dojenje, bujenje ponoči? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


lidijajenko -> dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 13:01:50)

zdravo.

Sem mamica 19m. punčke in imam drug teden rok. Pri tamali sem imela ful probleme z dojenjem, premalo mleka, tako da sem ji že v porodnišnici dodajala flaško nato sem jo doma dojila še ene 2 ali 3 mesece seveda z dodajanjem.
Sedaj si ful želim dojiti in to čimdlje , pa premišljujem kaj sem narobe naredila pri tamali da nisem imela dovolj mleka...

Tamale nikoli nisem budila ponoči, pa me zanima kakšno je vaše mnenje..Je potrebno dojenčka ponoči buditi na 3 ure da je ali naj ga pustim spati. Ker pri men je tamala že 14 dni po porodu spala od 11 pa do 8 zjutraj. Kako z dojenjem čez dan? Pri men je jedla če sem jo samo dojila na 3h al pa še več, je ful prespala( ni imela dude). Naj ga podnevi isto dajem na prsi tud če nebo jokal, npr. na 2h? Ne vem kako naj začnem da bi vse dobro steklo.

Prosim če mi lahko katera pove, kako in kaj da bi se vzpostavila dobro "povraševanje in ponudba".

Najlepša hvala lp,

lidija




evangelie -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 13:48:00)

Nam so v P rekli,da tako male je potrebno čimpogosteje pristavljat, torej bolje na manj kot na 3 ure. Sploh je pa ponovadi problem pri tamičkenih, da so od poroda utrujeni in bi kar spali. Dojenje pa je nenazadnje za njih pravo garanje, ki jih seveda utrudi. Jaz sem našega prve tedne non stop dojila (takoj, ko je revež samo malo pomigal, je že bil priklopljen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], vmes sem ga žgečkala, pa prestavljala, podirala kupčka...), tudi ponoči čimvečkrat...pa naj povem, da tudi ni nikoli zajokal, ker bi bil lačen. Tako da moj nasvet je DOJITI ČIMVEČ, pa tudi če je to na 15 minut. Sčasoma bo dobil 'kondicijo' in bo več pojedel ter posledično tudi dlje spal. Ko se pa enkrat lepo vzpostavi ritem, pa bo že sam povedal kdaj bi...

To je moj predlog, sigurno ima še katera kakšnega, ti pa svetujem, da se obrneš še na medover.net, kjer imajo zelo dobre svetovalke za dojenje. Pa držim pesti!




mama_milchy -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 14:29:01)

http://med.over.net/forum5/list.php?94

jz sem imela težave na začetku z dojenjem pri starejšemotroku, ker je imel vnetje ustnic in ni nikakor mogu zagrabit bradavice ampak s pomočjo patronažne mi je uspelo ga dojit skoraj leto dni;
pristavljala sem ga vsako uro čez dan; povlekel malo in zspala; vmes smo podirali kupčke, ga budili in takoje potekalo prvi mese in še kaj več;
ponoči ga nisem prebujala; sem si pa mleko črpala in je steklo počasi, počasi;

moj nasvet: mirni živci; veliko počitka; veliko tekočine in bo šlo;




koala -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 14:38:30)

Predvsem si zapomni da nisi ti kriva da dojenje ni steklo tako kot bi moralo, včasih steče, včasih pač ne.
Kot drugo, zdaj bo lahko popolnoma drugače in se boš "borila" z prepolnimi dojkami.

Meni je najbolj pomagalo (da je bilo dovolj mleka) da sem dovolj jedlain pila. Če sem manj jedla, je bilo mleka takoj manj. Od hrane sem imela prave navale mleka po polenti in sirovih štrulkljih.

Jaz malega nisem nikoli zbujala za dojenje, je pa res da se je dojil pogosto, tudi ponoči.




mini86 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 16:36:13)

nš je meu pa zlatenco in tisti k majo zlatenco so enostavno preutrujeni da bi sesali..ne vem čist točno ampak mislm da je v porodnišnici prvi dan ne rabiš ne vem kok dojit, drugi dan po želji, tretji pa na tri ure s tem da ponoči je tvoja odločitev..no js sm že drugi dan na tri ure..je biu tok zmatran da ni mogu tud bradavice zagrabt..pa sm ga črpala in ko je nehal pit na joški sem mu še po flaški dala ker bolj teče..ampak to samo en dan v P in mislm da dva dni doma..sm ga pa umes med dojenjam božala pa nč ni pomagalo..v P so ga kr ščipal za nogice da je zajokal da se je mal prebudil..no ampak smo se zmazal in dojil lepo naprej..čez dan na tri ure..ponoč pa kokr se je zbudu-itak se je na tri ure[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]no pa sm mela ene parkrat krizo in sm mislna da mam premau mleka ampak sem vztrajala-in to se mi zdi najbol pomembno pri vzpostavljanju dojenja..VZTRAJANJE..ne takoj k mau več zajoka takoj mislt da je premau mleka in takoj AM..pač probaš prstavlat večkrat da se mleko nabere..mi je pa blo rečeno da nj se ga prestavla na tri ure..pač loh tud na 2,5 samo ne pogosto na manj ker pol [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] skos dobiva mleko in nikoli ne pozna občutka lakote in še želodček je skos poln in ga loh tud od tega zvija..

ok sm se razpisala in umes tud mau zašla..ampak bistvo sem hotla rečt da je vztrajanje[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  srečno




eva1 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 17:53:18)

Men je pa tole kar so nekatere napisala totalno mimo..da naj se doji čimpogosteje na pol ure, uro..kr neki za moje pojme! Pol pa maš bradavice k žvečilni gumi, krvaveče in boleče...če skoz na joški visi!
Če otrok ni nedonošenček, zahiranček ali pretirano zalteničen bo že sam povedal kdaj bo lačen in takrat ga podojite! Moj prvi je imel hudo zlatenico, še mesec dni po rojstvu sva hodila bilirobin merit na pediatrijo, ker je bil k kanarček! Pa so mi rekli, naj ga zbujamm če bo spal več kot 4 ure, ali če ne bo pridobival na teži! Tudi druga je bila močno zlatenična 3 dni pod lučko, dojili sva se nekje na 3 ure čez dan, ponoči sem vse pustila spat  in pri 3 tednih je prespala noč..sedaj tretji pa ni bil nič zlateničen (hvalabogu), sva pa bila na neonatalnem odd.  po porodu in tam so zagovarjali dojenje na 3 ure..ampak pri dojenju je mogel dovolj pojesti(pri 5 dneh 60ml, pri 10 dneh nekje 100...pač glede na težo)!

Jaz imam 3 otroke, vse sem polno dojila-oz tamičken je sedaj star 7 tednov in se lepo doji, pa nikoli nisem pretiravala z dojenjem-nikoli nisem dojila pogosteje kot na 3 ure podnevi-tako ubistvu je pri vse dojila čez dan na 3-4 ure, včasih tut na 5(če so spali) ponoči nisem nkoli zbujala, tamal gre zdaj spat okoli 20h in spi do 4h, pa potem dalje do 8-9h...čez dan pa sem že napisala kako je..redi se ful(v 1 mesecu je pridobil 1200g)!

Moj reccept za uspešno dojenje je ta-veliko piti, če otrok pri 10 dneh popije nekje 100ml, je treba potem pri vsakem podoju spit najman 2x več..pa še vmes...pa jesti dovolj, no počivam pa jst pri 3 otrocih bolj malo pa imam dovolj mleka..se pa res pozna če kakšen dan pijem manj, se mi takoj pozna! Pa čaj za dojenje od Galexa je tuit zakon..
Pa srečno, čim manj se sekirat pa veliko pit![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




lidijajenko -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 20:19:42)

hvala punce za vaše nasvete, ste mi ful pomagale..




Urska09 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 21:21:12)


IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Men je pa tole kar so nekatere napisala totalno mimo..da naj se doji čimpogosteje na pol ure, uro..kr neki za moje pojme! Pol pa maš bradavice k žvečilni gumi, krvaveče in boleče...če skoz na joški visi!
Če otrok ni nedonošenček, zahiranček ali pretirano zalteničen bo že sam povedal kdaj bo lačen in takrat ga podojite! Moj prvi je imel hudo zlatenico, še mesec dni po rojstvu sva hodila bilirobin merit na pediatrijo, ker je bil k kanarček! Pa so mi rekli, naj ga zbujamm če bo spal več kot 4 ure, ali če ne bo pridobival na teži! Tudi druga je bila močno zlatenična 3 dni pod lučko, dojili sva se nekje na 3 ure čez dan, ponoči sem vse pustila spat  in pri 3 tednih je prespala noč..sedaj tretji pa ni bil nič zlateničen (hvalabogu), sva pa bila na neonatalnem odd.  po porodu in tam so zagovarjali dojenje na 3 ure..ampak pri dojenju je mogel dovolj pojesti(pri 5 dneh 60ml, pri 10 dneh nekje 100...pač glede na težo)!

Jaz imam 3 otroke, vse sem polno dojila-oz tamičken je sedaj star 7 tednov in se lepo doji, pa nikoli nisem pretiravala z dojenjem-nikoli nisem dojila pogosteje kot na 3 ure podnevi-tako ubistvu je pri vse dojila čez dan na 3-4 ure, včasih tut na 5(če so spali) ponoči nisem nkoli zbujala, tamal gre zdaj spat okoli 20h in spi do 4h, pa potem dalje do 8-9h...čez dan pa sem že napisala kako je..redi se ful(v 1 mesecu je pridobil 1200g)!

Moj reccept za uspešno dojenje je ta-veliko piti, če otrok pri 10 dneh popije nekje 100ml, je treba potem pri vsakem podoju spit najman 2x več..pa še vmes...pa jesti dovolj, no počivam pa jst pri 3 otrocih bolj malo pa imam dovolj mleka..se pa res pozna če kakšen dan pijem manj, se mi takoj pozna! Pa čaj za dojenje od Galexa je tuit zakon..
Pa srečno, čim manj se sekirat pa veliko pit![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ne, sploh ni mimo, ravno nasprotno! Tile nasveti mamic, ki so tebi tolk mimo, so zlata vredni. ČIM VEČKRAT PRISTAVLJAT. In ja, čim več piti. To se pa strinjam s teboj. Najbrž pa še nisi slišala, da se večina (so tudi izjeme) novorojenčkov prve tedne hrani v grozdih. Kar pomeni, da se nekaj ur lahko hranijo tudi na 15 min, potem pa nekaj ur v kosu prespijo. In ker veliko mamic tega ne ve, takoj pomislijo, da dojenčki jokajo, ker imajo premalo mleka in začnejo dodajati. Kasneje se to seveda uredi in se se hranijo več tako pogosto.

Seveda so tudi taki novorojenčki, ki se dojijo na 3-4 ure, kot praviš ti. Ampak so zelo, zelo redki. Nenazadnje dojenček prebavi materino mleko v cca. 1 uri, največ 1,5 ure.

Skratka, draga Lidija, jaz bi na tvojem mestu najprej prebrskala MON, forum Dojenje (link so ti punce že napisale). Vse to, kar sem napisala je tam podrobno in obširno razloženo. Tudi to, zakaj pride do razpokanih in krvavih bradavic. Ne zaradi pogostega dojenja. Jaz se lahko samo svetovalkam za dojenje zahvalim, da svojega drugega otroka dojim že skoraj 1 leto (prvega sem žal le par mesecev).




lex -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (24.1.2010 23:16:37)

Ne misli na prvo dojenje. Vsako dojenje je drugačno.
Pri meni je bilo tako, da sva se s prvim cel mesec trudila prit na porodno težo, nisem dodajala nič, le patronažna je vstrajala naj probam ojit. In po 4 tednih je dojenje steklo in sva se dojila celo leto.
Ta druga je že v P dobila poleg flašo in po dobrem tednu sva jo ukinili, ker sem bila vztrajna in sem si vmes 1x črpala in si tako ustvarila mleko. A glej ga šmenta po dobrem mesecu so mi popokale bradavice in spet sma bili na dodajanju, ker enostavno ni šlo. Potem sem še zbolela in je zrasla na adaptiranem mleku. Je najbolj zdrava od vseh treh in še ni bila na bolniški.
Ta tretja je tud dobila v P flašo zraven, doma pa sem si rekla - ma kura naj pikne bo kar bo. Meni je psihično pomagalo, da sem jedla kurjo juho[sm=smiley36.gif] (naj se še tak smešno sliši, ampak ko sem pri prvem prvič probala kurjo juho je prvič moja majica bila mokra ponoči, dva dni nazaj sva pa komaj za pol obroka skupaj spravila)
pač zrelaxirala sem se, si rekla da bo kar bo in je bilo za celo leto.

Niti en otrok se ne doji enako. Ko boš rodila ga daj čimvečkrat poleg (ponoči jih jaz nisem budila, da sem se takrat spočila, prvega itak ni blo možno zbudit tak je spal). Pa čimlažji porod in polno mleka takega ali drugačnega! od vsega mleka se zraste




TIBIDABO -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (25.1.2010 11:12:34)

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Men je pa tole kar so nekatere napisala totalno mimo..da naj se doji čimpogosteje na pol ure, uro..kr neki za moje pojme! Pol pa maš bradavice k žvečilni gumi, krvaveče in boleče...če skoz na joški visi!
Če otrok ni nedonošenček, zahiranček ali pretirano zalteničen bo že sam povedal kdaj bo lačen in takrat ga podojite! Moj prvi je imel hudo zlatenico, še mesec dni po rojstvu sva hodila bilirobin merit na pediatrijo, ker je bil k kanarček! Pa so mi rekli, naj ga zbujamm če bo spal več kot 4 ure, ali če ne bo pridobival na teži! Tudi druga je bila močno zlatenična 3 dni pod lučko, dojili sva se nekje na 3 ure čez dan, ponoči sem vse pustila spat  in pri 3 tednih je prespala noč..sedaj tretji pa ni bil nič zlateničen (hvalabogu), sva pa bila na neonatalnem odd.  po porodu in tam so zagovarjali dojenje na 3 ure..ampak pri dojenju je mogel dovolj pojesti(pri 5 dneh 60ml, pri 10 dneh nekje 100...pač glede na težo)!

Jaz imam 3 otroke, vse sem polno dojila-oz tamičken je sedaj star 7 tednov in se lepo doji, pa nikoli nisem pretiravala z dojenjem-nikoli nisem dojila pogosteje kot na 3 ure podnevi-tako ubistvu je pri vse dojila čez dan na 3-4 ure, včasih tut na 5(če so spali) ponoči nisem nkoli zbujala, tamal gre zdaj spat okoli 20h in spi do 4h, pa potem dalje do 8-9h...čez dan pa sem že napisala kako je..redi se ful(v 1 mesecu je pridobil 1200g)!

Moj reccept za uspešno dojenje je ta-veliko piti, če otrok pri 10 dneh popije nekje 100ml, je treba potem pri vsakem podoju spit najman 2x več..pa še vmes...pa jesti dovolj, no počivam pa jst pri 3 otrocih bolj malo pa imam dovolj mleka..se pa res pozna če kakšen dan pijem manj, se mi takoj pozna! Pa čaj za dojenje od Galexa je tuit zakon..
Pa srečno, čim manj se sekirat pa veliko pit![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ne, sploh ni mimo, ravno nasprotno! Tile nasveti mamic, ki so tebi tolk mimo, so zlata vredni. ČIM VEČKRAT PRISTAVLJAT. In ja, čim več piti. To se pa strinjam s teboj. Najbrž pa še nisi slišala, da se večina (so tudi izjeme) novorojenčkov prve tedne hrani v grozdih. Kar pomeni, da se nekaj ur lahko hranijo tudi na 15 min, potem pa nekaj ur v kosu prespijo. In ker veliko mamic tega ne ve, takoj pomislijo, da dojenčki jokajo, ker imajo premalo mleka in začnejo dodajati. Kasneje se to seveda uredi in se se hranijo več tako pogosto.

Seveda so tudi taki novorojenčki, ki se dojijo na 3-4 ure, kot praviš ti. Ampak so zelo, zelo redki. Nenazadnje dojenček prebavi materino mleko v cca. 1 uri, največ 1,5 ure.

Skratka, draga Lidija, jaz bi na tvojem mestu najprej prebrskala MON, forum Dojenje (link so ti punce že napisale). Vse to, kar sem napisala je tam podrobno in obširno razloženo. Tudi to, zakaj pride do razpokanih in krvavih bradavic. Ne zaradi pogostega dojenja. Jaz se lahko samo svetovalkam za dojenje zahvalim, da svojega drugega otroka dojim že skoraj 1 leto (prvega sem žal le par mesecev).



se podpišem pod to kar je rekla Urska09!!!!

Nam je pediatrinja na predavanju v materinski večkrat ponovila, da je treba takoj otroka pristavit k prsim po porodu, da se bo mleko sprostilo in s tem ko bo otrok jedel, bo manj možnosti za zlatenico, ker bo hitro pokakal mekonj. tako da čim več pristavljat že prvi dan, čim več, pa nikakor ne gledat na uro! Moja punčka je bila težka le 3060g in velika 50 cm, pa je uspela pokakat mekonij že 4 ure po porodu in naslednji dan je kakala prebavljeno mleko. Čim večkar pristavljat, da se telo čšisti bilirubina in tako dojenček izogne zlatenici.

srečno




mini86 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (25.1.2010 11:15:56)

Čim večkar pristavljat, da se telo čšisti bilirubina in tako dojenček izogne zlatenici.


tuki se pa ne morem strinjat s tabo..to ziher ni res..je že res da več je oz pije in da tko pokaka oz polula bilirubin vn, samo ni pa zlatenca odvisna od dojenja..nama je dojenje lepo steklo pa ko sva mela mislim da tretji dan ko sva bila doma kontrolo sva not ostala ker se je poslabšal..tko da to ni odvisno od dojenja..




eva1 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (25.1.2010 13:22:38)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

Čim večkar pristavljat, da se telo čšisti bilirubina in tako dojenček izogne zlatenici.


tuki se pa ne morem strinjat s tabo..to ziher ni res..je že res da več je oz pije in da tko pokaka oz polula bilirubin vn, samo ni pa zlatenca odvisna od dojenja..nama je dojenje lepo steklo pa ko sva mela mislim da tretji dan ko sva bila doma kontrolo sva not ostala ker se je poslabšal..tko da to ni odvisno od dojenja..


Ja seveda zlatenica ni odvisna od dojenja, ampak je posledica  nezrelosti jetrnih encimov,pojavi se tudi pri tistih otrocih ki doživijo odporodno stisko, potrem zaradi razkroja rdečih krvničk..nesoglasja rh faktorja...
Meni so pri prvem svetovati, da bi za par dni prenehala z dojenjem(da bo šla flaško), da bi se bilirobin prej izločil iz telesa..je pa seveda res, da je fino če čimbolj jejo, ampak včasih materino melko povzroči razvno obratno-si lahko prebereš veliko o tem na netu!




eva1 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (25.1.2010 13:29:56)

IZVIRNO SPOROČILO: TIBIDABO

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: eva1

Men je pa tole kar so nekatere napisala totalno mimo..da naj se doji čimpogosteje na pol ure, uro..kr neki za moje pojme! Pol pa maš bradavice k žvečilni gumi, krvaveče in boleče...če skoz na joški visi!
Če otrok ni nedonošenček, zahiranček ali pretirano zalteničen bo že sam povedal kdaj bo lačen in takrat ga podojite! Moj prvi je imel hudo zlatenico, še mesec dni po rojstvu sva hodila bilirobin merit na pediatrijo, ker je bil k kanarček! Pa so mi rekli, naj ga zbujamm če bo spal več kot 4 ure, ali če ne bo pridobival na teži! Tudi druga je bila močno zlatenična 3 dni pod lučko, dojili sva se nekje na 3 ure čez dan, ponoči sem vse pustila spat  in pri 3 tednih je prespala noč..sedaj tretji pa ni bil nič zlateničen (hvalabogu), sva pa bila na neonatalnem odd.  po porodu in tam so zagovarjali dojenje na 3 ure..ampak pri dojenju je mogel dovolj pojesti(pri 5 dneh 60ml, pri 10 dneh nekje 100...pač glede na težo)!

Jaz imam 3 otroke, vse sem polno dojila-oz tamičken je sedaj star 7 tednov in se lepo doji, pa nikoli nisem pretiravala z dojenjem-nikoli nisem dojila pogosteje kot na 3 ure podnevi-tako ubistvu je pri vse dojila čez dan na 3-4 ure, včasih tut na 5(če so spali) ponoči nisem nkoli zbujala, tamal gre zdaj spat okoli 20h in spi do 4h, pa potem dalje do 8-9h...čez dan pa sem že napisala kako je..redi se ful(v 1 mesecu je pridobil 1200g)!

Moj reccept za uspešno dojenje je ta-veliko piti, če otrok pri 10 dneh popije nekje 100ml, je treba potem pri vsakem podoju spit najman 2x več..pa še vmes...pa jesti dovolj, no počivam pa jst pri 3 otrocih bolj malo pa imam dovolj mleka..se pa res pozna če kakšen dan pijem manj, se mi takoj pozna! Pa čaj za dojenje od Galexa je tuit zakon..
Pa srečno, čim manj se sekirat pa veliko pit![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Ne, sploh ni mimo, ravno nasprotno! Tile nasveti mamic, ki so tebi tolk mimo, so zlata vredni. ČIM VEČKRAT PRISTAVLJAT. In ja, čim več piti. To se pa strinjam s teboj. Najbrž pa še nisi slišala, da se večina (so tudi izjeme) novorojenčkov prve tedne hrani v grozdih. Kar pomeni, da se nekaj ur lahko hranijo tudi na 15 min, potem pa nekaj ur v kosu prespijo. In ker veliko mamic tega ne ve, takoj pomislijo, da dojenčki jokajo, ker imajo premalo mleka in začnejo dodajati. Kasneje se to seveda uredi in se se hranijo več tako pogosto.

Seveda so tudi taki novorojenčki, ki se dojijo na 3-4 ure, kot praviš ti. Ampak so zelo, zelo redki. Nenazadnje dojenček prebavi materino mleko v cca. 1 uri, največ 1,5 ure.

Skratka, draga Lidija, jaz bi na tvojem mestu najprej prebrskala MON, forum Dojenje (link so ti punce že napisale). Vse to, kar sem napisala je tam podrobno in obširno razloženo. Tudi to, zakaj pride do razpokanih in krvavih bradavic. Ne zaradi pogostega dojenja. Jaz se lahko samo svetovalkam za dojenje zahvalim, da svojega drugega otroka dojim že skoraj 1 leto (prvega sem žal le par mesecev).



se podpišem pod to kar je rekla Urska09!!!!

Nam je pediatrinja na predavanju v materinski večkrat ponovila, da je treba takoj otroka pristavit k prsim po porodu, da se bo mleko sprostilo in s tem ko bo otrok jedel, bo manj možnosti za zlatenico, ker bo hitro pokakal mekonj. tako da čim več pristavljat že prvi dan, čim več, pa nikakor ne gledat na uro! Moja punčka je bila težka le 3060g in velika 50 cm, pa je uspela pokakat mekonij že 4 ure po porodu in naslednji dan je kakala prebavljeno mleko. Čim večkar pristavljat, da se telo čšisti bilirubina in tako dojenček izogne zlatenici.

srečno



Zdej pa ve prosim preberite njen post..ona sprašuje če mora otroka zbujati za dojene, da če mu je prej dala otrok ni hotel jesti...jaz sem pa napisala, da otrok ki je zrel, ni nedonošen, zahiran ali zlateničen ne potrebuje zbujanja, ker on se bo že sam zbudil ko bo lačen...ne govorim o otrocih ki "zahtevajo" hranjenje na 1, 2h...pa tudi to, da otroka zbujaš da se bo mleko uspostavilo kr neki...če bo pil na 3 ure se bo tudi lepo vspostavilo..pač se prilagodiš otroku-ni pa potreba da se ga zbuja in se doji..zaradi tega ne bo nič več mleka, ker bo takrat popil je 20ml, po 3 urah pa bo popil 100ml..in je konec koncev isti šmorn....pa sem tudi jaz dojila prva dva 1 leto, pa tudi tega bom..niti 1x nisem dala mleka po flaški, si ga izbrizgavala...
In kar se bradavic tiče...moji so vsi zelo lepo vlekli, pa sem imela pri prvem boleče bradavice, pač sej če ti bo mož sesal vrat te bo drugo jutro tudi tisto mesto bolelo...tko je, dokler se ne utrdi koža! Eh zdej bom pa nehala[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Najaa -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (25.1.2010 16:42:03)

Ne, ne rabiš ga zbujat.
In če nimaš mleka, nisi čsito nič ti kriva.




tilča -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (25.1.2010 17:06:42)

draga lidija, kot so ti že povedale nekatere, je vsak otrok drugačen. naj ti povem svojo izkušnjo. Moj fantek se je prva dva meseca dojil na 2 ure ali manj, le ponoči se je dojil le dvakrat. Včasih se je pa tudi čez dan zgodilo, da je minilo več kot 4 ure med enim in drugim dojenjem. Po nasvetu patronažne, ga nisem nikoli budila. Na začetku sva imela kar veliko težav, saj je ves čas hotel biti priklopljen. Včasih je visel na dojki tudi 1 uro in ko sem ga končno uspela odstaviti brez joka, je čez pol ure zopet bil lačen. Ves čas sem mislila, da imam premalo mleka in sem mu večkrat želela dati AM, ker je tudi veliko jokal. Vendar sem vztrajala, tudi po zaslugi prijateljice, ki me je spodbujala in vprašala, če mislim, da otroci na AM ne jokajo[sm=smiley1.gif]? No, po dveh mesecih pa se je mali kar čez noč odločil, da se bo čez dan dojil na 3 do 4 ure in da je na svetu še kaj bolj zanimivega kot mamina joška, zato podoji od takrat niso trajali več kot 20 min. Moj nasvet, vztrajaj in poslušaj svojega otroka. Pristavi ga kadar bo želel, tudi če je to na 1 uro. Če pa ne bo šlo, se pa ne sekiraj!!!!!




Hope2 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (26.1.2010 19:11:25)

IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

Čim večkar pristavljat, da se telo čšisti bilirubina in tako dojenček izogne zlatenici.


tuki se pa ne morem strinjat s tabo..to ziher ni res..je že res da več je oz pije in da tko pokaka oz polula bilirubin vn, samo ni pa zlatenca odvisna od dojenja..nama je dojenje lepo steklo pa ko sva mela mislim da tretji dan ko sva bila doma kontrolo sva not ostala ker se je poslabšal..tko da to ni odvisno od dojenja..


Ja seveda zlatenica ni odvisna od dojenja, ampak je posledica  nezrelosti jetrnih encimov,pojavi se tudi pri tistih otrocih ki doživijo odporodno stisko, potrem zaradi razkroja rdečih krvničk..nesoglasja rh faktorja...
Meni so pri prvem svetovati, da bi za par dni prenehala z dojenjem(da bo šla flaško), da bi se bilirobin prej izločil iz telesa..je pa seveda res, da je fino če čimbolj jejo, ampak včasih materino melko povzroči razvno obratno-si lahko prebereš veliko o tem na netu!


Točno tako. Sem ga pristavila takoj po porodu in je že vlekel kot velik, pokakal mekonij v parih urah, pristavljala non stop na cca 1 uro, ker je pač zahteval in je drugi dan fasal zlatenico. Ta je trajala celo dober mesec, ni bilo ne sonca in pil je tudi samo moje mleko. So mi tudi predlagali flaško, pa sva vztrajala na dojenju.

Ponoči ga nisem nikoli zbujala in tudi čez dan ne, kljub zlatenici.Se je pa čez dan dojil na 1-2 uri, moje bardavice niso niti enkrat zakrvavele, in niso bile ne čikgume ne kaj drugega. Super lepe zdrave bradavice[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image], otrok pa zadovoljen[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mini86 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (26.1.2010 19:17:58)

in tudi čez dan ne, kljub zlatenici.



ko sva midva pršla iz porodnišnice sva bla takoj prvi dan uzuni..no in je 5 ur skp spau..in js ful vesela kok je priden pa vse..no po 5 urah mi je blo že mal čudn in sm ga le zbudila za jest..vprašanje kok časa bi še spal..je biu tok švoh od zlatence da bi skos spau in nč jedu..pol pa mau jedu in spet zaspauu..nama je teža padla in nikakor nebi skos pršl če ga nebi zbujala..to sem ga kšne 14 dni..pol k se je normailiziral sve skp sm ga jasno nehala




Hope2 -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (27.1.2010 16:09:44)

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

in tudi čez dan ne, kljub zlatenici.



ko sva midva pršla iz porodnišnice sva bla takoj prvi dan uzuni..no in je 5 ur skp spau..in js ful vesela kok je priden pa vse..no po 5 urah mi je blo že mal čudn in sm ga le zbudila za jest..vprašanje kok časa bi še spal..je biu tok švoh od zlatence da bi skos spau in nč jedu..pol pa mau jedu in spet zaspauu..nama je teža padla in nikakor nebi skos pršl če ga nebi zbujala..to sem ga kšne 14 dni..pol k se je normailiziral sve skp sm ga jasno nehala


To je drugo, moj ni nikoli spal več kot 4 ure, čez dan niti ne več kot 3 ure, no mogoče je ene parkrat potegnil več. Kg pa niso nikoli šli dol. Če gredo dol, potem ga pa itak treba zbujat. Kokr sem jaz zastopila, je tu bilo govora in bilo mišljeno o tistih, ki jim ne pada teža. Tiste ni treba budit, te ko pa jim pada pa je treba




Deja -> RE: dojenje, bujenje ponoči? (27.1.2010 18:44:55)

Živjo...

Jaz sem leto dni nazaj rodila 5 tednov prezgodaj, dečko je imel 2810g in zelo hudo zlatenico. V bolnišnici smo bili skoraj 10dni... Tam so mi rekli, da ga moram hranit na 2uri, ne glede na to ali je dan ali noč... pa se je potem par dni dogajalo to, da se je dojil, gor zaspal - spal 10-15minut, potem pa jovo na novo, dojenje, spanje... po kakih 14dneh smo prišli iz dojenja vsake pol ure, na dojenje vsake 2 ure.
Najprej mleka glih nisem imela, potem pa poplavo... No v mesecu dni smo iz 2650g (toliko jih je imel ko smo šli iz P) prišli na 4080g [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

Nekega dne je mož opazoval moje početje in je rekel da sem malega sigurno mela na zizi več kot 15ur na dan...pa tudi meni se je zdelo da mi nonstop na zizi visi...

ampak to dojenje - jaz mu pravim maratonsko je sprožilo nastajanje mleka da bi lahko dojila še enega otroka zraven, imela sem tako polne, da če nisem hotela biti vsa mokra, sem si morala črpat in potem sem imela en predal v skrinji poln mleka - za vsak slučaj....

zdaj ko je dete staro leto in 5dni pa se še zmeraj dojiva - zjutraj in zvečer, pa se še bova sigurno kakega pol leta...

Moj nasvet: ZIZA SERVIS ODPRT 24UR NA DAN, ko otrok joka pa je previt, mu ni prevroče, ga ne zebe...ponudi mu zizo, pa bo....




Stran: [1]