Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


puncica -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 10:25:45)

Ker ta tedn nimam cajta brskat po forumu in iskalniku bi rada kakšen hiter recept in odovor.
Naša tamala 13 mesečnica se je kot mala zelo rada kopala v banjici se je igrala notri, skratka uživala je. Zdaj pa je to največja muka, sploh je ne sprvimo v banco, se kr oklepa in ven tiši, se joče, skratka prav na silo jo mormo postavit noter in jo skopat.
Probal smo jo dat v večjo bano, še slabše, tuša se boji, kr joče ko začne ven padat, še vodo moram prej nalit noter v banco da ne vidi, ker se drugač začne takoj joka. Palijo samo pence, ki ji jih naštimam v vodico, da se pol z njimi igra, igrač ne mara noter vse ven zmeče, pa seveda glavo umivat je največja muka. Se joče ko zmešana. Se mi pa zdi da zdej ko je tako vroče bi jo mogla vsaj enkrat na dan stuširat vsaj, ker je res vsa prepotena in potem veliko lepše spi. Pri nas kopanje zgleda takole, mami nalije vodo v banico, postavi tamalo noter, se upira na vse pretege, ati pomaga, da ji mal nogice dava v sedeč položaj da gre z ritjo noter in potem končno palijo pence po neki sekundah, včasih sploh ven noče. Sam zdej je cela od pen pa jo je treba potuširat, kaj hujšega, pa jo 2 sekundi tušriam tako da jo ati drži jaz tuširam ona pa dere tako da bi jo dajal iz kože, pa to traja 10 sekund. Oba z atijem sva cela mokra da o kopalnici sploh ne govorimo. :((-

mater sem dolga morm it delat Ja nič dejte povedat kaj nardit da bi se raje kopala pa da se hudičevga tuša ne bi več bala. Pa fena se boji pa sesalca, ma vseh tehničnih zadev, sam če ne lafuajo so zanimive, ko pa jih zalafuamo pa boh nedi da je blizu :)-

Dejte pomagat to z kopanjem je res muka pa še zdej ko je tako vroče. A jo nej sam umivam s krpico al kaj, ko pa se mi zdi to sam packanje pa da nič ne nardiš, raj bi vidla da bi se rada kopala. Ma bluzim. Nič ende.:)-




Anonimen -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 10:29:24)

Namesto tuša v en lavorček ali kaj podobnega nalij vodo in jo potem splakni tako, da jo polivaš z lončkom.




Petra&Mojca -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 10:45:42)

Poskusi natočit vodo v veliko bano in se spravi poleg nje. Mogoče pa se bo počutila bolj varno!
Za splahnit pa res mogoče uporabi lonček z vodo al pa (tako kot mi) otroško kanglico za zalivat. Naša se kar sama zaliva.




saratanja -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 10:59:12)

!Hola!

Nam so ti problemi za enkrat prihranjeni, ker je čist nor na vodo in kopanje.

Smo pa imeli obdobje, ko se ni in ni hotel vsesti v vodo. Če pa smo ga že uspeli vsesti je vstajal. Pa smo poskusli z veliko banjo. Je bilo zanimivo, sploh vleči cev od tuša (ga pa nismo tuširali!). Ampak tudi to je delovalo samo dvakrat.....potem smo pa ugotovili. Problem je bila temperatura vode. Patronažna je svetovala od 36 do 37. Samo, če je bila 37 stopinj je bila malemu prevroča.(Normalno telesno temperaturo ima nižjo od povprečja:zmeden2:) Ko smo začeli pazit na to, da je bila voda vedno 36 in ne več, je pa kopanje spet nastalo užitek. Pa sploh se pri nas držimo, da ga v vodo nikoli ampak zares nikoli ne silimo. Tuširanje smo uvedli zeeeelo počasi. Najprej se je samo igral z zaprto cevjo in raziskoval, kaj to je. Potem smo čisto malo po rokici, pa po bušiju. No sedaj se tuširamo, ko taveliki, le da se pri tem oklepa mamice.... ih, pa včeraj je sam držal tuš in prešprical celo kopalnic....kakšen žur:) In kolk :((, ko je bilo treba spustit in it iz vode, sam je bil že čist naguban od namakanja.

V teh vročih dneh, ko je treba veliko umazanijo sprat, pa je prepozno za pravo kopanje, mi kar čebriček za perilo uporabimo. malo vode notri in krpico (brez šamponov, penic pa itak ne uporabljamo). Glavice pa tudi ni potrebno ravno vsak dan umivati.

Poskusite...tako jo lahko operete, tudi če stoji.

Pozdravček




saratanja -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 11:08:17)

A ja ...naš se je tud bal fena. Smo ga privajal tako, da ga je najprej neprižganega od daleč gledal. Potem ga je neprižanega tipal. Pa naslednja faza je bila, ko se je en čaln družine sušil on pa v varnem naročju čez sobo gledal.... ko se je temu privadli, zdaj že pride čisto blizu in gleda. Upam, da bomo kmalu prešli še v zadnjo, da bo pustil, da posušimo tudi njegove lase.

Je pa smešno, ker ga recimo palični mešalnik čist fascinira. Sesalec je pa sploh naj čudo, ki ga je treba kar naprej tipat in prestavljat...no dokler ne brenči, potem pa iz varne razdalje opazovat:)

Ah, so smešni ti mali pikci. Nikoli ne veš, kaj ga bo navdušilo ali prestrašilo.:)

pozdravček




piščanc -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 11:11:15)

naša tud ni preveč ljubitelj kopanja, ne mara drsenja v bani, špricanja, pene, igrač.
boh ne daj, da plava po vodi kakšen las. Čeprav se gre kopat vsak večer, z jokom nisem nikoli prakticirala. nekako se jo da prepričat, če pa ne pa sam zobki, včasih tuš, pa se sama poliva, včasih malo vode, veliko vode, pena redko kdaj....kakšna igrača. v glavnem različne tehnike prepričevanja in močni živci.
Tuš pa mora bit naravnan na curek, ne pršenje, pravi da jo žgačka in bode. Pride pa obdobje, ko ven noče. lase ji sušim na kavču, da zraven gleda risanko, enako nohti, no zdaj že včasih pali da se gleda v ogledalo.

muhasti so tile otročki




piščanc -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 11:17:17)

in enako kot saratanja - ne mara tople vode, raje bolj mrzlo (vsaj za moje pojme), pri nas je to max 35° raje manj




Urša -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 11:55:42)

Isto je blo pri nas. Res muka. Je trajalo obdobje kar ene 2 meseca, sem sprobala vse možno, pa se me je še naprej oklepala kot klop, vreščala, skratka zgledalo je kot na mučilni napravi. Prov slabe volje sem bla, ker nism več vedla kako ukrepat. Pa se je na srečo končalo samo od sebe in zdej je ni vn za spravt. 9nebesa




puncica -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 12:24:07)

Bomo probal to s polivanjem, če bo seveda palil, ker če jo v banci polivamo z roko tako po hrbtu al pa po bušiju nič ne protestira, bohnedej da jo pa kdo polije po glavici., Tako da ji jst našamponiram glavico na suho potem pa hitro splaknem, pa se dere ko zmešana sam šampon morm dol sprat, 14 dni je pa tud ne morem pustit z umazanimi lasmi:zmeden2: Pol kot drugo tuša se boji že skoz kaj pa vem zakaj mogoče zato ker šumi, ko voda ven teče, pa če čist mal teče se začne jokat. Sploh ne vem zakaj je dobila ta strah je nikol nismo tuširal niti silil s tušem nič, samo vodo smo nalival v banco, ona pa čakala da bo voda pripravljena. Zdej pa ko bi rada da bi bilo bolj na hitro gotovo jo kr hočem potuširat ampak kaj hujšega:(( Res upam da bo to minilo. Vode kot vode se ne boji, je rada noter, sploh če ji mal pen naštimam, ker to ma najbolj rada in tako se najbolj pomiri in zamoti. Sej mal šampona not zlijem v vodo pa je. Zanimivo prvič se je ful bala penc, zdej pa samo tako uživa.

Glede drugih naprav se boji mešalnika v kuhni, paličnega, tako tistga ko smetano stepa, fenat se noben ne sme v bližini nje ker je tako jok. Tud sestat ne morem sama, ker začne kr po men plazit, ko ga zasliši. Po pa noben od teh mašin ne dela so pa najbolj interesantne.

Bomo pa tud to probal da bova obe skup šle v bano in se potuširale mogoče bo pol boljš, ma kaj pa vem, men je to ful muka ko se tako joka kot bi jo iz kože dajal. Pa še problem je ko je nikol nismo silil s kopanjem al pa tuširanjem al pa čem. Sam vsak tedn enkrat bi se pa vsaj naj umila, no zdej smo jo vsak 3 dan umival, sam zdej ko je pa tako vroče 30 stopinj se mi pa zdi da je potrebano vsak dan ker se drugač kr lepi.:zmeden2:





violinski -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 12:40:15)

Puncica, mi imamo sicer navdušeno kopalko in tuširalko, se je pa zadnjič, ko smo bili za vikend pri mojih tudi strašno ustrašila tuša in meni najprej ni bilo jasno, zakaj, potem sem pa ugotovila. Mojadva imata namreč tako 'slušalko', na kateri je mogoče naštimati, ali naj voda teče nežno ali 'trdo' se pravi, da masira tuširajočega se. In, seveda, onadva si naštimata na masiranje, tamalo je pa preveč pikalo. Ko sem na slušalki naštimala nežno točenje vode, je pa bilo takoj v redu. Kar se glave tiče, se pri splakovanju sicer vedno pritožuje, zdaj smo jo naučili, da med tem gleda lučko (gor), tako da smo prepričani, da ne gre po obrazu niti kapljica. Pa še vedno 'sopiha', ker ji je res zoprno. Potem smo jo naučili, da se sama igra s slušalko in tu pa tam se pomotoma zalije z vodo, to ji je pa smešno (če bi jo jaz, pa ne bi bilo smešno).

Preveri, koliko je vaša slušalka 'masirajoča', če je, raje zanjšaj pretok vode, ali pa če je mogoče, jo naštimaj na nežno. Lonček za splakovanje je odlična ideja, sploh če se mala nauči, da lahko tudi sama sebe polije. Pa tebe, seveda! Sploh če si oblečena in se potem v smehu malček jeziš nanjo, to ji bo všeč :bravo:




piščanc -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 12:56:54)

:)- umivanje glave pri nas poteka tako, da tjaša stoji v bani in si na obraz pritiska brisačo, zraven pa gleda gor - nikakor ji ne sme kapljica steči na obraz, z veseljem pa tega nikoli ne dela
če pa ne utegnem ima pa tudi 14 dni neumito glavo, jaz se sekiram, če preteče en mesec




Anonimen -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 13:03:49)

Puncica, daj punčki slušalko od tuša v roko, da se bo s tušem igrala. Najprej brez da bi tekla voda, potem jo pa čisto malo odpri. Gotovo ji bo zanimivo.




mehurčica -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 13:33:25)

David ima vse našteto rad.:love:
Se je pa na začetku bal sesalca, fena in tuširanja preko glave-no ja, tukaj se še vedno malo ustraši.

Ker ni bilo druge možnosti, da sesam takrat, ko je on zraven(zdaj več ne, ko hodi v vrtec), sem mogla nekaj naredit. Vzela sem ga v naročje, prižgala sesalec in kar naenkrat je postalo zanimivo. Ker ga po par minutah nisem več mogla gor držat, sem ga dala dol in se ni nič jokal. Še sam je hotel pomagat.:)-Od takrat dalje, hoče vedno držat sesalec, če sesam takrat, ko je on doma.

Pri raznih gospodinjskih pripomočkih sem delala take face, kot da je fuuuuul zanimivo. In je palilo.

Fenam ga ne, ker ima kratke laske in mu samo malo sfrotiram, ostalo pa se hitro posuši. Itak fen ni zdrav-tisti vroč zrak direkt na glavo in lasišče, sploh pri takih tamalih.:zmeden2:Me pa zelo rad opazuje, če si jaz fenam. Pol mu pa na daleč malo popiham in se ful smeji.

Glede vode ti ne znam kaj dosti pomagat. Pribaj tako, kot je Splišni rekla-tuš nastavi na čisto malo in naj sama drži in opazuje.

Lp:miska:




puncica -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 14:51:31)

Joj splišni ti maš ful dobre ideje jst se še spomnla nisem na to. Sicer pa začne kr vpit, ko ji dam tuš v njeno banco, kaj pa vem zakaj se ga tako boji, pa sploh užgan ni, no bomo probal to da ji ga dam da se mal igra z njim. Glede tega masiranja pa to, pa itak nimamo takega tuša za naštimat, mamo tistga še predpotopnega in skozi vse luknce lepo ven teče tako da bolet je po moje ne more :zmeden2:
Fen; ja tud jst je ne fenam, sam če se sama al pa ati fena se že začne dret, če pa vanjo obrneš da piha, pa itak da gre kr stran.
Sesalc: smo sesal je bla pridna gledala nič bala, pol pa kr na enkrat strah, Ko sem ga prižgala je hotla k men v naročje, pa sva sedele na njem se vozile z njim gor pa dol, celo samo sem dala na njega a ja bil je ugasnjen, pa nič ni palilo, strah in še enkrat strah. Glavico bomo pa probal tako da bo lučko gledala fajn ideja. Sam kaj ko že začuti vodo na glavci se začne jokat pa ven plezat.:((




valči -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 15:59:40)

Punčica,mi smo imeli isti problem,jokal,kričal,se upiral,je bilo to eno obdobje,pravi cirkus:((

Nedavno tega smo čudežno rešili problem,da se sedaj sam tušira-noge,lulija,roke lase...Sam drži tuš in komaj čaka,da se gre tuširat,sem mislila,da tega ne bomo dočakali:zmeden:

In kaj smo naredili?Atija smodali v veliko bano in najprej mu je pokazal,kako to nič ne boli,kako je fajn in pol sem še Miha dala noter v bano in sta se skupaj tuširala-sedaj se kregata za tuš:)-,kako sta luštna!

Probajte,mogoče vam bo uspelo,
star je dve leti

Pa,pa!




Gina -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (27.6.2005 16:47:27)

Naš ne mara tuša, ga polivam z enim lončkom - tudi za glavo umit.
V banjico (tako za otročke) gre samo z bratcom ali sestrico, sicer noče sedet, ves čas stoji, sam gre v manjši škaf, ki se mu "prilega" - edino tam se počuti varnega.
Naš se zamoti z lončki, da preliva vodo, pen se boji, se mu gravžajo ali ne vem kaj.
Še ena varianta je - kaj pa če bi šla s tabo v veliko banjo?




puncica -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (28.6.2005 7:38:42)

no včeraj smo jo spet kr mal potuširal, ker je bila že tako zaspana, da se mi ni dal zdej še slačit pa z njo v vodo hodit. Sem ji pa dala slušalko, samo ne v bani pač pa že na pralnem stroju kjer jo slečeva, pa so ji ble luknice zanimive, no bomo po moje napredovali :)- Zdej naslednič vodo mal spustimo. Sicer pa sem ugotovila da se vode tud boji:ups: Včeraj zalivam rože zunaj in itak da mi voda gre čez vse teče po terasi in nastane majhna lužica. Janja pride do lužice in tam začne kr povešat ustnice in se pripravlja na jok:zmeden: Skratka ni šla ne ne nazaj ne naprej, sam zanimivo je pa bilo:)-




Anonimen -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (28.6.2005 8:35:09)

Ja ubogo malo bitje hecno! Saj jo bo minilo. Pokaži ji malo, kako se lužica lahko fino razmaže. Naš se trenutno boji mravlje, sicer je že malo bolje ampak ima še vedno eno strahospoštovanje do teh velikih živali. Ma so hecni, tele otročki.




puncica -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (28.6.2005 8:41:09)

ja splišni sem kazala kako fajn je vodica kak se da fajn čofotat, sej potem kr rata zanimiv, sam edn more bit zraven če ne pa kr poveša ustnce:)- Prav smešna je fazo banja mravl pajkov in muh mamo pa mi tud. Sej sploh ne vem če je kaka zadeva ko se je ne boji:zmeden2:




Anonimen -> Tamala sovraži tuš, kopanje, banjico,... - HEEEELLLLLPPPPP (28.6.2005 9:09:23)

Je pač bolj nežno bitje. Mogoče bo prerasla, mogoče bo pa vedno bolj nežna ostala. Je pa dobro, da je punčka, za fantke je to bolj nerodno.




Stran: [1]