|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:39:01   
baguSka
In ja, naše babice, ki so imele toliko otrok, so imele veliiiko manjše prihodke kot me zdaj.


Sam je blo tud zivljenje bl simpl. Sej ne da sem takrat zivela, ampak tud one samo tko pravjo...


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu emina83)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:39:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Lilita

IZVIRNO SPOROČILO: pety78

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

ma se mi ne da gledat 7 minutnega "predavanja" imam v tem času glih 7 majic speglanih - grem nazaj peglat. Če smo pa pri številu otrok pred 50 leti in zdaj - da imam zdaj 10 otrok in 10x več cunj za speglat...ou maj gad!!...že grem, že grem dol s temeuser posted image



Če maš 7 otrok en pegla, drug zlaga, tretji nosi v omaro...še na ostale 4 lahko kako delo preneseš. user posted image




user posted image user posted image user posted image

Ena kolegica jih ma res sedem, ali ni nič od njih. En je pr sosedu, drugi na fusbalu, tretji ...
Druga ma dva, pa ni treba reči, kaj je za postoriti, ker je že narejeno.




Ja ker danes niti več nebi smel odpret ust kaj šele mu naložit kakšno delo...ja marsikaj se spreminja ne samo tole...

In ja nekoč smo na črnobelih tv-ih gledali Ameriko pa mobitele pa računalnike...no zdaj smo tam kjer so oni bili pred nevem kolkimi leti.Ampak nič kaj lepo jim ni bilo zgleda kot nam ne zdaj.No ja enim še pa saj ne rečem,da mi manjka kaj zaenkrat je v redu kot je ampak nekaterim pa še gre huje.Ja in dosti več smo se družili vrstniki pa meli sestanke mladinske se nasmejali,naplesali pa veselice....zdaj?ma po mojem eni sploh ne vejo kaj je veselica.Računalnik je BOG dandanes.

(odgovor članu Lilita)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:39:49   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

Včasih, ko pomislim, mi je pa kar malo žal, da se je vse tako spremenilo.


Meni pa ne. Po pripovedovanju mojih staršev, bolj očeta, je bilo slbaše življenje. Ljudje so ravnotako bili pod stresom, ampak zaradi golega preživetja.

Lepo je bilo življenje z naravo, to je edina stvar. Ampak včasih se  je obrnila proti njim in jim ni nudila tega kar so potrebovali.

In oče je rekel, da je vesel da sta z mamo tako uspela(čeprav sta imela grozen začetek), da se njima ni treba na tak način boriti in živeti, ko se je bilo dedku in babici.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:40:41   
baguSka
Ena kolegica jih ma res sedem, ali ni nič od njih. En je pr sosedu, drugi na fusbalu, tretji ...
Druga ma dva, pa ni treba reči, kaj je za postoriti, ker je že narejeno.


jah to so pa starsi 'krivi'... ce eni nocejo in ne marajo pomoci, potem so otroci seveda pri sosedih...


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu Lilita)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:41:20   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

In ja, naše babice, ki so imele toliko otrok, so imele veliiiko manjše prihodke kot me zdaj.


Sam je blo tud zivljenje bl simpl. Sej ne da sem takrat zivela, ampak tud one samo tko pravjo...



Mogoče, če si živel v mestu. Pa še to ne, po pripovedovanju tasta, ki je mestni otrok. Na vasi je bilo pa res teško



< Sporočilo je popravil mika -- 14.1.2010 12:42:08 >

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:42:30   
pety78
In oče je rekel, da je vesel da sta z mamo tako uspela(čeprav sta imela grozen začetek), da se njima ni treba na tak način boriti in živeti, ko se je bilo dedku in babici.


To se ni nič spremenilo. Očitno sta se tvoja dedek in babica borila za preživetje, tako kot se DANES še mnogo družin. In tudi včasih so bili bogati, ki so si lahko marsikaj privoščili.


_____________________________



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:43:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pety78

In oče je rekel, da je vesel da sta z mamo tako uspela(čeprav sta imela grozen začetek), da se njima ni treba na tak način boriti in živeti, ko se je bilo dedku in babici.


To se ni nič spremenilo. Očitno sta se tvoja dedek in babica borila za preživetje, tako kot se DANES še mnogo družin. In tudi včasih so bili bogati, ki so si lahko marsikaj privoščili.



Maš prav.Bogati in revn kot dandanes mislim,da je malo srednjega sloja.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:44:14   
baguSka
Po pripovedovanju mojih staršev, bolj očeta, je bilo slbaše življenje.


zanimiv tole... kolk razlicnih zgodb... vcasih so VSI meli sluzbo, ko je bil Tito se z nami... no, danes ga ni vec in smo VSI sami... tako sem slisala jaz in tako se se spominjam... ni blo takih razlik, kot so danes! res smo ziveli bolj skromno, ampak vsaj smo! nekak je slo - vsem! danes se pa dela po cele dneve in niti ni casa za dopust in druzino...


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:44:52   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

In ja, naše babice, ki so imele toliko otrok, so imele veliiiko manjše prihodke kot me zdaj.


Sam je blo tud zivljenje bl simpl. Sej ne da sem takrat zivela, ampak tud one samo tko pravjo...



Mogoče, če si živel v mestu. Pa še to ne, po pripovedovanju tasta, ki je mestni otrok. Na vasi je bilo pa res teško




hm. zanimiv. user posted image moji so namrec s kmetov doma.. user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:45:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Po pripovedovanju mojih staršev, bolj očeta, je bilo slbaše življenje.


zanimiv tole... kolk razlicnih zgodb... vcasih so VSI meli sluzbo, ko je bil Tito se z nami... no, danes ga ni vec in smo VSI sami... tako sem slisala jaz in tako se se spominjam... ni blo takih razlik, kot so danes! res smo ziveli bolj skromno, ampak vsaj smo! nekak je slo - vsem! danes se pa dela po cele dneve in niti ni casa za dopust in druzino...



Ja baguska maš prav nekoč si lahko menjval službo kot spodnje gate tega se sama spomnim...danes si delal tu jutri že drugje.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 12:48:14   
emina83
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Po pripovedovanju mojih staršev, bolj očeta, je bilo slbaše življenje.


zanimiv tole... kolk razlicnih zgodb... vcasih so VSI meli sluzbo, ko je bil Tito se z nami... no, danes ga ni vec in smo VSI sami... tako sem slisala jaz in tako se se spominjam... ni blo takih razlik, kot so danes! res smo ziveli bolj skromno, ampak vsaj smo! nekak je slo - vsem! danes se pa dela po cele dneve in niti ni casa za dopust in druzino...



Ja baguska maš prav nekoč si lahko menjval službo kot spodnje gate tega se sama spomnim...danes si delal tu jutri že drugje.




Podpis!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:00:42   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


hm. zanimiv. user posted image moji so namrec s kmetov doma.. user posted image



Spet odvisno s katerega konca...

najbrž so pa različni pogledi tudi zato, ker je šla živet v Nemčijo in je tam šele videla kaj je življenje.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:04:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Florina


Ja baguska maš prav nekoč si lahko menjval službo kot spodnje gate tega se sama spomnim...danes si delal tu jutri že drugje.


Ženske, jaz govorim o času naših babic, okrog 50ega leta. Industrija se je razmahnila kasneje v 70ih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:04:16   
baguSka
najbrž so pa različni pogledi tudi zato, ker je šla živet v Nemčijo in je tam šele videla kaj je življenje.


ooo to je pa res cist druga pesem!


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:06:37   
baguSka
Ženske, jaz govorim o času naših babic, okrog 50ega leta.


Jah tud takrat... no, res moja babica je mela 10 bratov in sester. 11 jih je blo! S tem da jim je oce umrl ze v rani mladosti in so sami ostali z mamo, ki ni mela sluzbe... tko da so otroci morali delat in sluzit denar ze zelo zelo zgodaj, ampak se je dalo! Si predstavljate da bi otroci delali danes user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:07:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Florina


Ja baguska maš prav nekoč si lahko menjval službo kot spodnje gate tega se sama spomnim...danes si delal tu jutri že drugje.


Ženske, jaz govorim o času naših babic, okrog 50ega leta. Industrija se je razmahnila kasneje v 70ih.


Ja ok ampak tudi od 70-ga se je zelo vse spremenilo.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:12:00   
Anonimen
Pa saj kaj sploh pišemo,če je naslov,da ni potrebno komentirat.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:13:32   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Florina

IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Florina


Ja baguska maš prav nekoč si lahko menjval službo kot spodnje gate tega se sama spomnim...danes si delal tu jutri že drugje.


Ženske, jaz govorim o času naših babic, okrog 50ega leta. Industrija se je razmahnila kasneje v 70ih.


Ja ok ampak tudi od 70-ga se je zelo vse spremenilo.



takrat je bilo otrok veliko manj, ravno zaradi tega, ker se po prihajali iz številčnih družin in si niso želeli takšnega  življenja za svoje otroke.

moja generacija (jaz sem letnik 78),  poznam mogoče enega ali pa dva, ki prihajajo iz družine s tremi otroki, ostali smo bili iz družin, z dvema ali enim.

danes je pa otrok v družinah vseeno več. Mi smo redki (v moji okolici)samo z enim-zaenkratuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:15:41   
pety78
jaz sem letnik 78


Jaz tudi, pa smo 4. user posted image


_____________________________



(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:17:41   
Anonimen
Nas je pet otrok.Ena baba(jaz)hehe in štirje bratje.Pri mami je pa bilo glih obratno štiri sestre in en brat.user posted image

Pri očetu pa pet bratov pa nobene babe.user posted image

A ni zanimivo vseh je po pet.user posted image


< Sporočilo je popravil Florina -- 14.1.2010 13:18:53 >

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:19:58   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Ženske, jaz govorim o času naših babic, okrog 50ega leta.


Jah tud takrat... no, res moja babica je mela 10 bratov in sester. 11 jih je blo! S tem da jim je oce umrl ze v rani mladosti in so sami ostali z mamo, ki ni mela sluzbe... tko da so otroci morali delat in sluzit denar ze zelo zelo zgodaj, ampak se je dalo! Si predstavljate da bi otroci delali danes user posted image user posted image user posted image



Pa sej to, je to. Tudi ob dveh službah, bi danes bilo teško npr. šolat vseh 10 otrok. Men je pač cilj svojega otroka , mogoče dva ali tri spravit do šole in jim pomagat prit do strehe nad glavo. Nekaterim to ni in razmišljajo drugače
vem, da je ena mamic tu gor (če še je). Najbrž ona ne gleda nato tako kot jaz

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:21:46   
Lenny
Oba sva iz 70. Oboji starši so iz družin s tremi otroci, in nihče ni imel več kot enega otroka. Mi imamo sedaj vsi vsaj dva. Pa če se šole spomnim, smo edinci v naši generaciji vodili. Vedno sem po malem zavidala sošolcem in sošolkam, ki so imeli brate ali sestre.


_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:23:05   
mika
Pety in Florina, ste eni izmed redkih. Verjamem, da se bo še katera javila, ziher nista edine iz večje družineuser posted image


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:24:16   
baguSka
moja generacija (jaz sem letnik 78), poznam mogoče enega ali pa dva, ki prihajajo iz družine s tremi otroki, ostali smo bili iz družin, z dvema ali enim.


jaz sem ista generacija, pa sem iz druzine s tremi otroci.. user posted image user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ni potrebno komentirat
14.1.2010 13:29:06   
baguSka
Pa sej to, je to. Tudi ob dveh službah, bi danes bilo teško npr. šolat vseh 10 otrok. Men je pač cilj svojega otroka , mogoče dva ali tri spravit do šole in jim pomagat prit do strehe nad glavo. Nekaterim to ni in razmišljajo drugače
vem, da je ena mamic tu gor (če še je). Najbrž ona ne gleda nato tako kot jaz


ja, vcasih se s tem pac niso obremenjevali... je vseh 10 spalo v eni postelji in so meli le po en kpl oblek po celo leto... kopali (umivali) so se le enkrat na mesec mogoce... mogoce nekje celo 1x tedensko... pa se niso sekirali! tako je pac takrat bilo zivljenje... je pa res bila baje kar precejsnja lakota, sploh v casu vojne... po vojni pa so se stvari nekako zacele izboljsevat. vsaj tko so men moji povedal... (ta mestni!) uni k so bli z vasi pa se teh problemov niso mel, ker so se samo doma prezivljal... user posted image


_____________________________

Poslušaj svoje srce in življenje bo poslušalo tebe.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?