kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


tejč -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:03:31)

Moja partronažna me je čist prestrašla, pravi, naj lefaxin vržem stran, ker da vsebuje alkohol in je za otroka nevaren. Kaj je zdaj to??? sploh se ne morejo poenotiti glede teh krčev, jezna sem!

Moja kemija ne premore drugega, kot to da je - ol alkohol. Kemiki, pomagajte, prosim:
Sestavine Lefaxina:
SIMETHICON, SORBINSAURE,KALIUMSORBAT,NATRIUMCYCLAMAT,SACCHARIN-NATRIUM,MACROGOL,MAGNESIUM-ALUMINIUM-SILIKAT,HIDROXYETHYLCELULOSE, POLYOXYETHYLEN-25-GLYCEROL-TRIOLEAT/MOGOČE TOLE???, BANANE.AROMA,ZITRONENSAURE,WASSER.

Hvala.




Anonimen -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:12:35)

Nobenih kapljic. Krči minejo sami po sebi.




Tricia -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:15:14)

Oj!
Jst nisem noben kemik, tako da ti te uganke ne znam rešit, ker pa sklepam da je to proti krčem, bi ti priporočala da ko greš kaj do Italije, da kupi kapljice Mylicon. Dobijo se v lekarni brez recepta. Baje so vredu...

Srečno




dory -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:16:52)

se strinjam z al bino...mi smo mel hude krce..blazil jih nekako je lefaxin kej hudga pa tud ni blo...tko da krce pozdravi samo cas in nobene kaplce..




beba76 -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:18:08)


Mi smo jih porabili eno stekleničko, narobe ni bilo nič z mašim malčkom, pomagale pa tudi niso...:)-:)-





Primoza -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:19:56)

Nič od tega ni alkohol. Edini ki ni najbolj priporočljiv je umetno sladilo saharin (SACCHARIN-NATRIUM).

Lahko daste kapljice, vendar pomagalo itak ne bo kaj prida.

Morda dajajte malo kormačevega čaja.




Tricia -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:21:18)

:ups: Ker ne vem, ker jih moja nima (krčev) bom raje tiho. Itak da sem tudi jst proti kemiji, sam slišala sem za te kapljice, pa sem mislila.... No Tejč upam da se bo kmalu rešilo...




Anonimen -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:28:51)

Mi smo jih porabili eno flaško, so nam pomagale, tako da le poskusi in se nič ne boj.;)




dinika -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:36:05)

Tudi nam so pomagale, porabili smo jih eno škatlo, drugače opa imamo sab simplex.




corfu -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:37:48)

Kapljice proti krčem iz Tržiča, lekarna deteljica, cena 1.100,00 sit. nam so pomagale, zelo, zelo.




dejčka2 -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:39:28)

Meni pa je patronažna rekla, da je kuminov sok prepovedan in povzroča alergije, ampak očitno samo v moji občini?!?:zmeden2:

Naj se že enkrat zmenijo, kaj lahko kaj pa ne!!!!




Anonimen -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 16:41:09)

Kuminov sok zato ni dober za uporabo, ker je sam sladkor in uničuje dlesni ter nastavke za zobke ali nekaj takega.




tinatona -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 17:19:05)

Haj!

Jaz sem Lefaxin nesla naši pediatrinji in je rekla da ga mirno dajem, če malemu pomaga. Je rekla da ni nič takega notri kar ne bi smel dajat (edino zaradi saharina ga ni fajn preveč dat). Če ne pretiravaš mu/ji ga mirno daš. Vsebuje pa neki kar veže nase zrak iz črevesja, ki se potem tako lažje izloči.

LP tina :rozica:




mika -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 17:45:11)

MOja patronažna pa jih je meni svetovala. Povedala sem tudi pediatrinji, da jih uporabljamo in je rekla da je ok.
Pa sej so to kapljice za dojenčke. Naši :duda:so zelo pomagale in lahko da bodo tvojemu:duda: tudi.




dory -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 18:37:20)

tinatona..a si dvomla v to kaj sem ti dala :zmeden::zmeden2:




Tinna -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 19:19:34)

Mi smo začeli s Sab simpex, z italijanskimi Miliconi pa niso nobene pomagale. Rešil nas je Lefaxin in porabili smo eno stekleničko in pol in so zelo zelo pomagale. :bravo::bravo:




tinatona -> kemiki! Lefaxin sporen???Sab simplex??? (29.6.2005 22:27:13)

Ne Teja nisem dvomila, sam je hotla videt sestavo ker jo je že nekaj mamic spraševalo o teh kapljicah - pa ona pojma ni mela o čem govorijo. Tko da zdej ve.

LP Tina




Stran: [1]