dimnikarji (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


maya2 -> dimnikarji (4.2.2010 9:44:32)

V najemu imava dvojčka (upravitelj je stanovanjsko podjetje)... zanima me, če katera ve kolikokrat je treba dat čistit dimnik pozimi? Ker tile dimnikarji so tle vsak mesec [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] plača jih lastnik (ne midva), ampak imava stanovanje namen odkupit in jaz jim ne mislim plačevat vsak mesec [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] kuriva pa na olje ...






Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 10:00:20)

Če kurita na olje, so dimnikarji lahko pri vas 2x letno, če je pri pregledu vse O.K. Če pri meritvi ustreznosti dimnih plinov ugotovijo nepravilnosti, lahko pridejo še v kontrolo. Vsak mesec v času kurilne sezone prihajajo v primeru uporabe trdih goriv.
Torej 1xletno pregled in čiščenje in 1xletno meritev.




maya2 -> RE: dimnikarji (4.2.2010 10:14:52)

Ja kuriva na olje... mislim da gre tu le zato da 'pokasirajo' od stanovanjske, ker včasih le pride po podpis, češ da je čistil ko nas ni bilo doma.... 




talika81 -> RE: dimnikarji (4.2.2010 10:15:58)

tako kot je napisala Lenny, če uporabljaš trdna goriva, lahko pridejo dimnikarji 4x na pregled in kontrolo v kurilni sezoni, to pa je od 1.10. tekočeha leta do 31. maja naslednjega leta.
To je v skaldu s Pravilnikom o oskrbi malih kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov pri opravljanju javne službe izvajanje maritev, pregledovanja in čiščenja kurilnih naprav, dimnih vodov in zračnikov.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 11:07:40)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




talika81 -> RE: dimnikarji (4.2.2010 11:35:27)

IZVIRNO SPOROČILO: maya2

Ja kuriva na olje... mislim da gre tu le zato da 'pokasirajo' od stanovanjske, ker včasih le pride po podpis, češ da je čistil ko nas ni bilo doma.... 


in s tem se ne zavedajo, da če je kaj narobe, da oni odgovarjajo, če ni vredu ščiščeno. pol bojo pa dokazovali, da jih ni bilo.

tako da jim jaz tega ne bi podpisala niti plačala.




Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 11:59:24)

http://www.mop.gov.si/si/delovna_podrocja/direktorat_za_javne_sluzbe_in_investicije/sektor_za_javne_sluzbe_varstva_okolja/izvajanje_meritev_pregledovanja_in_ciscenja_kurilnih_naprav/dimnikarska_sluzba/

Tule boš našla večino odgovorov in seveda pravno podlago, da jih odpošlješ., če hodijo neupravičeno "na obisk".




urška -> RE: dimnikarji (4.2.2010 12:03:35)

če kurita samo na olje, (torej ne kombinirano) potem pride enkrat na leto čistiti in enkrat n aleto naredi meritve dimne emisije. vsak mesec pa nima kaj pri vas delat,




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 12:04:01)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 12:10:22)

Pojasnila so iz pravilnika o dimnikarski službi in pravilnika o obratovalnem monitoringu.

Primer kurilnih naprav do 50 kW toplotne moči, ki so praviloma vgrajene v individualnih stanovanjskih objektih:

•Kurilna naprave na trdno gorivo, ki redno obratujejo, je potrebno očistiti v času kurilne sezone 4 krat in opraviti enkrat na leto letni pregled.
•Kurilne naprav na biomaso, katerih izkoristek je nad 80 % je potrebno očistiti dvakrat v času kurilne sezone in enkrat na leto opraviti letni pregled.
•[bKurilne naprave na olje je potrebno očistiti enkrat na kurilno sezono, letni pregled opraviti enkrat na leto in opraviti 1 krat na leto meritve emisij dimnih plinov.•Za kurilne naprave na plin z atmosferskim gorilnikom je potrebno opraviti letni pregled in meritve emisij dimnih plinov pregledati enkrat na leto in čiščenje dimovodnih naprav po potrebi.

To je na kratko to, da ne morejo hoditi k kurilni napravi na olje vsak mesec.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 12:10:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 12:12:58)

Čiščenje in meritev opravi ob enem obisku, letni pregled pa drugič, ker se opravlja na nedelujoči kurilni napravi. Torej pride 2x in računa po ceniku, ki je objavljen na spletni strani. Govorimo o kurilni napravi na olje. Pri trdih gorivih pridejo večkrat zaradi čiščenja saj.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 12:15:52)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 12:17:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 12:28:07)

Aja, ti nisi "na olju". Ja, potem 4x čiščenje in en letni pregled [sm=smiley19.gif].
http://www.uradni-list.si/files/RS_-2009-101-04411-OB~P002-0000.PDF

Cene morajo biti skladne s tem cenikom.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 12:30:33)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 12:33:10)

Računa se po posamezni kurilni napravi in dimni tuljavi. Če presega te cene, krši zakon in je zrel za prijavo. Ravno zaradi velikih razlik med regijami so se odločili za enoten cenik na nivoju države. No ja, to naj bi stvar poenotilo, če jo je res, pa .....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 12:56:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Lenny -> RE: dimnikarji (4.2.2010 13:12:22)

Naslednjič zahtevaj, da ti pokaže cenik in specificira posamezne postavke. Nekatera dimnikarska podjetja s koncesijami si dovolijo zadeve peljati malo po svoje.




maya2 -> RE: dimnikarji (4.2.2010 13:28:14)

Hvala vsem za odgovore. Bo treba pošlihtat ja, ampak očitno pač stanovanjsko podjetje plača brez vprašanj, ko bova pa lastnika bo pa treba se drugače zmenit .....
Drugače pa je moj oče tem istim plačal za čiščenje dimnika pri nas doma, kuri na drva in čez 14 dni so se vžgale saje v dimniku... samo oče mi je to kasneje povedal, pa se ni nič pritožil [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], ker če bi bilo očiščeno se po mojem to ne bi smelo zgoditi....  Se mi zdi, da so tele dimnikarske službe res ena groza .... Računat znajo, naredijo pa tko tko....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 13:44:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




talika81 -> RE: dimnikarji (4.2.2010 13:44:53)

na netu (če imaš dostop) si sprintaj sklep o ceniku dimnikarskih storitev (uradni list RS, št. 101/2009 - z dne 10.12.2009) in obe pirlogi.

v tem sklepu imaš navedeno, kolko lahko za posamezno storitev zaračuna podjetje.




talika81 -> RE: dimnikarji (4.2.2010 13:48:06)

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

IZVIRNO SPOROČILO: maya2

Hvala vsem za odgovore. Bo treba pošlihtat ja, ampak očitno pač stanovanjsko podjetje plača brez vprašanj, ko bova pa lastnika bo pa treba se drugače zmenit .....
Drugače pa je moj oče tem istim plačal za čiščenje dimnika pri nas doma, kuri na drva in čez 14 dni so se vžgale saje v dimniku... samo oče mi je to kasneje povedal, pa se ni nič pritožil [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] , ker če bi bilo očiščeno se po mojem to ne bi smelo zgoditi....  Se mi zdi, da so tele dimnikarske službe res ena groza .... Računat znajo, naredijo pa tko tko....



no in prav tega se jst mal "bojim" računajo ko bedak nardijo pa vse naspol

lenny sej bom poiskala potrdilo o opravljenih dimnikarskih storitvah in primerjala s cenikom na netu....



točno tko ... ker njim gre zgolj za to, da pokasirajo in se ne sekirajo, če kaj ni vredu narejeno ... moj ati jih je nekrat odslovil, ker niso imeli primernega pribora s sabo za čiščenje ... pri mojih starših imajo tak dimnik, katerega lahko čistiš samo s posebnimi krtačami. ker če ga čistiš z navadno krtačo, ga poškoduješ ... in je začel neki jamrat diminikar, da bo kaznovan, če ne pusti itd. pa mu je rekel, da naj pride nazaj pol, ko bo imel opremo, kot jo mora met ...





liliana -> RE: dimnikarji (4.2.2010 13:56:49)

Z našim dimnikarjem se pa da vse zmeniti.....mi imamo kombinacijo plina in na drva......in ker na drva kurimo občasno (zgolj za vikende, ko smo doma) pride dimnikar tudi občasno in ne štirikrat na sezono......




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (4.2.2010 14:00:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>