|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 18:01:21   
Mojc
Kupujemo avtosedež, ker bomo mlajšega dali iz lupinice.
Trenutno večji (kmalu bo 3. leta) zelo rad sedi na Maxi Cosi Tobi. Zdaj moramo za enega od njiju kupiti nov sedež.

Pa me zanima, kako ste se odločali tisti, ki imate podobno situacijo (mi imamo 2 leti razlike). Zanima me tako z ekonomskega kot funkcionalnega vidika.

Ne vem kdaj mora sicer starejši iti na kakšen drug sedež / jahača, ampak ne bi rada 4x kupovala sedežev.
Torej, kako rešiti situacijo? Pustiti starejšega v Tobiju in tvegati, da bo mogoče čez pol ali 1 leto treba še en stol kupovati (pred jahačem) ali pa Tobija dati mlajšemu, starejšemu pa kupiti novega? In potem me seveda zanima katerega? Ker naš včasih še zaspi v avtu, bi rada imela takega z nastavljivim naslonom.

Hvala za odgovore.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 18:36:09   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: Mojc

Kupujemo avtosedež, ker bomo mlajšega dali iz lupinice.
Trenutno večji (kmalu bo 3. leta) zelo rad sedi na Maxi Cosi Tobi. Zdaj moramo za enega od njiju kupiti nov sedež.

Pa me zanima, kako ste se odločali tisti, ki imate podobno situacijo (mi imamo 2 leti razlike). Zanima me tako z ekonomskega kot funkcionalnega vidika.

Ne vem kdaj mora sicer starejši iti na kakšen drug sedež / jahača, ampak ne bi rada 4x kupovala sedežev.
Torej, kako rešiti situacijo? Pustiti starejšega v Tobiju in tvegati, da bo mogoče čez pol ali 1 leto treba še en stol kupovati (pred jahačem) ali pa Tobija dati mlajšemu, starejšemu pa kupiti novega? In potem me seveda zanima katerega? Ker naš včasih še zaspi v avtu, bi rada imela takega z nastavljivim naslonom.

Hvala za odgovore.




Cisto konkretno ti zaenkrat se ne morem odgovorit (smo se pri prvemuser posted image ), lahko pa ti povem kdaj otrok preraste avtosedez. Ko otrokove rame presezejo visino ramenskih pasov, je sedez definitivno premajhen, prav tako je tudi takrat, ko otrok preseze dovoljeno tezo avtosedeza (za Tobija je 18 kg). Kdaj tocno dosezejo tezo, bodo znale druge povedat, vem pa, da je kar nekaj otrok pri 3,5 letih ze v sedezu skupine 15-36 kg. Je pa tak sedez zadnji (potem so otroci navadno dovolj veliki, da so lahko brez). Vcasih so bili za to skupino t.i. jahaci (v bistvu samo podloga), danes pa teh prakticno ni vec, ker niso dovolj varni in bodo kmalu tudi prepovedani. Danes pa so to sedezi (tudi s hrbtnim delom), otroci pa se pripenjajo z avtomobilskimi varnostnimi pasovi. In glede na nacin pripenjanja nekega hudega naklona ne mores vec pricakovati, ker to ni vec varno.
Sicer pa poglej se temo:
http://www.ringaraja.net/forum/avtosede%C5%BE_15-36kg%2C_ki_se_ga_da_pole%C5%BEat/m_4771762/tm.htm

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 18:36:26   
ledenaa
Starejšemu smo kupili kiddya 9-36 kg,mlajši je pa dobil njegovega maxi cosija

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 18:40:38   
Ulla80
Starejšemu smo kupili kiddya 9-36 kg


mi mamo za oba tole, razlike je leto in pol, upam da bo mir do koncauser posted image smo se tud ubadali kako in ka, pa da nebi blo treba res nevemkolkrat kupovat sedežev, smo se za tole odločli pol.


_____________________________

..tko ovdje ne poludi, taj nije normalan!

Spet se mi je na bolš poslabšalo!!

Ja znam da me ljubite, u ljubavi je spas, izpred oči mi se gubite, volim i ja vas!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 21:18:31   
Mojc
Tehle Kiddyev ne razumem najbolje. Gledam slike na strani Baby centra, pa imajo vsi eno mizico pred sabo. In to mizico moraš potem imeti gor pri otroku? Ali ni to moteče? Mislim, da moj tega ne bi hotel.

(odgovor članu Ulla80)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 22:55:24   
karmen12
Pri nas smo starejšemu kupili Maxi cosi rodi (pri novejših modelih se lahko naklon malo poleže). Velikokrat se je zgodilo, da je pri treh letih dostikrat še zaspal v avtu in je blo super. Glavo je imel lepo naslonjeno nazaj.  

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 23:05:20   
Mojc
Karmen 12, koliko pa je bil star, ko je šel v Rodija?

(odgovor članu karmen12)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 23:09:04   
ledenaa
Mizica se odstrani
naš tudi veliko spi ,ne uporabljamo nobenih naklonov in v kiddyu mu glavico lepo leži naslonjena nazaj

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
7.1.2010 23:10:08   
živa
Koliko je pa težak? Če je med težjimi, ima že 15 kg, bi jaz kupila kak kakovosten avtosedež 15-36 kg (recimo kakega Römerja ali Cybexa, ki sta najbolje ocenjena na testih, sploh če imate isofix). Če pa še nima 15 kg, potem pa ti ne ostane drugega kot kupiti 9-18 ali, Salomonska rešitev, 9-36 (čeprav slednji niso tako varni).

Mi smo imeli eno leto dva 9-18 (imamo isto razliko v letih), ampak smo si enega sposodili. Večji bo star 4 in je ravnokar dobil Cybexa 15-36.

Lp,

živa

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
8.1.2010 7:28:36   
zaspancek1
živa, tudi ti sedezi 9-36 so lahko ravno tako varni (ali celo bolj) kot 9-18 ali 15-36! Kiddy 9-36 kg je npr. varnejsi od MC Rodija:

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze_2007/maxicosi_rodi_XR.asp?ComponentID=184033&SourcePageID=255815

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/kiddy_comfort_pro.asp?ComponentID=217156&SourcePageID=255815

Drugace pa ima tudi Cybex varianto 9-36 kg, in sicer Cybex Pallas (je v bistvu Solution X z mizico, podobno kot Kiddy, ki jo, ko otrok doseze 15 kg, odstranis). Vsaj malo naklona pa imajo vsi sedezi.


(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
8.1.2010 9:20:10   
živa
No, potem pa sploh (nisem nikoli gledala testov za sedeže dveh skupin) - kupi 9-36kg, po mojem je to še najbolj racionalno.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
8.1.2010 9:51:13   
travica
römer evolva je tudi ena varianta
http://www.o-baby.de/agr/Römer-Evolva_10310_3.html

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
8.1.2010 16:29:58   
ČebelicaMaja
no mi smo imeli točno tak problem, pa sem kupila 2 MC Rodija in enega Cybexa- pa mi je žal na celi črti... tamala je bila stara 3l4m, ko smo jo dali v večjega, pa je med večjimi (ima čez 100cm in 16kg), pa še vedno ne "paše" v ta stol...

... če bi še ekrat kupovala, bi ZAGOTOVO kupila sedež 9-36, ni primerjave. Celo razmišljam, da bi prodala kakšnega od teh 15-36 in jih zamenjala s stolom 9-36...mi imamo z glavo in pasom take komedije, da vedno znova bentim, kako sem lahko kupila take stole...user posted image

pa še glede ocen- Rodi ima kar dobre ocene, Cybex še boljše, ampak ko gledam svojo pikico v tem stolu, se mi sploh ne zdi varna, pas je previsoko, glava opleta, ko ji nekaj ne paše, si pas premakne in ga enostavno položi po svoje (pa ga popravi med vožnjo, če ga lahko) ... skratka, 5 točkovno zapenjanje je po moje do 4. leta zakon.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu travica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
8.1.2010 20:04:00   
livia
Pri nas smo bili pred časom na istem. Razlike med obema je 22 mesecev.
Jaz sem starejšo takrat, ko naj bi tamalo vzeli ven iz lupine peljala v BC, da sva probali sedeže 15-36, pa je bila še premajhna. Tako po velikosti, kot po kilah. Fantki so običajno večji tako, da bi morala probat, če mu je kak od teh sedežev prav.

Mi smo potem takrat vzeli enak sedež kot ga je že imela starejša hči. To je 9-18 kg. Imamo pa vedno vse od Roemerja in smo vzeli Roemer king plus.

Zdaj bo starejša stara 4 leta in smo ji kupili stolček 15-36 kg, čeprav še nima 15kg, velika je pa 100 cm in ji je prav. Vzeli smo Roemer Kidfix. Načeloma bi lahko še bila v stolčku 9-18 kg, samo zdaj s temu bundami in vso to kramo v katero se oblačimo, je blo vse zelo na tesno.

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
11.1.2010 8:58:00   
lilka
Mojc: imaš podobno razliko kot jazuser posted image , tavelika ima Maxi Cosi Tobi, ko ga bo tamali rabil bomo njej kupili Mxi Cosi tavelikega in to je to, s tem da jaz rabim vsakega po 2, zdej imamo enega novega in enega od soseda, pol bom pa še nega rabljenega dokupila. Ma prava investicija so ti sedeži....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
14.1.2010 7:37:45   
žab*ca
http://bob.webteh.com/si/recaro-otroski-avtosedezi/skupina-ii-iii-g87.shtml 

Mi imamo enega Recaro 9-36,enega Romer 9-18.Pametna naložba,smo zadovoljni.

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
14.1.2010 7:39:30   
žab*ca
http://bob.webteh.com/si/page/detail/gitm/205/mode/window/cmd/bigimage/

OProsti napačna slika,tak je naš od 9-39kg.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kateri avtosedež za 2. otroka?
14.1.2010 8:22:47   
zmajaz
Mi imamo isti problem - 16 mesecev razlike, ta večja je še daleč do 15 kg, ta mali bo pa tudi počasi že moral iz lupinice. Po premisleku, sem se odločila, da mu kupim kar še 1  Evolvo - že zato, ker sem videla, kake probleme ima kolegica, ko je sin prevelik za v sedež 9-18 in premalo stabilen za v sedež 15-36 - ima že oba sedeža, pa noben ni v redu. Pri Evolvi pa imaš lahko pettočkovni pas, dokler je potrebno, potem ga pa odstraniš.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati otrokov talent?
photo
V prostem času moramo otroku zagotoviti varno in spodbudno okolje, v katerem bo razvijal svoj kognitivno-čustveni svet i...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?