kaj naj nardim (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


simonalokar -> kaj naj nardim (26.1.2010 11:18:15)

moja 5m hčerka se praska po glavici do krvi ima same hraste na glavici - zelo grdo izgleda. sem jo pregledala pa ni nič gor. samo mal temenc je pa še to dol dajem. mažem ji z bepnthenom plus

pomoč kako naj to prerečim. ne vem kaj naj naaredim. kaj storiti.

hvala




Volga -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:12:27)

Temenca ji odstrani pa nohte ji postriži.




simonalokar -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:19:00)

vse sem naredila in ko je zaspana se praska in pika in cuka in ne vem kako naprej





Raho -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:19:47)

kapo na glavo[sm=zmeden.gif]




baguSka -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:21:19)

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

kapo na glavo[sm=zmeden.gif]


hja... jst poznam npr puncko, ki se praska po obrazu!




Anonimen -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:22:12)

rokavicke?




Dudica1 -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:24:07)


Drugače se strinjam z rokavičkami in kapico pa nohte postrižt in temenca odstranit,mogoče nekaj časa pa jo bo minilo.




Anonimen -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:25:39)

Temenca znajo ful srbet. Pejdi v lekarno po Mustelino kremo in peno proti temencam in v parih dneh jih ne bo več. Do takrat ji dajej pa med spanjem čisto tanke bombažne rokavičke gor ... lahko kar eno tetra pleničko razrežeš pa ji jih sama sešiješ.




Volga -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:26:55)

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Temenca znajo ful srebet. Pejdi v lekarno po Mustelino kremo in peno proti temencam in v parih dneh jih ne bo več. Do takrat ji dajej pa med spanjem čisto tanke bombažne rokavičke gor ... lahko kar eno terta pleničko razrežeš pa ji jih sama sešiješ.


Tako, ja.




TRIŠ -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:35:27)

Kupi mustelo ,namaži,daj kapico na glavo nato pa glavico umij.Upam da bo pomagalo.Lahko pa poskusiš z olivnim oljem.




TRIŠ -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 12:36:18)

Ups so ti že napisale[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image]




Izabela_07 -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 14:17:48)

Pri nas je pomagala samo Mustela.




Kliki -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 14:20:23)

Kaj pa če jo s kakim oljem malo namažeš?




trobentic_@ -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 14:21:32)

te,enca sbri in zato se praska
Vsak dan zjutraj in zvečer umij glavo in temeljito počesi




Anonimen -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 15:37:05)

IZVIRNO SPOROČILO: trobentic_@
Vsak dan zjutraj in zvečer umij glavo in temeljito počesi

Ni ravno fino vsako dan 2x glave prat ... pa tut fino česat ni fajn, sploh pa ne, če pri tem po lasišču fino z glavnikom drgneš ... ker temenca niso kot prhljaj, ampak so še del kože in če jih hočeš grobo odstranit, ji bo kri pritekla ... glej pri naši ni nobeno olje pomagalo pri odstranjvanju temenc in sem 3x izvedla kuro z Mustelino kremo in peno (vsak 2. dan) in temenca so izginila in se nikoli več pojavila ... kako je izgledala ena kura: Zvečer sem ji glavico fino namazala z Mustelino kremo proti temencam in ji glavo pokrila s kapo in jo dala spat. Zjutraj sem kapico odstranila in ji celo glavo nežno zmasirala s tamehko zobno ščetko. Potem pa sem ji glavo oprala z Mustelino peno proti temencam. na koncu sem ji laske še razčesala z zelo gostim glavničkom, a nisem z njim drgnila po lasišču. No v enem tednu smo iz debelih rumenih temenc prišli na lepo lasišče, pa je imela tamala ful dolge laske (3-4cm).




trobentic_@ -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 15:39:14)

A sem napisala da jih mora grobo odstranit.
beri in ne prilagajaj stavke sebi
Mi smo imeli ogromno temen in smo se jih tako rešili
Nisem vedela da voda lahko škodi [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Anonimen -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 15:46:32)

Daj ti mene temeljito preberi ... a sem mogoče napisala da jih ti grobo odstranjuješ?! Napisala sem, da se jih pač grobo ne sme česat, ker poznam eni dve mamici, ki sta z nohti temence dol lušili in je pol lasišče valjda zakrvavelo.
Ja saj je voda super in fajn, sam pretiravat pa tut ni treba no ... saj če že samo po sebi vidiš, da če si pogosteje lase pereš, hitreje se ti mastijo, saj lasišče obnavlja tisto svojo oblogo, ki tam pač mora bit za zaščito kože ... in če so temenca v bistvu še neprilagojeno delovanje lojnic na otrokovem lasišču, jih s pogostim pranjem samo še bolj obremenjuješ ...




simonalokar -> RE: kaj naj nardim (26.1.2010 15:56:55)

mamice hvala za nasvete





Stran: [1]