spanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Claudchy -> spanje (4.2.2010 10:36:13)

Pozdravljeni!

...naš sonček je star 13 dni in vedno, ko ga nahranim postane zelo buden in ne more več zaspati čeprav poderemo kupček...ko ga malo nosim začne dremati in ko ga položim v posteljco se takoj prebudi in začne jokati...z atijem več neveva, kaj naj storiva...zato me zanima, če je imela katera tudi takšen problem in prosim za nasvete...hvala že v naprej...

claudchy




Katy78 -> RE: spanje (4.2.2010 10:42:42)

V tvojem naročju mu je toplo in tesno, tako kot mu je bilo v trebuščku, ko ga pa odložiš v posteljico, pa tega več ni. Nekaterim pomaga, če dojenčka zavijejo v dekico tako kot štruco in ga potem položijo v posteljico. Tako mu je topleje in ker je zavit v dekico, ima občutek stisnjenosti kar pogreša iz trebuha. Drugim pa ne pomaga nič in jih je treba imeti veliko v naročju. Naš kot novorojenček ni bil tak, se je pa začelo okoli 2. meseca. Pa sem ga probala zavijati v dekico, pa posteljico oz. jogi sem skušala malo segreti, preden sem ga položila vanjo, pa ni pomagalo. Sem ga kar kakšna 2 meseca čez dan zelo veliko imela v naočju, je bil pa ponoči priden in brez problema spal. Ti kar crkljaj svojo štruco, ker očitno to rabi, verjamem pa, da si utrujena. Saj mine, pri eni prej, pri drugih pa kasneje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




salcka -> RE: spanje (4.2.2010 15:07:41)

tudi naša je v naročju zaspala, ko pa sem jo položila v posteljico pa jok.
nato smo posteljico malo zagreli. pa čeprav je bilo sredi poletja. od takrat dalje več ni bilo problema. še danes (8 mesecev) jo zvečer zavijem v dekico, malo pocrkljam in jo še budno položim v posteljico. pa brez problema zaspi.
poskusi zagreti posteljico. jaz sem pod odejo nastavila termofor, ki sem ga potem odstranila. kasneje sem nabavila suhe koščice od češenj, ki jih isto zagreješ in so lahko v posteljici skupaj z otrokom.




frutolina -> RE: spanje (4.2.2010 19:04:06)

ko je bil naš toliko star ez dan sploh ni spal :)
drugače pa probaj da ga zaviješ pa malo ga trepljaj po ritki ko ga nosiš in potem ko ga daš v pojstlo ga še tam malo trepljaj (ampak res ful nežno).Pri nas pomaga zraven glasba ki ga čisto umiri...




Stran: [1]