NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


karmy -> NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 21:40:12)

pozdravljene,

Jaz in moj sin bova imela krajše počitnice ( en vikend ) v sloveniji, konec julija 2010. Ko sem pregledovala naše potne liste in osebne izkaznice, sem opazila da mojemu sinu zapade njegova osebna izkaznica ravno v drugem tednu avgusta 2010.

Ker živiva v tujini, bi mogla v zelo kratkem času dobiti ali novo osebno izkaznico/ potni list, da lahko gremo nazaj.

Moja mama pravi da če dam na expresno da bo sigurno narejeno v času ko sem v sloveniji, čeprav po eni strani dvomim da bo narejeno ker so šolske počitnice takrat, se bojim da bo trajalo dlje.

Kaj predlagate da naredim? Ali je možno narediti prijavnico preko neta, par tednov predn pridemo v slovenijo, pa ko pridemo imamo že novo osebno/ potni list?

Ali sploh lahko gremo nazaj v tujino s skoraj zapadlo osebno izkaznico češ da čakamo na novo?

Hvala




kajajaka -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 21:43:30)

Meni so julija lani naredili osebno v dveh dneh (v sredo oddala vlogo in sliko, v petek prejela po pošti osebno).
Tako, da po moje ne bi smelo biti problem. Takoj prvi dan ko prideš uredi, fotografije imej že s seboj, pa bo...




Najaa -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 21:46:30)

Če daš nujno al expres, da naredijo, pol je v največ 3 delovnih dneh potni list narejen.




zmajaz -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 21:48:07)

Šolske počitnice nimajo neke posebne veze z delovanjem upravnih enot. Vlogo za osebno izkaznico naj bi bilo mogoče oddati samo osebno, ti jo pa, če želiš prioritetno izdelavo, naredijo mislim da celo v dveh dneh (ob manjšem doplačilu, seveda [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]), običajen rok je pa drugače cca. 1 teden.




karmy -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 21:50:56)

a je možno da gremo na ambasado pa da nam jo tam podaljšajo preden gremo? A je to možno?




zmajaz -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 21:58:40)

Najverjetneje tp ne bo šlo. Najbolj zanesljiv odgovor pa boš dobila, če zastaviš vprašanje na portalu e-uprava - ti bodo odgovorili v nekaj dneh: KLIK




eee35 -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 22:46:51)

Piši na svoje veleposlaništvo, pa ti bojo odgovorili. Jaz imam obratni problem, sem tujka v Slo, osebne sicer ne morem zrihtat preko veleposlaništva, ampak potni list - ja. Tako, da mogoče ti to tudi lahko rešiš na takšen način, da mu pač narediš potni list?




Naja31 -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (5.1.2010 22:54:20)

Preko interneta se ne da.
Pa tudi za to, da ti naredijo pod nujno moraš imeti neko dokazilo. Tako so meni povedali na UE. Obstaja pa neka varijanta da greš v Celje, kjer izdelujejo OI in dobiš še isti dan. Ampak to ne poznam podrobnosti.




ledenka -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 9:43:28)

Na veleposlaništvu lahko daš delat potni list, je pa bistveno dražje in dolgo traja (ker se vloga pošlje v Slovenijo)




Kerensa* -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 9:47:46)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Obstaja pa neka varijanta da greš v Celje, kjer izdelujejo OI in dobiš še isti dan. Ampak to ne poznam podrobnosti.

Greš na UE v Celju, kjer moraš do 10. ure dopoldan oddati vlogo za osebno izkaznico ali potni list. Narejeno potem prevzameš isti dan na takorekoč sosednji pošti, od 14. ure dalje (je pa odvisno od gneče, koliko je za čakat - mi smo enkrat poleti čakali zunaj na parkirišču do 22. ure). Cena je malenkost višja (zaradi ekspresne izdelave) in ekspresno izdelujejo menda samo še, če je nujno (o tem naj bi bilo treba prinesti neko potrdilo, tako, da ti, Karmy, bi lahko prinesla povratno letalsko vozovnico in dokazilo o bivanju v GB).




zmajaz -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 9:49:06)

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31
Pa tudi za to, da ti naredijo pod nujno moraš imeti neko dokazilo. Tako so meni povedali na UE


To mi je pa čudno - kako dokazilo bi moral imeti? Mene je, ko sem dala ta malemu delat osebno izkaznico, na UE sama vprašala če mogoče rabim hitro - ker ti itak za prioritetno izdelavo nekaj zaračunajo zraven.




Kerensa* -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 9:50:58)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
To mi je pa čudno - kako dokazilo bi moral imeti?

Kakršnokoli pisno, ki dokazuje, da je ekspresna izdelava res potrebna, torej letalska vozovnica, vplačilo dopustniškega aranžmaja, potrdilo o sprejemu v tujo bolnišnico, dopis za službeno pot, obvestilo o bolni babici v Ameriki... karkoli.




zmajaz -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 9:53:01)

No sej mogoče je pa prav tako - ker si lahko sicer vsak izmišljuje, da rabi hitro, potem pa zaradi tega tiusti, ki zares rabijo hitro, čakajo dlje.




majch -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 9:54:58)

moj dragi je tudi dal ekspresno, ker so ga vprašali, če rabi. Je bil v parih dneh narejen. Ni rabil nobenih dokazil za nič. Samo malo več je plačal.




kapitan jan -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 10:20:13)

Lahko ti pomagam urediti v enem delovnem dnevu. Piši na ZS.




Arwenko -> RE: NUJNO! prijava za potni list / osebno izkaznico (6.1.2010 12:59:59)

Midva sva dala delat ekspresno pred poročnim potovanjem, že z novimi priimki, morala sva prinest kopije letalskih vozovnic in dat izjavo ustno tam na upravni enoti. Dobila sva v dveh dneh oziroma naslednji dan pač. Uradno pa ekspresna verzija ne obstaja več, zato tudi ni več plačljiva, vse je odvisno od uslužbenke na UE na katero naletiš. 




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (6.1.2010 13:10:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]