od junija težila, da želim na magisterij, nej mi že popravijo diplomo..user posted image user posted image no na srečo se mi je vse uredilo..sem pa ravno vmes enkrat spet v referatu težila, nej mi povejo, al se bom lahk vpisala al ne na magisterij, da se bom drugače na absolventa, zarad statusa pa to, ker sem pač user posted image .. in mi referentka reče: a spet??? user posted image sem bila čist šokirana, ker je tk čudn vprašala, da..so me pol vsi študentje za mano čist čudn gledali..user posted image   ampak..dobr..nej si mislijo kar si hočjo..mi komi čakamo drugega user posted image ! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu jana84)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:16:52   
bcljka
mene sploh ne skrbi da ne bi mogla nrdit faksa zarad user posted image ... je še moja babica (bodoča prababica) dost fit da mi ga vzame za par urc, sicer je pa moja tašča (bodoča babi) vzgojitlca v vrtcu in že komi čaka da bo lahko pazila na svojga vnuka... jst sicer naslednje leto ne bom delala prakse na šoli, ki je pri nam obvezna v 4.letniku, ker to se mi ne bi izšlo, jo maš celo leto vsak dan! ampak bom sam izpite nrdila pa opravla te tabore za nazaj... pol k bo pa 1 leto kasnej otok že v vrtcu bom pa še prakso nrdila pa zravn diplomo napisala... in ekola... računam da junija 2012 diplomiram... user posted image pa da vidmo če rata user posted image

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:17:24   
bcljka
aja, jana držim pesti!!!!

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:28:57   
Anonimen
m*o*j*c*a* ti si pa pridnauser posted image Sam mislim kakšn vprašanje: A spet? Ja spet ja. Halo? No sej ta pr men je pa skor čeljust zgubila k ji je čist dol padla.

bcljka sej mene tud ne skrbi, da faksa ne bi nardila, ampak to, da dejansko junija in septembra ne bom zmožna it na noben izpit.

(odgovor članu bcljka)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:47:05   
Zvezdici
nax - ja.. jaz že v decembru (rok imam marca) nisem mogla več sedeti na tistih vajah. Me je že vse bolelo in nisem mogla biti pri miru. Da ne govorim, kako hitro so mi noge zatekle user posted image . Tako, da je res bil kar problem. Prav tako je bil problem na izpitu.
Tudi, ko sem se učila si itak nisem nič zapomnila. Ker nosečniški možgani pač naredijo svoje user posted image .


_____________________________

26.03 ob 23.32h je tudi zame posijal sonček z imenom Tija :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 14:57:50   
bcljka
zanimivo - jst si pa 3x hitrej vse zapomnem user posted image

nax - tud mene mal jezi junij... ampak mogoče mi bo znesl... ker sm bla zdej tok pridna, pa so mi ostal sam še 3je izpiti za pogoj... pa 2 sta itak ustno tko da to se bom probala zment da grem že maja delat, 1 je pa 10.6. kar je 8 dni pred mojim PDP... pa če nam rata da ne prehtimo sm zmagala!! drgač pa na tistga 1ga bom že šla septembra...
1ga bi mi tud oprostil... ampak je fora da jst nimam še iz 1 letnika gimnastike narjene... manjka mi samo 1 stvar in sicer sestava na bradlji... katero sm že strenirala septembra... izpit bi mela novembra, no in potem oktobra zvem da sm noseča... nekak mi niso pustil več da se vrtim okol trebuha in se obračam tm po bradlji ter mogoče še padm dol user posted image ker pa v 4.letnik ne spuščajo brez gimnastike (razen v res ekszremnih razmerah - kar nej bi bla tud nosečnost) moram met pogoj narjen in pol dat vseen prošnjo ker pač nimam gimnastike... vsaj vem da se bom mogla takoj nazaj v formo spravt k bom mogla pol v 1 letu nrdit gimnastiko... na bradlji se pa vsak gram preveč pozna k sam sebe dviguješ user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zvezdici)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 15:07:46   
katy83
uuuuuu, nova tema. Super. Še več časa bom na RR. user posted image

Skratka, tudi jaz sem študentka (absolventka) Pedagoške fakultete v Mariboru, smer razredni pouk.
user posted image  pričakujemo 16.aprila. user posted image

Za zdaj sem se samo "prijavila" k vam, ker imam v petek še zadnji izpit in se trudim biti čim manj na RR. Tak da od naslednjega tedna dalje, pa bom redno gnjavila tu gor. Ne se bat. user posted image

Lp, Katy

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 15:10:12   
tix
joj...ste tolk zgovorne, da komaj sledim user posted image

(odgovor članu bcljka)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 15:14:11   
*m*o*j*c*a*
hehe..torej nisem edina, ki ima težave s spominom v nosečnosti..user posted image user posted image ma js zapomnim si še kr..se mi zdi da isto ko prej, sam ponavad mi pol na izpitu neka čist enostavna stvar zdej zablokira..user posted image vem da jo znam, sam se pa v tistem ne spomnem kak že gre..in pol si lahk sam rečem, ok, grem naprej, pa se kasnej vrnem na to vprašanje, če mi bo se že kej bolj razsvetlila situacija..nerodna zadeva v glavnem..user posted image user posted image user posted image user posted image no do zdej sem še vse ok speljala, sam se mi pa tut doma vidi, da mi spomin brejka..user posted image nikol ne vem kam kej dam, tk da sem jezna sama nase..v tistem ko delam načrte, kaj moram s seboj vzet, če gremo kam, se mi odpravimo in js seveda pol pozabim..tk da že sama sebe zezam da bo treba po bilobil forte al kaj je že tist.. user posted image user posted image

_____________________________

no pa imamo: očkovo ljubico (31.12.2008) in maminega sinčka (13.4.2010).. :P

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 15:14:26   
Anonimen
bcljka jaz pa pred junijem sploh nimam nobenga roka (spet naš butast faks). Sm pa rekla, da bi se mogoče že kar kej začela učit, pa da pol junija sam ponovim, samo dvomim, da bi bilo to uspešno, ker so le 4 izpiti, pa še to sem si ta težke pustila za nakonc.

katy a ti imaš samo še en izpit in diplomo?

(odgovor članu tix)
  Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 15:18:42   
katy83
IZVIRNO SPOROČILO: nax05

katy a ti imaš samo še en izpit in diplomo?



ja. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: noseče študentke 2010
15.2.2010 15:26:15   
Getreal
IZVIRNO SPOROČILO: *m*o*j*c*a*

IZVIRNO SPOROČILO: Getreal

hej!

Malo sem vas na hitro preletela, pa sem vidla da se menite od financ pa me nekaj zanima...

Kaj če imam zoisovo štipendijo, pa recimo znaša manj kot bi znašala državna, a mislite, da mi bodo izplačali to razliko al bi se mogla prav še na državno prijavit? tko pa najbrž tudi zgubim zoisovo, ane?



en cajt nazaj je blo že na žurnalu nekaj od teh štipendij..ena punca je dala prošnjo za obe, pa ker so ji prej izdali odločbo za državno, je odpadla pri zoisovi, bi pa zoisove mela več..in vem da se je neki pritoževala..
mislim, da je to tk, da se morš pač odločit in dat prošnjo za eno..če lahk si zračunaš ktere je več, pa daš tam prošnjo..ne vem kake možnosti maš ti zdej, sam mislim, da je pač to to..vsekakor pa lahk maš sam eno..tk da če boš mela pol državno, to tam takoj vidijo in zoisova odpade..če je razlike veliko, se splača dat tam kjer je je več..pa državna ni tolk vezana na uspeh..



*m*o*j*c*a* hvala user posted image se bom jz poznamala če je kšna bistvena razlika v znesku, ker če ni, se mi niti ne splača zamenjat štipendije in bom mela kr to..

sem pa ravnokar iz CSD-ja kjer je moj lubi podpisal "pogodbo s hudičem" hohohoho user posted image user posted image user posted image user posted image sva šla uredit očetovstvo namreč user posted image no lepo se imejte grem jz še malo študirat, ker mam ju3 izpit.

(odgovor članu *m*o*j*c*a*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?