|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
14.1.2010 21:01:52   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Ja, to vem, da 38 še ni temperatura za nižanje, a je vseeno znak, da se nekaj dogaja v malem teleščku in mu je potrebno pomagati. Iščem načine kako in s čim naj mu pomagam.


Glej, kot smo ti napisale zgoraj, dokler ne preseže 38.5, mu vročine ne nižaš, ker z njo se telo bori proti bolezni. Kar lahko narediš je, da skrbiš, da dovolj pije. Če mogoče zavrača hrano, se ne sekiraj in ga ne sili. Jedel bo, ko bo zdrav. Jaz bi ga skopala, ker verjetno mu bo pasalo, ne bi ga pa ne vem kako dolgo namakala. Pa crkljanje in še enkrat crkljanje, kar mu verjetno tudi paše, saj s tem tudi počiva. No, jaz bi tako naredila.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
14.1.2010 22:10:39   
jutranja rosa
Glej, kot smo ti napisale zgoraj, dokler ne preseže 38.5, mu vročine ne nižaš, ker z njo se telo bori proti bolezni.


user posted image Z vsem se strinjam in vse to vem. Hvala za odgovore.

Mogoče nisem dovolj natančno napisala, kaj me muči. Zdi se mi, da se ne morem obnašati kot da nič ni, če ima vročino. Zato sem prosila za naravne metode zdravljenja in vaše izkušnje. Npr. tudi, če imam sama vročino, nekaj naredim v smeri zdravljenja...popijem veliko lipovega in bezgovega čaja z medom in limono. Pa ne zato, da bi vročino znižala, ampak, da pomagam telesu, da se reši bacilov in potem se posledično zniža temperatura. Zato me je zanimalo, kaj ve delate takrat, ko imajo vaši sončki vročino, ker so metode zdravljenja drugačne.

Mislim, da mu je kopanje pasalo user posted image . Hvala tudi za nasvete kako pripraviti ohlajevalne kopeli. Sigurno nam bo kdaj prav prišlo.

Še vedno me zanima kam dajete kisove obkladke...da bom vedela v primeru visoke vročine....za drugič.

< Sporočilo je popravil jutranja rosa -- 14.1.2010 22:11:06 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 22:17:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jutranja rosa)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
14.1.2010 22:49:17   
jutranja rosa
metulj333 najlepša hvala za navodilo user posted image . Tole si bom kar prepisala, da ne pozabim, če kdaj pride taka huda vročina.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
14.1.2010 22:57:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jutranja rosa)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
14.1.2010 23:10:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Belika

Nam je rekla pediatrinja naj ga kopamo ali tuširamo v vodi, ki ima med 31 in 33 stopinj!


joj no, tole je tak mimo, pa od pediatrov user posted image

otrok ma recimo 40 vročina in če ga daš v vodo, ki ma 31, ga lohk še kap.

vedno se naredi voda za kako stopinjo manj temp. kot je telesna, potem se da notri otroka in se počasi doliva hladna voda, da jo ohladiš do nekje 37, 36 stopinj. pustiš otroka še kakih 5min notri in ga vzameš ven. ponoviš večkrat, če je treba.
nikol v tak mrzlo vodo!
in nikol mrzlih obkladkov na čelo! ( tud to slišiš od kakega dohtarja celo kdaj user posted image user posted image )



ni šans, da ga več kdaj kopamuser posted image

to je pravo mučenje za otroka....pomaga pa točno za naslednjih 10 - 15 minut.

veliko boljša varianta od kopanja so maxi hladilne blazinice, ki jih otroku položiš na hrbet in trebuh, če je kriza v predel dimelj...otrok ob tem normalno leži, spi, ni moker, ne tuli....in po potrebi te blazinice menjavaš.


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
15.1.2010 9:45:52   
kristinaj
ne zganjat panike če ima 38, ker ga boš samo namatrala, učinka nobenega... pusti ga,  z njim se igraj, naj dosti pije, če noče jesti se ne sekiraj.... ko gre nad 39 mu daj svečko oz. sirup....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
15.1.2010 20:46:41   
jutranja rosa
No, smo bili pri P še enkrat in ima vnetje ušeska user posted image . Sem čutila, da nekaj ni OK. Mamice imamo dobro razvito intuicjo, še posebej, ko gre za naše sončke. Je dobil antibiotik, in čeprav sem zelo proti zdravilom, sem mu ga dala. Veste še za kakšno naravno metodo?

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
15.1.2010 22:44:15   
Petka09
Ojej, žal mi je, jutranja rosa, da je kar vnetje ušesa. Sam zdej nimaš kaj veliko... Ne moreš tega glih z naravnimi metodami pozdravit. saj vem, da obstaja tista rastlina netresk, pa ne vem kaj še vse, ki se v uho kane... Sam tega ne prakticiram, ker je mojmu možu zdravnica strogo odsvetovala, da bi si kaj v uho vlival, ko je imel vnetje ušesa. Je rekla, da s tem samo dodatno zapaca uho. Da to pomaga za manjše vnetje, ne odpravi pa vzroka niti dolgoročno ne pozdravi.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   [Brisano sporočilo]
15.1.2010 23:07:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Petka09)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
16.1.2010 11:18:57   
jutranja rosa
Ja, hvala vama Petka09 in metulj333. Ja, v uho ni nič dobro vlivati, ker se stanje samo poslabša. Metulj333 koliko časa pa si dajala antibiotik? Vem, da je dobro dajati dlje časa (5-7 dni).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
16.1.2010 20:30:37   
sanelaa
Antibiotik vedno poješ do konca oz. otrok ga poje. Predpostavljam da ste dobili HIconcil?
Kar pridno ga do konca jemat, pa tako kot je ena zgoraj napisala, pridno in redno čistit nosek. Veliko pit.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
17.1.2010 8:16:34   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Antibiotik vedno poješ do konca oz. otrok ga poje. Predpostavljam da ste dobili HIconcil?
Kar pridno ga do konca jemat, pa tako kot je ena zgoraj napisala, pridno in redno čistit nosek. Veliko pit.



Ja, res je, antibiotik je treba vedno pojest do konca ne glede na to, ali se stanje vmes že zelo izboljša.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
17.1.2010 22:07:30   
jutranja rosa
Hvala mamice!!!!!

Hvala Katy78, veš teoretično obvladam antibiotike do podrobnosti, a me zanima kako delate v praksi. In prav zaradi poznavanja podrobnosti, iščem alternativne poti in vaše praktične izkušnje. Je pa res, da če se že jemljejo antibiotiki, je NUJNO narediti celo antibiotično kuro. To se strinjam, le da ne vem kako dolga naj bo ta kura pri dojenčkih? Zraven pa nikoli ne pozabiti piškom dati jogurta, da se jim ne uniči črevesna flora!!!

(p.s. Imaš krasnega fantka)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vročina - Kako ukrepati brez zdravil?
17.1.2010 22:57:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Hvala mamice!!!!!

Hvala Katy78, veš teoretično obvladam antibiotike do podrobnosti, a me zanima kako delate v praksi. In prav zaradi poznavanja podrobnosti, iščem alternativne poti in vaše praktične izkušnje. Je pa res, da če se že jemljejo antibiotiki, je NUJNO narediti celo antibiotično kuro. To se strinjam, le da ne vem kako dolga naj bo ta kura pri dojenčkih? Zraven pa nikoli ne pozabiti piškom dati jogurta, da se jim ne uniči črevesna flora!!!

(p.s. Imaš krasnega fantka)



Koliko časa bo otrok jemal AB določi pediater. Razmisli o cepljenju proti pnevmokoku.user posted image

(odgovor članu jutranja rosa)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Izobrazba
nina42

Katero izobrazbo imate?

Srednjo poklicno (31%)

Gimnazijo (8%)

VIšjo (15%)

Visoko (23%)

Univerzitetno (19%)

Podiplomsko (4%)


Število vseh glasov: 165

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!