kaj pomaga proti hropenju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nenanov -> kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 20:13:11)

pozdravljeni imam 4 mesece staro hčerkico in bo mislim da blizu en mesec kr ji hrope pa je bilo že skoraj dobro pa smo bili mi ostali bolani pa mislim da se je nalezla od nas sedaj pa to traja mislim da blizu enega meseca pred štirinajstimi dnevi smo bili pri pediatrinji pa je rekla da na plučkih nima nič ne vem kaj naj storimo da bomo to čim prej odpravli ker kašlja pa samo takrat ko ji hrope notri potem pa ko se odkašla pa je dobro dokler ponovno ne zahrope ne vem a bi ji lahko dala že kakšen sirup ali kako ji naj pomagam da bomo lahko odšle čim prej ven




tikatonka -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 20:18:04)

Tudi mi smo imeli pri naši tak problem. Pediatrinja mi je svetovala inhalacije. z kamilicami. Ene štiri dni smo inhalirali in je bilo ok. Sem tudi jaz vprašala če obstaja kakšen sirup, naša je sicer stara 8 mesecev ampak za tako majhne otroke sirupov za izkašljevanje sploh ne priporočajo.




matkica -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 20:33:04)

Po prsnem košu jo probaj namazat z materino dušico čež jo pa pokrij s toplo krpico.Pri nas je to pomagalo.Pa čim prejšnje okrevanje vam želim.




anitka7 -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 20:50:59)

jaz sem se glih ta teden bojevala s hropenjem....naša ja stara skor 5 mesecev,zato sem jo mazala z materino dušico samo po podplatih,na prsa sem ji dajala obkladke s kamilicami (v krpo sem dala mal cvetov kamilice in vse skupi segrela v mikrovalovni za 20 sekund) to je mela čez dan skoz gor,po cvele dneve mamo na radiatorjih vodo v katerih so kamilice (zlo lepo diši po bajt [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) pa pucanje nosu s fiziološko pa čeprav ni nič notr (rekla pediatrinja) to delam z brizgalko,v eno nosnico močno špricnem da v drugi vn pridein nam je uspel da sam še mal kašlja.
aja pa še če sem se spomnila sem jo dala tko na svoje noge s trebuhom dol pa da je imela glavo mal nižje pa sem jo narahlo tapkala z dlanjo po hrbtu,predel pljuč (tapkaš tko da ukriviš dlan da v bistvu tapkaš sam s prsti in zapestjem




Najaa -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 21:04:58)

To ni nič hudega, sam odkašljat se mora. Naša pogosto hrope, kadar je mal nahlajena. Lahko jo namažeš z materino ali daš kake tople obladke, da se bo sluz luščila.




nenanov -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 21:11:01)

kje pa se kupi ta materina dušica




Dali* -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 21:22:02)

Jaz imam Justovo materino dušico in je super.




Najaa -> RE: kaj pomaga proti hropenju (12.2.2010 22:35:59)

Jaz imam tudi justovo. Kupi se pa pri ljudeh, ki se ukvarjajo s prodajo teh izdelkov. Če rabiš, mi javi, poznam eno.




nenanov -> RE: kaj pomaga proti hropenju (13.2.2010 4:15:40)

ja bi prosila če mi lahko daš telefonsko in kakšna je pa kej cena




ledenaa -> RE: kaj pomaga proti hropenju (13.2.2010 11:27:58)

za tako majhne otroke se odsvetuje tale materina dušica -prvič
Drugič -sluz mora iti ven,torej otrok mora kašljati.Položajna drenaža tudi do 30 x na dan,parne inhalacije,čiščenje noska z fiziolško( d az druge nosenice začne teči ven)




benika -> RE: kaj pomaga proti hropenju (14.2.2010 7:30:34)

za tako majhne otroke se odsvetuje tale materina dušica


Kje si pa to pobrala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Materina dušica (govorim o Justovi, da ne bo pomote) se lahko uporablja od rojstva dalje, s tem, da se tako majhne otročke maže samo in izključno po podplatkih in to v zelo majhni količini.




Stran: [1]