|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 10:29:07   
vanilla
Mene pa zanima, če je pred kratkim kdo delal ali gre delat ZUP za sedmo stopnjo na Pravno fakulteto v MB.
Jaz sem izvedela za mojo bodočo službo, da ga moram it delat čimprej in to pomeni, da ga grem delat že čez dober teden dni.

Zdej pač norim z literaturo in iščem vse živo, da bi čimprej dobila vse kar rabim, da se začnem učit. Kolikor sm najdla na spl. strani od fakultete in kolikor sem poklicala kontaktno številko, so mi povedali, da pride v poštev tista skripta od Grafenauerja, ter tazadnji zakon. Se mi zdi tega kar dosti, zato bi prosila, če je katera, ki je delala ta izpit, če mi pove, kaj je dejansko prišlo v poštev za učenje in kako izgleda izpit (baje neko obkroževanje ter eno pravno pisanje + ustni del, ki je teorija).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 12:10:49   
majuška10
ojla!
Jaz sem sicer ta izpit delala že v letu 007, tudi na PF v mariboru. Mi smo takrat tudi preštudirali to skripto od Grafenauerja, ampak ti povem je knjiga zelo v redu, res je lepo obrazloženo. Res je dosti tega, vendar, kolikor se spomnim je zraven tudi veliko primerov... Jst sem porabila ene 14 dni za učenje.
Izpit je izgledal: pisni del (obkroževanje), nato  pisni del (napisat smo mogli en sklep- v našem primeru je šlo za popravni sklep) in še ustni del.

Ma ni take panike.

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 12:12:24   
majuška10
IZVIRNO SPOROČILO: majuška10

Jst sem porabila ene 14 dni za učenje.


da te ne bom prestrašla, sem imela zraven še službo in en kup drugih stvari...user posted image

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 12:55:25   
Petka09
Hvlala majuška!
Tudi jaz imam ta izpit drugo soboto....... Vanilla se vidimo!!!


Sej meni je najbolj panika, ker imam izpit že drugo soboto. Je pa res, da sem na porodniški in mi bo učenje čez dan nekaj, pa zvečer, ko gre mala spat, kar dobrodošlo.

Tista skripta je sicer iz 2005, zakon pa se od takrat že spremenil in me zanima, če kaj dajo tut na te spremembe oz. a morm zdej iskat kje so spremembe in če to potem na izpitu kej sprašujejo?

< Sporočilo je popravil Petka09 -- 27.1.2010 12:56:06 >

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 12:57:52   
vanilla
Majuška, hvala ti.
Petka iz česa se pa učiš? Si bila na predavanjih?
Jaz mam zaenrkat samo skripto, pa te primere uradnih pisanj bi morala dobit iz knjižnice.... Kaj pa imamo lahko zraven na izpitu?

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 13:49:12   
Petka09
Js grem delat izpit čist tko, na svojo roko, da mi bo kdaj prav prišel, ko bom iskala kakšno drugo službo. In mi je zdej še super med porodniško. Učim se iz tega učbenika od Grafenauerja in zakon

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 14:12:56   
majuška10
po moje je dobro da si spremembe zakona vsaj pregledate, zna tudi kej iz tega bit.. (predvsem na ustnem), drgač so pa kr veliko dali mislim da na tistih 9 načel (sej se sploh ne spomnim več katera so bila) pa v tej knjigi je res tko dobro opisano...;vročanje, zastopniki,... Ne spomnim pa se ali smo imeli tudi upravni spor zraven...., ma mislim da je tudi neki iz tega bilo.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 14:43:16   
majuška10
ja sem se spomnila še da roke tudi dosti sprašujejo, pa pravnomočnost/dokončnost/izvršljivost-razlike

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 15:29:11   
milena2222
Jaz sem delala v letu 08 in sem se kar precej pripravljala, ker nisem vedela,kako strogo bo na izpitu. No potem pa smo izpit naredili čisto vsi,se mi zdi da tudi tisti,ki se sploh nič niso učili...Tk da ni panike!


(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 16:14:01   
vanilla
A pa imamo lahko od literature kaj zraven na izpitu?

Se nekaj spomnim, ko sem pred leti delala za peto stopnjo, da smo imeli lahko Zakon zraven, vendar ne printane oz. kopirane kopije ampak ORIGINAL knjigo - npr. iz knjižnice... Kako pa je zdaj s tem?

(odgovor članu milena2222)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
27.1.2010 20:01:14   
majuška10
ne mi pa nismo smeli imeti ničesar na mizi, je pa blo tako, da nas je pisalo ful cca ene 120-se mi zdi- in vem da tisti v zadnjih vrstah so lahko ful plonkali in brskali po skriptah...

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
28.1.2010 9:10:11   
Petka09
Js ga grem delat v MB zato, ker sm slišala, da je dost lažje kot recimo v LJ. Pa še razdalja mi je v bistvu enaka kot če bi šla v LJ ali MB.... Ker v MB se obkrožuje pri teoriji pa en pravni akt je za napisat, v LJ so pa prav teoretična vprašanja, ki jih moraš opisovat in na dolgo razlagat.
No, tko sm od vseh slišala, zdej pa ne vem, če je res.

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
30.1.2010 14:52:24   
majuška10
takrat sem se jaz odločila za MB prav iz tega razloga, češ da je lažje, ampak je povsod isto....

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ZUP izpit na Pravni fakulteti v MB
30.1.2010 15:34:05   
vanilla
Evo, zdaj se učim odločbo... Pa me zanima, ker vem, da je treba napisat primer enega od teh upravnih aktov (odločbo, pritožbo, sklep...), kak to zgleda?

A to dajo primer nek iz prakse in ti potem izdaš odločbo in jo napišeš z vsemi temi obveznimi sestavinami? In dejansko se treba napiflat vse te stavke in besede, ki so v odločbi? Recimo, tu imam več primerov odločb in enostavno ne vem, kako naj se jo naučim? A naj poznam samo sestavine in potem nekak "po svoje" sestavim odločbo? Pa notri so itak uporabljeni zakoni in številke členov? Saj pa tega nihče ne more vedet napamet..... Ok, zdaj sm zabluzila, samo a mi lahko pomagate kako izgleda to na izpitu? Kakšno nalogo to dobiš in kako potem dejansko tam napišeš odločbo? Ker vsaka odločba je malo drugačna.. Sicer imajo vse tiste svoje obvezne sestavine, ampak uporabljeni jezik in predmet je pa vedno drugačen in sploh ne vem, kak naj se to učim? user posted image

(odgovor članu majuška10)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Spletni nakup oblačil
majch

Kako pogosto kupujete oblačila na spletu?

vsak teden (2%)

1-3 na mesec (5%)

nekajkrat letno (20%)

ne kupujem (73%)


Število vseh glasov: 97

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!