Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


pridna*punčka -> Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (20.1.2010 21:31:08)

Lp.
Danes sem debatirala z enim kolegom...
Firma posluje toliko da je nad vodo... Pa jim ne plačujejo del.dobe...ni regresa...

Lahko?






zmajaz -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (20.1.2010 21:36:03)

Ja - jim kao odobrijo odlog plačila, če se pa potem zgodi, da firma propade, pa lahko ostane to neplačano in delavci se lahko pod nosom obrišejo za to delovno dobo. Saj je bilo že kar nekaj takih primerov po TV - eden je recimo Steklarska nova.




pridna*punčka -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (20.1.2010 21:42:15)

Tu se gre za CELES CERKNO...Oz po novem jo je prevzel nekdo iz Gorenske....TOM ali nekaj takega...
Gre se za izdelavo pohištva...

Žalost!




lukec -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (20.1.2010 21:45:55)

Nekaterim niso plačevali leta pa še vedeli niso ... Pri nas je vse mogoče.




poli* -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (20.1.2010 22:04:22)

Lahko se preveri na davčni upravi za leta nazaj.. jaz bom [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Moyca_ -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (20.1.2010 22:17:32)

eh to je nemogoče, če ne gre za firmo ki jo DURS ščiti.
Če jaz en mesec ne plačam prispevkov za zaposlene, mi jih naslednji mesec avtomatsko brez opomina vzamejo z računa (če ni denarja, sedijo na računu toliko časa),....
Tako da ne strašit naokrog s takšnimi,....




gita10 -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 8:40:29)

Meni tudi to ni jasno- boh ne daj da bi se to zgodilo navadnim obrtnikom in malim podjetnikom- kako se je lahko v Steklarski novi.
Po moje bi morali tudi tisti iz Dursa odgovarjat.
Enkrat se mi je zgodilo, da sem na banki avtorizirala plačo in mi je falilo za eno nalog ( okrog 10 ) eur  in ker nisem bila pozorna mi je v roku 8 dni prišlo pismo iz dursa.
Tako, da meni res to ni čisto nič jasno kako to poteka v teh podjetjih.  




zmajaz -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 8:46:46)

Jaz sem tudi mislila, da to ni možno - tudi mi imamo namreč s.p. in vem, kako te takoj terjajo za vsak cent. Ampak očitno se da pri teh večjih podjetjih vse zmutit, ker je bilo kar nekaj takih afer - Steklarska nova je samo 1 od njih.




Moyca_ -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 8:53:54)


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem tudi mislila, da to ni možno - tudi mi imamo namreč s.p. in vem, kako te takoj terjajo za vsak cent. Ampak očitno se da pri teh večjih podjetjih vse zmutit, ker je bilo kar nekaj takih afer - Steklarska nova je samo 1 od njih.


ja ampak če DURS to dopusti, bi po moje moral ODGOVARJAT SAMO ON!!!
Naj za vse velja enako




zmajaz -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 9:06:07)

Ja - to je navadna svinj*rija, ampak to je pač naša država. Podjetje lahko če je v finančni stiski, namreč zaprosi za odlog plačila za določeno obdobje in potem je na dursu ali to odobri ali ne. Tako se je potem pač dogajalo, da so marsikje ostali ti prispevki neplačani. In ja - tu je zagotovo velik del krivde na dursu.




liliana -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 10:23:15)

IZVIRNO SPOROČILO: pridna*punčka

Lp.
Danes sem debatirala z enim kolegom...
Firma posluje toliko da je nad vodo... Pa jim ne plačujejo del.dobe...ni regresa...

Lahko?





Lahko.....vendar delovna doba delavcu vseeno teče.....nima pa vplačnih prispevkov za pokojninsko zavarovanje in ima lahko zato posledično manjšo pokojnino.....

To pa poteka tako, da podjetje na DURSu zaprosi za odlog plačila prispevkov in če mu ga DURS odobri, mu jih ni treba plačevati določen čas.....normalno bi seveda bilo, da bi jih po preteku tega določenega časa podjetje plačalo......vendar nekatera podjetja so to delala že 5 let potem pa so šla itak v stečaj.....in nihče, razen DURSa, najmanj pa delavec ni imel pojma o tem.....in potem so verjetno ugotovili takrat, ko je kak tak delavec, moral iti v penzijo.....

Preveri pa vsak delavec na DURSu to lahko zase.....za zadnji dve leti bolj podrobno, za ostala leta pa ne vem kako (ker ima DURS podbrobne evidence o vplačanih prispevkih za posameznega delavca le za zadnji dve leti)......




ninocka -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 10:56:08)

A to so tisti prispevki, ki ti jih od bruto place trgajo?
Ce je to to, kako so pa potem na placah prikazali, da ljudje niso vedli? Pa kako je blo z dohodnino?




urška -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 11:19:23)

IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

A to so tisti prispevki, ki ti jih od bruto place trgajo?
Ce je to to, kako so pa potem na placah prikazali, da ljudje niso vedli? Pa kako je blo z dohodnino?


ja govora je o teh prispevkih. ki morajo biti OBRAČUNANI. plačani pa očitno ne...




baguSka -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 11:24:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

eh to je nemogoče, če ne gre za firmo ki jo DURS ščiti.
Če jaz en mesec ne plačam prispevkov za zaposlene, mi jih naslednji mesec avtomatsko brez opomina vzamejo z računa (če ni denarja, sedijo na računu toliko časa),....
Tako da ne strašit naokrog s takšnimi,....


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ti pa si naivka... je mogoce je!!! men se tud vsedejo... poznam pa firmo (zelo dobro), ki ne posluje ze dobra 4 leta in sta v firmi dva zaposlena, ki ne poslujeta NIC in se NIC ne zgodi!!! niti opomina ne dobita, pa sta zavarovana ze vsa 4 leta...




Anonimen -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 11:25:20)

Od moje dobre prijaljice mami je sla preverit na Durs glede tega.Tudi njej Mura ni placevala zadnje leto ali dve.Tocen cas ne vem,od place so jim trgali ampak ne pa placali.




baguSka -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 11:25:43)

Naj za vse velja enako


naj se tvoje besede pozlatijo.. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




baguSka -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 11:28:32)

IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

A to so tisti prispevki, ki ti jih od bruto place trgajo?
Ce je to to, kako so pa potem na placah prikazali, da ljudje niso vedli? Pa kako je blo z dohodnino?


cist simpl!! place in prispevki se placujejo loceno! placa gre na tvoj racun, prispevki pa na durs.. in kako potem naj bi ti vedla ce je g.direktor placu al ne?




liliana -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 11:50:32)

IZVIRNO SPOROČILO: ninocka

A to so tisti prispevki, ki ti jih od bruto place trgajo?
Ce je to to, kako so pa potem na placah prikazali, da ljudje niso vedli? Pa kako je blo z dohodnino?


Na plačilni listi so v takih primerih bili prispevki prikazani.....podjetje pa je od davčne uprave dobilo ODLOG PLAČILA prispevkov.......

Plača je bila čisto lepo normalno obračunana, podjetje le prispevkov ni plačevalo ampak jih je porabilo za nekaj drugega.......




baguSka -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 12:04:53)

podjetje le prispevkov ni plačevalo ampak jih je porabilo za nekaj drugega.......


ce ni denarja na racunu tud to ni mozno... odvisno za kaksno firmo gre.




liliana -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 12:08:50)

Ena firma je bila, ki jih je poravnala v celoti takoj, ko je to prišlo v javnost.......in ta ni bila "slabo stoječa", ampak je izkoristila zgolj to možnost.......




HuAnita -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 12:12:57)

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR


IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Jaz sem tudi mislila, da to ni možno - tudi mi imamo namreč s.p. in vem, kako te takoj terjajo za vsak cent. Ampak očitno se da pri teh večjih podjetjih vse zmutit, ker je bilo kar nekaj takih afer - Steklarska nova je samo 1 od njih.


ja ampak če DURS to dopusti, bi po moje moral ODGOVARJAT SAMO ON!!!
Naj za vse velja enako


tako nekako, ja.. Zamudim 5 dni, pa težijo, tam pa 5 let niso za230 ljudi plačevali???? Je bila pa res v državni lasti, nazadnje pa KADova...




silvya -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 15:56:35)

IZVIRNO SPOROČILO: gita10

Meni tudi to ni jasno- boh ne daj da bi se to zgodilo navadnim obrtnikom in malim podjetnikom- kako se je lahko v Steklarski novi.
Po moje bi morali tudi tisti iz Dursa odgovarjat.
Enkrat se mi je zgodilo, da sem na banki avtorizirala plačo in mi je falilo za eno nalog ( okrog 10 ) eur  in ker nisem bila pozorna mi je v roku 8 dni prišlo pismo iz dursa.
Tako, da meni res to ni čisto nič jasno kako to poteka v teh podjetjih.  


Se bom kar tukaj podpisala.




Moyca_ -> RE: Plačevanje del.dobe -res država to dopušča? (21.1.2010 18:28:46)

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

eh to je nemogoče, če ne gre za firmo ki jo DURS ščiti.
Če jaz en mesec ne plačam prispevkov za zaposlene, mi jih naslednji mesec avtomatsko brez opomina vzamejo z računa (če ni denarja, sedijo na računu toliko časa),....
Tako da ne strašit naokrog s takšnimi,....


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] ti pa si naivka... je mogoce je!!! men se tud vsedejo... poznam pa firmo (zelo dobro), ki ne posluje ze dobra 4 leta in sta v firmi dva zaposlena, ki ne poslujeta NIC in se NIC ne zgodi!!! niti opomina ne dobita, pa sta zavarovana ze vsa 4 leta...




eh pa nisem naivka, vem da se dogaja svinjarija, samo ko sem jaz enkrat (lani marca v največji nep.krizi) zaprosila za odlok in sicer 3mesečni odlog za plačilo DDV-ja, so od mene želeli tri tone papirjev in sklepe da smo v likv. težavah, pa da smo že skoraj v stečaju,...???????!!!!!! Halo, če bi jih lahko zadovoljila bi že imeli zaprto, se mi je zdelo da lahko dobi odlog samo firma ki že bolj ali manj zapira ne pa firma ki je v težavah. In če ji bodo pomagali morda ne bo zaprla!
Eh, brez komentarja,....




Stran: [1]