ultrazvočni inhalator (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


J.L. -> ultrazvočni inhalator (20.1.2010 19:59:16)

dajte mi povedat a to v posodo zlijem navadni fizioložko in na ta način delam inhalacije ali kako? koliko vode pa je treba če inhalira otrok?
sem vprašala na MONu, pa še čakam na odgovor, v navodilih ne piše, rabim pa takoj.




bumerang -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 20:02:06)

A nimaš tistega valjčka, ki ga daš v usta oz. v nosnice? Gor so začrtane črtice. Nekje med min in max.




madela -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 20:06:45)

Za otroka je priporočljivo do 2ml za eno dozo,za odraslega pa do 3 ml za dozo. Lahko pa večkrat na dan [sm=smiley1.gif]




J.L. -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 20:18:40)

mam že odgovor:) hvala! kaj to fiziološko (mi jo pripravljamo sami z navadno prefiltrirano vodo) je mišljeno vlit k preostali vodi (destilirani) ali vlijem samo par ml FR pa se inhalira?




madela -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 20:23:23)

jaz dam samo fiziološko.




J.L. -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 20:54:40)

IZVIRNO SPOROČILO: madela

jaz dam samo fiziološko.


pa je dovolj samo 5ml? ali je daš več? ker v mojga pride precejšnja količina, sedaj pa nevem če dam samo teh par ml ali napolnim do vrha kar je nevem koliko dcl




*bubi* -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 21:17:04)

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: madela

jaz dam samo fiziološko.


pa je dovolj samo 5ml? ali je daš več? ker v mojga pride precejšnja količina, sedaj pa nevem če dam samo teh par ml ali napolnim do vrha kar je nevem koliko dcl



Ti imaš ultrazvočni inhalator, večina ostalih, ki ti odgovarjajo, pa verjetno kompresorskega.

Pri UZ daš destilirano vodo v tisto komoro, za fiziološko pa mora bit posebna posodica, ki je namočena v to destilirano vodo. Jaz sem enega gledala, ta posodica za fiziološko je bila kot jajčna lupina.

dobro poglej vse dele, pa sigurno mora bit v navodilih kaj narisano/napisano. Bolj konkretno ti žal ne morem pomagat, ker imam doma kompresorskega.




J.L. -> RE: ultrazvočni inhalator (20.1.2010 22:24:55)

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: madela

jaz dam samo fiziološko.


pa je dovolj samo 5ml? ali je daš več? ker v mojga pride precejšnja količina, sedaj pa nevem če dam samo teh par ml ali napolnim do vrha kar je nevem koliko dcl



Ti imaš ultrazvočni inhalator, večina ostalih, ki ti odgovarjajo, pa verjetno kompresorskega.

Pri UZ daš destilirano vodo v tisto komoro, za fiziološko pa mora bit posebna posodica, ki je namočena v to destilirano vodo. Jaz sem enega gledala, ta posodica za fiziološko je bila kot jajčna lupina.

dobro poglej vse dele, pa sigurno mora bit v navodilih kaj narisano/napisano. Bolj konkretno ti žal ne morem pomagat, ker imam doma kompresorskega.


ja, plastična posodica je namenjena zdravilu za inhaliranje ali predvidevam fizioločki.
torej destilirana obvezno?
ker jaz sem vanj vlila FR.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]navodila so priložena samo niso glih natančna. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1]