VNETE OČKE (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nenanov -> VNETE OČKE (3.1.2010 21:24:07)

IMAM 3 MESECE STARO HČERKICO IN IMA VNETE OČI ŽE 3 DNI NAJPREJ JE IMELA ENO OČKO NATO DRUGI DAN DRUGO SEDAJ SE MI P ZDI DA IMA KR OBE MALO GNOJNE PA NE TO SKOZ SE MI ZDI DA NAJBOL TAKRAT KO SE ZBUDI PA DEVAMO NOTER V OČKE MOJE MLEKO PA SE MI ZDI DA NI NOBENEGA HASKA




K_a_t_i -> RE: VNETE OČKE (3.1.2010 22:25:53)

Pelji jo h pediatru - ti bo dal antibiotične kapljice (ciloxan ali pa tobrex).




kristinaj -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 10:26:48)

spiraj s prekuhano vodo oz. jo pelji k pediatru in če gre za bakterijsko vnetje boš dobila kapljice....




Hope2 -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 10:44:31)

Jaz sem svojemu sinu pozdravila vnete učke s svojim mlekom. Ampak sem res pogosto in veliko spirala. Ni to samo 1 kapljica 3x na dan, temveč večkrat po več kapljic. Pa brisati iz zunanjega proti notranjosti očesa, ter masirat  solzevod. Pomembna je čistoča tvojih rok. In treba je fajn pazit, da ne preneseš na drugo oko.

Ampak če to traja že 3 dni, pa ga pelji k pediatru. S prekuhano vodo pa ne bi izpirala, raje daj fiziološko in to direkt iz nove ampule s čistimi rokami




KatMat -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 10:46:51)

nikar se ne posluzuj kamilic!!!!




mateyka -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 11:34:58)

zakaj pa ne kamilic?




manna -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 11:40:28)

Tud jaz sem že slišala da naj ne uporabljamo kamilic ker so menda strupene. Jaz sem naši dajala v očke moje mleko in je blo v redu po dveh dneh.




Hope2 -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 12:00:47)

Jaz sem slišala da zato, ker imajo še veliko druge primesi zraven (pesek, prah, še kaka druga zelišča....), ki lahko več škode kot haska naredijo, poleg tega še niso glih sterilne. Mogoče zato, mogoče pa zaradi kakega drugega vzroka, ampak z učkom se ne bi nikoli igrala. Naj bo sterilno, čisto in pravilno negovano, če gre za bakterijsko vnetje, kamilice definitivno ne bodo hasnile, le antibiotik in materino mleko




nenanov -> RE: VNETE OČKE (4.1.2010 20:34:12)

ja res smo odšle zjutraj k pediatru ker je imelam čisto zalimane oči in sem ji sprala z kamelicami upam da ne bo kaj narobe pediater pa mi je dal kremico in kaplice za oči




Stran: [1]