|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:16:32   
an...
oj!
imam 1mesečnega dojenčka in danes ko sva bila na sprehodu se mu je zataknilo in ugotovila sem, da ima v ustih tako sluzasto slino. zdaj pa nevem kako naj to "spravim" ven oz.kako naj mu prečistim usta in grlo. par dni slišim, da ko diha skozi usta malo hropi.drugače sem dala fiziološko v nos(po kateri je bruhnil) pa se je sčistil samo nos, iz ust je prišla taka majhna kepica(isto kot pri nas ko smo prehlajeni).drugače kašlja ne in temperature tudi nima. prosim za pomoč
hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:21:47   
claud
Ko spi štej vdihe na minuto.....
A se ti ne zdi da bi bil kakšen prehlad? A težko diha?
Če hrope bi lahko šlo za bronhitis?

Pri nas je blo tko da je mala od te sluzaste sline večkrat bruhnila, nato je prišlo do kašlja in hropenja, nakar smo jo peljali h pediatru in ima rahel bronhitis.

(odgovor članu an...)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:24:19   
claud
Hm....upam da te nism nč prestrašla....možno da je samo prehlad...sj v tem času ni to nč čudnega....

Upam da ni nič hudegauser posted image user posted image

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:26:33   
an...
mislim da ne gre za prehlad, ker ne kašlja nič edino kihne tu pa tam.po dojenju sem malo počakala, podrla sva kupček in nato sem mu dala fiziološko.potem je bruhnil, sedaj pa nevem ali od fiz.ali česa?
diha pa normalno.najše malo fiz.nakapam???

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:30:13   
FLASK_A
IZVIRNO SPOROČILO: an...
mislim da ne gre za prehlad, ker ne kašlja nič edino kihne tu pa tam.po dojenju sem malo počakala, podrla sva kupček in nato sem mu dala fiziološko.potem je bruhnil, sedaj pa nevem ali od fiz.ali česa?
diha pa normalno.najše malo fiz.nakapam???


ti samo vlivaj fiziološko. Če sluz izkašlja ali gre ven skozi nos je samo dobro. Naj se ne packa v grlu, baje lahko tut v pljučka zaide.

Samo vlivaj, vlivaj. Pa bouser posted image Zna pa trajat. Če bo hropenje še vedno prisotno ali pa če začne še piskat, pa k pediatru.

(odgovor članu an...)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:33:52   
claud
Pol pa kr vztrajat s fiziološko.....je zoprna zadeva, ampak če je treba,je trebauser posted image

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 17:34:32   
Hope2
Tako mali dojenčki ne znajo izkašljat sluz, jo pa zato zbruhajo ali pa požrejo in pokakajo. Tak da je to najbrž sluz, ker si puca dihalne poti. Fiziološko še naprej rabi, mislim da te nima kaj skrbet, celo če ne kaže znakov prehladov. Ta sluz se lahko nalaga in jih zna motit med dihanjem, zato jo povečini z mlekom bruhnejo. Fiziološka pa pomaga, da se zmehča sluz in lažje gre gor ali dol

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.1.2010 17:36:14 >

(odgovor članu FLASK_A)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 18:51:03   
an...
punce hvala hvala hvala.sem res pomirjena zdaj.zanima me koliko fiziološke na dan pa naj dajem takemu malemu,sicer mam od niveje ampule?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 19:00:03   
poiu
vsaj 5-10ml na enkrat. pa bolje je da mu noska pucaš pred jedjo kot po jedi ker potem še hrano vn zbruha.

_____________________________

Mark, Nika in Kaja Keely, trije soncki ki me dopolnjujejo!

(odgovor članu an...)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 19:07:51   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: poiu

vsaj 5-10ml na enkrat. pa bolje je da mu noska pucaš pred jedjo kot po jedi ker potem še hrano vn zbruha.


A misliš v eno nosnico tolk? 1 mesečni otrok, ki ni prehlajen ne rabi tolko, mam občutek da ga zaliješ z 10mluser posted image . Od nekaj kapljic do največ pol ampule, če ni prehlajen in pucaš samo mucke ter vlažiš. Ma jaz sem mojemu še pri 4,5 mesecih (prvi prehladek) pucala z 2,5ml na nosnico z brizgo in bab vac-om.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 29.1.2010 19:08:42 >

(odgovor članu poiu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: rabim pomoč!!!
29.1.2010 19:36:45   
mama_milchy
najbrž gre za rahel prehlad;
kot so predhodnice povedala, čimveč čistit s fiziološko; tistih 5ml pa razdeliš za 2x; najbolje po par kapljivc pred jedjo oz. dojenjem, ker pol spere to sluz dol;
če pokašlja oz. če sliš, da mal hropi, ga obrni na trebušček in na rahlo ˝potolci˝ od pljučk proti vratu da se mu ta sluz odlepi in gre ven;
ko trdno, trdno spi pa štej vdihe; eno minuto šteješ in ne sme jih imet več kot 30; če jih je več pokliči P in ga nesi pokazat; ker zna bit da se je ta sluz že ˝zalepla˝na pljučka in zato hropi in posledišno temu tudi težje diha;

to je vse iz lastnih izkušenj;
moja mala tudi sedaj ni bla prehlajena, se ji je samo ta sluz nabrala in posledično je začela hropet in piskat....no, dolga zgodba; mi imamo berodual za te stvari, da jo puca....

nič bat, sam fiziološko zlivaj pa mal ležišče dvigni

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




obračanje
tonks

Kdaj so se vam obrnili na glavco, tiste ki ste imele dolgo časa medenično vstavo?

po 40. tednu (17%)

po 39. tednu (3%)

po 38.tednu (9%)

po 37.tednu (10%)

po 36.tednu (9%)

prej (52%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!