zvijanje prstkov na nogicah (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


salcka -> zvijanje prstkov na nogicah (20.1.2010 14:55:10)

moja hčera (7,5mesecev) prstke na nogicah vleče cel čas k sebi. včasih sicer popusti, sploh je jo požečkam ali pobožam po stopalu.
je to lahko problem, ko se bo začela postavljati na noge?




Katy78 -> RE: zvijanje prstkov na nogicah (20.1.2010 15:05:01)

Ja, to je tudi naš delal. Velikokrat sem mu zaradi tega težko copatke obula. Potem sem pa fizioterapevtko vprašala in je rekla, da je to normalno, da ponavadi potem, ko se začnejo postavljati na nogice, to izgine. Pa je bilo res, ko se je začel postavljat na noge, krčenja prstkov skoraj ni bilo več, najbolj sem to opazila prav pri obuvanju copatk.




salcka -> RE: zvijanje prstkov na nogicah (20.1.2010 15:18:00)

no, super.
ker ji tudi jaz zdaj kar težko obujem copatke. ali pa kakšne teniske... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




sanelaa -> RE: zvijanje prstkov na nogicah (20.1.2010 21:09:16)

Tudi naš je to delal, pa smo morali zato hodit na nevrofizioterapijo. Je imel kao povišan mišični tonus. 




Hator -> RE: zvijanje prstkov na nogicah (20.1.2010 21:21:00)

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Tudi naš je to delal, pa smo morali zato hodit na nevrofizioterapijo. Je imel kao povišan mišični tonus. 

Hmmmm...prstke zvijajo vsi dojenčki, s tem se lovijo-ravnotežje. Tako pravijo fizioterapevti.




Katy78 -> RE: zvijanje prstkov na nogicah (21.1.2010 8:40:49)

IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Tudi naš je to delal, pa smo morali zato hodit na nevrofizioterapijo. Je imel kao povišan mišični tonus. 


Kot rečeno, naš jih je zvijal in smo tudi hodili na fizioterapijo ampak je imel znižan mišični tonus in to samo po trebuhu. Kot sem jaz razumela fizioterapevtko, je zvijanje oz krčenje prstkov povsem normalno.




Stran: [1]