fluorove tabletke da ali ne? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


marjetica8 -> fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 10:20:16)

Kaj mislite o tem? Včeraj sva namreč imela posvetovalnico pri 9mesecih in so nama predpisali fluorove tabletke. Je pa rekla P da je jemanje izbirno in ne obvezno. Ali otrokom dajete te tabletke?

Hvala za odgovore




botrca -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 10:21:23)

Najin sin jih je jemal redno.




sonček33 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 10:22:32)

Tole pa tudi mene zanima, ker človek kar ne more verjeti, da ima stroka tako različna mnenja o tem. Npr. že sosednji občini nimata enako.




trobentic_@ -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 10:45:16)

marjetica škodilo ne bo
V tujini jih ne dajejo ker imajo flourirano vodo,sol .... in zato lahk opride do predoziranja
pri nas pa ne.
če jih boste jemali daj zelo malo zobne paste




Najaa -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 11:48:45)

Tudi pri nas vedno manj P in zobozdravnikov daje te tabletke. Nam jih za prvo ni dala, bomo vidli kako bo pri drugi, ko ima tudi drugo P.




marjetica8 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 12:18:54)


IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

marjetica škodilo ne bo
V tujini jih ne dajejo ker imajo flourirano vodo,sol .... in zato lahk opride do predoziranja
pri nas pa ne.
če jih boste jemali daj zelo malo zobne paste



Ja, sej zdej je itak še premičken za zobno pasto - mamo uno od welede brez fluora...




Naja31 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 12:29:26)

Ne pri prvemu, ne pri drugemu otroku jih nismo dobili. 




PC Baby -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 13:38:18)

Mi smo vključeni v en raziskovalni projekt in mali hodi od 6 meseca redno k zobozdravnici za otročke. Skratka, rekla nam je naj tabletk s fluorom ne jemljemo, ampak naj uporabljamo zobno pasto za dojenčke, ki ima ravno pravšnjo količino fluora, če jo uporabljaš 2x dnevno, za velikost dojenčkovega nohta. Nam je dala tisto od Ilirije, ampak je rekla, da so vse otroške OK. Tabletke pa naj bi vsebovale preveliko dozo fluoro, ki je primerna bolj za šolske otroke kot za take male.




trobentic_@ -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 13:44:11)

marjetica nič ni premičken za zobno pasto ;)




dskubin -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 14:31:41)

marjetica nič ni premičken za zobno pasto ;)

Jaz pa mislim, da je. Z zobno pasto začneš, ko jo otrok ve izpljunit.

Mi se nismo odločili za tabletke, ker nismo imeli "problemov" s pranjem zob - najmanj 2x na dan, vačsih še vmes, če sama želita. Je pa tako, da če se odločiš, jih moraš redno dajat brez pardona (zdej ne vem več, do katerega leta), če ne je boljš, da jih sploh ne daješ. Ko sem se sama zanimala na forumu kako je stem, je ful mamic napisalo - ja, dajemo, ko se pač spomnimo. Pač včasih. Meni je to bolj mimo, kot da bi jemale npr. kontacepcijske samo takrat, ko bi se spomnile [sm=zmeden.gif]




trobentic_@ -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 14:34:00)

dskubin otroku daš zobno pasto še manjšo kot je grah na ščetko
In če jo poje ni nobene škode!




Jessy -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 15:13:50)

Jaz sem ji dajala fluorove tabletke, zobe pa sem ji umivala z zobno pasto BREZ fluora. Šele okrog 3. leta smo menjale zobno pasto za ostale otroške, ki pa vsebujejo določeno količino fluora.




mala_miška -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 15:35:43)

Jaz jih nisem dajala ne hčerki, pa tudi sinu jih ne bom, bo dobil raje kakšno pikico zobne paste na krtačko, pa bo dovolj fluora.




dskubin -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 15:39:05)

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@
dskubin otroku daš zobno pasto še manjšo kot je grah na ščetko
In če jo poje ni nobene škode!

No, vsak po svoje. Jaz jima sedaj (4 in skoraj 3) dajem paste za en grahek (oz. si jo dasta sama), pa je čisto dovolj. Ker meni pa se ne zdi "normalno", da bi otrok jedel zobno pasto - tudi mi je ne. Sej ne, da bi otroku zaradi tega bilo slabo, samo ni pa to hrana in ne rabijo vedet, da če tko malo poješ, da je pa OK. Tiste 3 zobke pri 9 mesecih pa sigurno lahko fajn ščistiš brez vsakršne zobne paste in ne verjamem, da je lahko otročku pri 7ih ali 9ih mesecih zobna pasta "motivacija" za zobke prat, takrat je že "prava" ščetka dovolj velika motivacija. Povsem drugo je pa tam pri letu in pol al pa več.




K_a_t_i -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (5.2.2010 15:47:23)

Nismo dajali. Pediatrinja jih je sicer dala, vendar zobozdravnica jih ni proporočila (tudi smo šli prvič na pregled nekje pri 6m). Zobe mu pa še vedno (skoraj 3 leta) peremo z zobno pasto brez fluora (z encimi).




marjetica8 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 10:58:22)

Hvala za odgovore. Vidim da imate o tem precej različna mnenja. Sama mislim da za zobno pasto je še premičken. Da bi pa jedu zobno pasto pa tudi meni ne gre v račun...pa še velike probleme mamo z umivanjem zob, tko da se bom pomoje odločila za tabletke.




Gina -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 11:20:49)

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

dskubin otroku daš zobno pasto še manjšo kot je grah na ščetko
In če jo poje ni nobene škode!



Flor je eden izmed zelo zelo strupenih elementov (v naravi). Če bi ga pojedel veliko, bi umrl. Dobesedno in brezkopromisno. Zato ni vseeno, če ga z zobno pasto "majčkeno pač poješ". Vpliva na delovanje hipofize. Iz zgoraj naštetih razlogov, sem ga popolnoma prenehala uporabljati tudi sama. Otrokom nisem dajala oz. ne dajem flora.
Če temu prišteješ še dejstvo, da je v sodobnih zobnih pastah še kup druge kemijske stupene svinjarije, me je že zdavnaj prijelo, da ne zaupam več sistemu niti pod točko razno, ampak preverjam sestavine. NI vse zaupanja vredno - država pač popusti (zaupa strokovnemu mnenju) pod podpisom nekih strokovnjakov, ki so plačani od farmacevtskih družb - kako naj bodo potem objektivni???? Vsaj za moj osebni okus bi rekla, da je temu tako.

Flor - ne hvala.




Katy78 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 12:41:14)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

dskubin otroku daš zobno pasto še manjšo kot je grah na ščetko
In če jo poje ni nobene škode!



Flor je eden izmed zelo zelo strupenih elementov (v naravi). Če bi ga pojedel veliko, bi umrl. Dobesedno in brezkopromisno. Zato ni vseeno, če ga z zobno pasto "majčkeno pač poješ". Vpliva na delovanje hipofize. Iz zgoraj naštetih razlogov, sem ga popolnoma prenehala uporabljati tudi sama. Otrokom nisem dajala oz. ne dajem flora.
Če temu prišteješ še dejstvo, da je v sodobnih zobnih pastah še kup druge kemijske stupene svinjarije, me je že zdavnaj prijelo, da ne zaupam več sistemu niti pod točko razno, ampak preverjam sestavine. NI vse zaupanja vredno - država pač popusti (zaupa strokovnemu mnenju) pod podpisom nekih strokovnjakov, ki so plačani od farmacevtskih družb - kako naj bodo potem objektivni???? Vsaj za moj osebni okus bi rekla, da je temu tako.

Flor - ne hvala.


Ajoj no, pa saj obstajajo tudi zobne paste brez fluora. Mi imamo Weledino za otroke.

Glede fluorovih tablet si pa še pediatri niso enotni. Sicer pa okoli 1. leta ponavadi dobiš vabilo na posvetovalnico k pedontologu in če kdo, naj bi ta vedel ali tabletke ja ali ne, čeprav ne dam roke v ogenj, da imajo tudi oni deljena mnenja.

Nam jih naša P do zdaj ni omenjala, pedontologa pa imava v torek. Bom poročala, kaj bo rekla glede fluorovih tabletk.




sonček33 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 12:45:50)

No, vsak po svoje. Jaz jima sedaj (4 in skoraj 3) dajem paste za en grahek (oz. si jo dasta sama), pa je čisto dovolj. Ker meni pa se ne zdi "normalno", da bi otrok jedel zobno pasto - tudi mi je ne.

se strinjam

in z Gino tudi




trobentic_@ -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 12:48:01)

Gina ja seveda če bi mu dala da poje celo zobno pasto bi prišlo do predoziranja itak.Mislim halo.

ja je vseeno,pa čeprav se ti ne strinjaš s tem ;)




sonček33 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 12:54:23)

Trobentica, veš česa ne razumem - če veš, da nekaj ni najbolj oz. sploh zdravo - čemu taka ingoranca? Pa saj gre za tvojega otroka. In če veš, da pasto poje... v čem je smisel?




Anonimen -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 13:12:08)

Mi smo bili pri njenih 10ih mesecih (torej 4 mesece in pol nazaj) pri pedontologinji. Ta nam je rekla da se od 1 leta naprej lahko uporablja otroška zobna pasta z največ 500ppm natrijevega fluorida in to absolutno ne v velikosti grahovega zrna, ampak le toliko, da so konice ščetke nekoliko obarvane. Fluorove tabletke nam je odsvetovala, tako da jih tamali ne dajem.




Gina -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 13:22:48)

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@

Gina ja seveda če bi mu dala da poje celo zobno pasto bi prišlo do predoziranja itak.Mislim halo.

ja je vseeno,pa čeprav se ti ne strinjaš s tem ;)



Ma a veš, jaz te čisto razumem. Res te. Zaupaš sistemu. Če sistem pravi, da je flor v majhnih količinah ok, potem verjameš. V resnici lahko flor deluje tudi pozitivno na zobe, vendar se strokovnjaki ne strinjajo v tem, ali je večji plus na zobe ali minus na telo (kar vsekakor vsi vedo, da na telo samo deluje bad, bad, bad)- z vnosom flora na zobni pasti, kaj šele s florovimi tabletami. Torej sama raje izberem manjši riziko. Bolj pucam zobe in hodim non stop k zobarju preventivno. Cela tisočletja so živeli brez flora, pa so imeli relativno boljše zobe kot jih imamo moderni ljudje. Zato ker so žvečili in jih uporabljali, mi jih pa ne. Btw, pri nas tudi uporabljamo weledo za otroke, al pa angelico za ta velike otroke, ker jim je bolj všeč.

Je pa enak problem recimo s klorom - ki ga dodajajo vodi. Klor je izredno strupena stvar. "Pobije vse." Ampak kako češ dobit vodo v čisti obliki, ne da bi ji bilo treba dodajat klor, ker smo celotno vodo zastrupili tako zelo, da ji moramo dodajat še hujše strupe, da pobijejo prvotne? Hudo je to.

Vidiš, povsod okrog nas res uporabljamo izredno hude motilce telesa v taki ali drugačni obliki. In posledično smo vsi bolni.Ta hip si mlada, pa ne občutiš tega tako zelo, ampak prej ko rečeš keks je 10 let mimo, pa še enkrat "keks", pa je 20 let mimo in ugotoviš, da si bolan. IN meni ni vredno. Ni mi vredno živet v tako zastupljeni družbi na račun, da sprejemam vse njene ukaze, kakšne vse strupe naj uporabljam. Tam kjer obstaja možnost izogniti se jim, se jim bom. Slej ko prej bo celotna družba morala na to pristat, ker sicer bomo izumrli. Ta hip se pa hecamo sami s sabo. Tako pač je. In saj pravim, razumem te - tudi sama sem podobno razmišljala pred 10. leti. Še dobro, da mi ni kakšna zdravnica ponudila florovih tablet, ker takrat bi jih otroku dajala. Nisem še vedela toliko tega, kar vem danes.




Evica22 -> RE: fluorove tabletke da ali ne? (6.2.2010 19:38:39)

Midva uporabljava otroško zobno pasto z 500ppm natrijevega fluorida - na ščetko ga dam čisto malo. Tako delam po nasvetu naše zobozdravnice (te smernice so poleti sprejeli v EU).
Ker se sama premalo spoznam na kemijo in kemijske elemente, "zaupam stroki". Nekaj pa že vedo ...




Stran: [1]