Pleskanje (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Ayolinca -> Pleskanje (26.1.2010 13:02:19)

Tiste, ki kaj pleskate stene stanovanj in ustvarjate, kako pridem do srebrne oz. lepo sive? Takšna živa, lepa barva. Kaj namešam v beli - osnovni jupol???

Hvala!!




resnično srečna -> RE: Pleskanje (26.1.2010 13:07:14)

najlažje greš do kake trgovine kjer ti barvo že namešajo...bo tudi najbolj obstojna...drugače pa v belo le nekaj kapelj črne...




Ayolinca -> RE: Pleskanje (26.1.2010 13:13:42)

Ma, saj vem, saj kaj, ko je tisto dražje, pa še mimo grede ¨te dajo na finto¨, da je za tolk pa tolk kvadratov, potem pa zmanjka... :-(((




baguSka -> RE: Pleskanje (26.1.2010 13:14:22)

se strinjam z resnicno srecno.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

..

me pa full rirbec matra kateri del stanovanja si zelis imet srebrn!?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




baguSka -> RE: Pleskanje (26.1.2010 13:15:34)

te dajo na finto¨, da je za tolk pa tolk kvadratov, potem pa zmanjka... :-(((


aja? mene se niso.. do zdej mi se ni zmanjkal! razen 1x, ko sem sama kupila premal.. ampak sem kupila za gotovo barvo (jupol trend).




Hope2 -> RE: Pleskanje (26.1.2010 13:47:02)

IZVIRNO SPOROČILO: Ayolinca

Ma, saj vem, saj kaj, ko je tisto dražje, pa še mimo grede ¨te dajo na finto¨, da je za tolk pa tolk kvadratov, potem pa zmanjka... :-(((


No, no to je odvisno kolk mokro, suho steno imaš, koliko naneseš barve..... tak da prav velik tu nimajo kaj nategovat.

Definitivno raje kupi narejeno, saj imapš tudi take, ko so že namešane, ne rabiš une ko ti oni mešajo. Prav veliko dražje pa tudi[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




kalbo -> RE: Pleskanje (26.1.2010 14:18:22)

IZVIRNO SPOROČILO: Ayolinca

Ma, saj vem, saj kaj, ko je tisto dražje, pa še mimo grede ¨te dajo na finto¨, da je za tolk pa tolk kvadratov, potem pa zmanjka... :-(((


Če kupiš barvo v mešalnici barve, ti jo v primeru, da ti jo zmanjka lahko namešajo želeni odtenek kolikokrat hočejo, če pa mešaš sama, pa nikoli več niti približno ne zadaneš odtenka. Mešanje barve pa niti ni tako drago, če si seveda ne izmisliš kakega zakompliciranega odtenka.




majch -> RE: Pleskanje (26.1.2010 15:03:12)

mi2 sva dala mešat v obiju. Super stvar. Zakaj bi se matru? Nenormalna izbira odtenkov in toliko barve kot sva rabla. Fajn je, ker si točno po lestvici skombiniraš, kar ti paše.




majch -> RE: Pleskanje (26.1.2010 15:05:23)

aja...še to...tak bogat odtenek boš težko dobila samo s črno in belo. Zato je po moje bolje, da si na karti zbereš svoj sanjski odtenek in odmisliš glavobol pri mešanju več barv na roke-nikoli ne bo očno tako kot bi rada.




blaža -> RE: Pleskanje (26.1.2010 15:05:38)

Če rabiš intenzivne odtenke imajo v obiju že pripravljene barve brez mešanja in ti točno piše za kolko kvadratov je barve.




viroza -> RE: Pleskanje (26.1.2010 15:35:26)

V merkurju so tudi zakon -brez kompliciranja naredili kar sm tela insvetovali tudi




Stran: [1]