prehrana dojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


kikialeks -> prehrana dojenčka (31.1.2010 21:35:14)

Živjo!

Imam 3 mesece starega fantka, porodno težo je imel 2900 zdaj jih ima 5080. Ima pet obrokov, včasih tudi šest, ampak se mi zdi da ne poje dovolj, hrani se z Novalacom oz. imeli smo tudi aptamil. Danes ni hotel skoraj nič jesti, veliko je pil čaja, nič ga ne boli, je dobrovoljček, smeje se igra se, ko pa mu dam flaško z mlekom začne jokat. to se je zgodilo samo danes in tako je bilo ceu dan, čaja je pa pil veliko. bom videla kako bo jutri.

Je imel kdo podoben primer? Kaj ste naredili?




manna -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 10:11:39)

Glej, eni dojenčki pač ne rabijo dosti da so siti. Sploh pa ne toliko, kot piše na škatli z mlekom. Tam so navedeni res veliki obroki - za res ješče otročke!! Naša je tudi tak primer ko se dajamo vsak dan da spravimo vanjo kakšen obrok. Ima skoraj 8 mesecev in zame je višek veselja, če ona popije 120ml mleka. Kašic pa večinoma sploh ne mara, razen mlečnih. Pa smo bili že dvakrat pri pediatrinji samo zaradi pridobivanja teže (res se zelo počasi redi), ampak pač taka je - bolj drobna in majhna, ampak vedno nasmejana in dobre volje. Je pa res, da ima to neješčost že v genih, ker smo bile jaz in moja sestra kot dojenčki tudi take.

Tako da, ne sekiraj se, če ti noče jest. Ne ga silit. Pojedel bo toliko kot bo rabil.




štrumfek -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 10:13:42)

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Glej, eni dojenčki pač ne rabijo dosti da so siti. Sploh pa ne toliko, kot piše na škatli z mlekom. Tam so navedeni res veliki obroki - za res ješče otročke!! Naša je tudi tak primer ko se dajamo vsak dan da spravimo vanjo kakšen obrok. Ima skoraj 8 mesecev in zame je višek veselja, če ona popije 120ml mleka. Kašic pa večinoma sploh ne mara, razen mlečnih. Pa smo bili že dvakrat pri pediatrinji samo zaradi pridobivanja teže (res se zelo počasi redi), ampak pač taka je - bolj drobna in majhna, ampak vedno nasmejana in dobre volje. Je pa res, da ima to neješčost že v genih, ker smo bile jaz in moja sestra kot dojenčki tudi take.

Tako da, ne sekiraj se, če ti noče jest. Ne ga silit. Pojedel bo toliko kot bo rabil.




točno tako. Če je lačen bo jedel, če ni pa nebo...nimaš kaj naredit




Hope2 -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 10:28:22)

Jaz bi pa vseeno vprašala kaj je to skoraj nič ni jedel. Je to 10ml mleka skozi cel dan in ogromno vode ali je to vsak obrok po nekaj ml mleka. Se popolnoma strinjam, da je vsak otrok drugačen in je težko gledat tiste tabelce na škatli, ker vsi res ne pojejo toliko. Pa tudi pride obdobje, ko enkrat jejo malo več, drugič malo manj. Torej, če poje precej manjše obroke, kot na škatli, potem samo brez panike. Čez par tednov pa boš itak videla ali je napredoval po teži.
Če pa je pojedel v celem dnevu samo 10ml mleka in se nacejal  z večjimi količinami vode,  potem je že lahko nekaj sumljivo. Ok, če je to samo 1 dan, še ni take panike, mogoče mu ni pasalo jest. Če pa bo to 3 ali več dni, potem pa ni več normalno.




kikialeks -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 10:39:46)

živjo!

Včeraj je pojedel zjutraj 30ml, čez tri ure 40ml, potem se je igral in spal, popoldne okoli pol dveh je pojedel komaj 60ml, potem pa je hotel samo čaj umes je naredil mogoče požirek mleka, potem je hotel šele okoli poldvanajstih zvečer in je pojedel 60ml. spal je celo noč in potem mi je ob sedmih zjutraj pojedel 120ml, ko sem mu pa zdaj dala je pojedel komaj 50ml. Nevem ali naj počakam ali naj ga danes peljem k pediatru oz. pokličem in povem. hvala vsem za nasvete!




Hope2 -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 10:46:41)

Nič ga ne rabiš peljat k pediatru. Če bo cel teden  tako jedel in če se ti bo zdelo, da ne pridobiva na teži, da hujša, potem pa le pokliči in povprašaj. Če pa popije veliko več vode, kot mleka, pa mu zmanjšaj količino vodo. Lahko, da si z vodo napolni trebušček in ima občutek sitosti, pa potem mleko zavrne. A je ful žejen, da toliko vode oz čaja popije? Imate vroče v stanovanju? je preveč oblečen?




kikialeks -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 11:00:26)

Ne vem mogoče tudi ni toliko žejn, zdaj mu nebom dajala toliko čaja, v stanovanju imiamo 22stopinj, ni preveč oblečen ima bodi hlačke in nogavičke. A je možno da ga kej zobki že matrajo ozeroma da ga dlesni kej srbijo ali bolijo, ker skos neki rine v usta ali pakar svoje roke, pa zaradi tega ni preveč lačen.




Hope2 -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 11:10:10)

Ne vem, če so to zobki. Itak je vsak razred zase pri teh zobkih, ampak ponavadi če so zobki in nočejo jest, so tudi tečni in jokajo. Tvoj zaužije mleko, to je glavno, čeprav se ti zdaj zdi, da premalo, mogoče pa ravno toliko rabi. Pusti času čas
Roke in predmete tlačijo v usta in to je normalno, zaradi tega ni nič manj ali bolj lačen. Je v fazi, ko z usti začnejo okušat in raziskovat predmete okoli sebe[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. To tudi ni nujno da pomeni, da bodo zobki, to je razvojna faza[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kikialeks -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 11:38:18)

Hope2 hvala za dobre nasvete, bom ga opazovala in dala času čas![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Abbott -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 13:02:51)

Ja, zdaj je v fazi, ko vse raziskuje z usti. Vse kul!




ZmajTolovaj -> RE: prehrana dojenčka (1.2.2010 21:38:57)

Meni se zdi teža čist kul? Naša je imela porodno 3700 in pri 3 mesecih 5800, pa je kar okrogla. Poje pa zdaj pri 5 mesecih 5-6x na dan 150-180 ml.




Stran: [1]