Tiskalniki (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


LERO -> Tiskalniki (27.12.2009 14:21:13)

Zanima me, kaj naj kupim, ali tiskalnik ali multifunkcijsko napravo Canon. Do sedaj smo imeli ip1500, ful veliko stiskali za malo denarja, zdaj pa se je pokvaril. Prednost tega tiskalnika je bila, da ti ni bilo potrebno menjati črne in barvne kartuše hkrati in je kljub temu delal. Smo imeli prej enega drugega, pri katerem smo menjali samo črno, barvna pa je ostala prazna in se ni dalo tiskati.
Malo me skrbi, da bo pri multifunkcijski enako, ker je pač več kartuš. A prav  sklepam? Kakšne pa so cene kartuš? Gledam pa za ceno okrog 100 €. Kaj kupite: original kartuše, ponaredke ali polnila?
Hvala.




miapia -> RE: Tiskalniki (27.12.2009 16:08:50)

Imam Hp photosmart tiskalnik, skener in fotokopirec in je super. tudi fotografije tiska ful v redu, skenira odlično. Kartuše kupujem originalne, je pa dejstvo, da so le-te drage. Bil je pa 1 leto nazaj okrog 100 eur.




pravljica -> RE: Tiskalniki (27.12.2009 17:51:05)

jaz imam epsona, je bil okoli 40 eur, kar pomeni, da se mi bolj splača kupit novega, kot menjat vse kartuše (v paketu so bile 3 barvne in 2 črni) [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] enak multifunkcijski je prišel okoli 60 eur (fotokopiranje + skeniranje), samo z 1 črno kartušo manj




Gina -> RE: Tiskalniki (27.12.2009 21:14:49)

Epson - razočarana do konca. Kupila že večkrat originalne in zasušene kartuše. Zmetala denarja proč za tole sranje... Če barvne kartuše zmanjka nobena ne dela in obratno. HP - ni dosti boljše.

Kateri tiskalnik tiska tudi če barvnih zmanjka še vedno črno in obratno, niso medsebojno odvisne (pa ni laserski)?




bumerang -> RE: Tiskalniki (27.12.2009 21:32:57)

Epson, enako.
Zgubljam živce ob njem in če ne bi bila tako naravovarstveno usmerjena, bi ga že zdavnaj zabrisala v smeti.

Sprašujem enako kot Gina, kateri?




Urša -> RE: Tiskalniki (27.12.2009 21:39:53)

Tudi jaz sem pred nakupom...meni je pomembno, da so kartuše cenovno ugodne.




LERO -> RE: Tiskalniki (27.12.2009 21:57:22)

Meni printa oz. je printal canon ip1500. Menjavali smo le črno kartušo, barvna pa je ostala prazna, pa je šlo. Pri epsonu se to ni dalo. Pa za črno kartušo smo dali 3-4 € in veliko stiskali. Tiskalnik je bil v uporabi več kot 5 let in vse do sedaj brezhiben, zato bi radi sedaj kupili nekaj podobnega.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.12.2009 22:07:30)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (27.12.2009 22:08:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kasso -> RE: Tiskalniki (28.12.2009 8:35:26)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Kaj kupite: original kartuše, ponaredke ali polnila?


prodajalec nam je sam priporocil ponaredke, vendar je zal nasa serija ze imela vgrajeno zascito. zato kupujemo originale.

Čeprav je zaščita, se da večino tiskalnikov z zvijačami ukaniti in uporabljati kompatibilne kartuše. Pobrskaj malo po netu, kakšnem rač. forumu za nasvete.

Vsekakor pa se za te tiskalnike ne splača kupovati original kartuše. Kompatibilne prav tako dobro tiskajo.
Pred nakupom pa se pozanimaj, če za model tiskalnika, ki ga boš kupila, obstajajo tudi kompatibilne kartuše.




špelin@ -> RE: Tiskalniki (28.12.2009 10:39:58)

IZVIRNO SPOROČILO: Gina
Epson - razočarana do konca.
Če barvne kartuše zmanjka nobena ne dela in obratno.
Obup, ja,[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image]

Kateri tiskalnik tiska tudi če barvnih zmanjka še vedno črno in obratno, niso medsebojno odvisne (pa ni laserski)?
Ja, Lexmark.




cukr07 -> RE: Tiskalniki (28.12.2009 15:02:12)

Mi imamo HP Photosmart C3180 in smo z njim zelo zadovoljni. Kartuše kupujemo originalne, njihova cena je sprejemljiva pa tudi zdržijo kar nekaj časa.




LERO -> RE: Tiskalniki (30.12.2009 10:07:49)

A ima ta tiskalnik vsako barvo posebej?




kasso -> RE: Tiskalniki (30.12.2009 11:07:23)


IZVIRNO SPOROČILO: LERO

A ima ta tiskalnik vsako barvo posebej?


ne, barvne so v eni kartuši, črna pa posebej




LERO -> RE: Tiskalniki (3.1.2010 20:17:49)

Odločili smo se za multifunkcijsko napravo, a ne vemo, če bi kupili epson ali canon. HP ima precej drage kartuše. Prosim še za kakšen nasvet, po možnosti z oznako tiskalnika in v vrednosti do 90 €.




špelin@ -> RE: Tiskalniki (4.1.2010 8:53:54)

IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Odločili smo se za multifunkcijsko napravo, a ne vemo, če bi kupili epson ali canon. HP ima precej drage kartuše. Prosim še za kakšen nasvet, po možnosti z oznako tiskalnika in v vrednosti do 90 €.

Samo Epson Stylus DX4450 ne. Je počasen kot polž, znoriš, preden mu potegne, da bi skeniral, tiskal,... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley7.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley35.gif[/image] Pa še noče tiskat v kakšni drugi barvi, če mu zmanjka ene od barv.




zvesta -> RE: Tiskalniki (4.1.2010 8:55:26)


IZVIRNO SPOROČILO: LERO

Odločili smo se za multifunkcijsko napravo, a ne vemo, če bi kupili epson ali canon. HP ima precej drage kartuše. Prosim še za kakšen nasvet, po možnosti z oznako tiskalnika in v vrednosti do 90 €.


definitivno Canona...




ZARA -> RE: Tiskalniki (4.1.2010 9:17:16)

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang
Epson, enako.
Zgubljam živce ob njem in če ne bi bila tako naravovarstveno usmerjena, bi ga že zdavnaj zabrisala v smeti.

Jst sem tudi imela EPSONA, multifunkcijskega. PODEN OD PODNA! Zdaj imam ene navadne jajca od Samsunga, črnobelega, in čisto v redu dela.




Stran: [1]