Mi lahko katera izračuna obresti? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Kerensa* -> Mi lahko katera izračuna obresti? (3.2.2010 8:00:52)

Zamudne... za sodno (pravnomočno) dokazan dolg?... Jaz nimam nobenega primernega programa za to.




3jesončki -> RE: Mi lahko katera izračuna obresti? (3.2.2010 8:29:24)

jaz sem v googlu odtipkala izračun sodnih obresti in mi je kar nekaj strani vn vrglo, kjer je dokaj natančen izračun.





Kerensa* -> RE: Mi lahko katera izračuna obresti? (3.2.2010 8:31:35)

Ja, saj mi je kapnilo, ja... sem našla nekaj na racunovodja.com... hvala vseeno. [sm=smiley1.gif]




Kerensa* -> Še nekaj o obrestih... (3.2.2010 8:42:02)

Če je bil rok plačila september 2005, glavnica je bila plačana januarja 2009, obresti pa še do danes ne... a se računa obresti na obresti?

In ali se pri poplačilu celotnega dolga najprej poplača glavnica (v katerem zaporedju: najprej npr. obrok do avgusta 2008 in potem nazaj, do aprila 2005 - da obresti še tečejo?), pa potem obresti... al kako drugače?




Antilopa -> RE: Še nekaj o obrestih... (3.2.2010 10:05:13)

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če je bil rok plačila september 2005, glavnica je bila plačana januarja 2009, obresti pa še do danes ne... a se računa obresti na obresti?


Ne


In ali se pri poplačilu celotnega dolga najprej poplača glavnica (v katerem zaporedju: najprej npr. obrok do avgusta 2008 in potem nazaj, do aprila 2005 - da obresti še tečejo?), pa potem obresti... al kako drugače?


Najprej se zapirajo najstarejše terjatve (glavnica) itd... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Skye -> RE: Še nekaj o obrestih... (3.2.2010 20:31:04)

IZVIRNO SPOROČILO: Antilopa

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če je bil rok plačila september 2005, glavnica je bila plačana januarja 2009, obresti pa še do danes ne... a se računa obresti na obresti?


Ne




kakor kdaj...v primeru da vložiš predlog za izvršbo, v katerem od dolžnika zraven glavnice zahtevaš tudi povračilo pogodbenih obresti, ti z izdajo sklepa o izvršbi sodišče prizna tudi zakonske zamudne obresti ne samo na glavnico, ampak tudi na pogodbene obresti...tako da v tem primeru bi bil odgovor DA[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley2.gif[/image]




Skye -> RE: Še nekaj o obrestih... (3.2.2010 20:33:50)

IZVIRNO SPOROČILO: Antilopa

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

In ali se pri poplačilu celotnega dolga najprej poplača glavnica (v katerem zaporedju: najprej npr. obrok do avgusta 2008 in potem nazaj, do aprila 2005 - da obresti še tečejo?), pa potem obresti... al kako drugače?


Najprej se zapirajo najstarejše terjatve (glavnica) itd... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]



v kolikor je zapadel celoten dolg v plačilo, se po zakonu najprej pokrivajo stroški (v primeru, da je zadeva pristala na sodišču), potem zamudne obresti in šele nato glavnica.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (3.2.2010 21:12:04)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]