|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Govorni razvoj
24.6.2005 7:57:06   
saratanja
!Hola!

Samo bo drugo nedeljo 3.7. ravno upihnil prvo svečko. Je že pravi junak, ki hodi in je na sploh zabaven :hudicek: in :angel: v enem. Kar naprej brblja (se ve po komu je to podedoval;)), vendar pa je vse skupaj slišati kot mmmmammm, meme,amamam, njamnjam, pa še kakšen bab in hov se najde vmes. O pa zna renčati kot lev. Drugače pa ne sluha ne duha o kakšni celi razločni besedi.

Danes ponoči pa me je zbudil krik MAMA! Čisto jasno in lepo. Saj so mi že razlagali, da me je klical, ampak tako jasno ga pa še nisem slišala. Hmmm, samo kaj ko to obvlada samo v spanju:zmeden2:

a ja, no ati je pa aaaaaaaa.... mali si je čist poenostavil življenje, le kaj bi se mučil s celo besedo:)

kako pa kaj vaši malčki trenirajo govor?

Pozdravček
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Govorni razvoj
24.6.2005 8:01:39   
dory
Nas je tud okol enega leta najprej zacel govorit avto,pa mama,amama, to, daj daj, na na, ne ne, baba, dada,

Drugac pa zna oponasat levcka kjer prisrcno zarenci, pa kravco ki je MMMMMMMM, pa mucka, pa kuza,...

Se kar siri repertoar besed...je pa mala cveka tko k mami in non stop neki ceblja :)

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Govorni razvoj
24.6.2005 8:10:41   
Gordana-3
MOJA PUPA IMA 14,5 MESECEV IN ŠE TUD NE GOVORI. NEKAJ ČEBLJA PO SVOJE, POVE EDINO TATA, MAMA TU PA TAM, PA KO HOČE ZIZAT REČE ZIZIZI, POVE PA KAKO DELA KRAVICA MUUUUUUU, KUŽA LAJA OVOVOV, RAČKA DELA GAGAGA, MUCO KLIČE CCCCCCC, AVTO MOTOR IN TRAKTOR DELAJO BRRRRR. KER Z MOŽEM GOVORIVA Z NJO VSAK V SVOJEM JEZIKU, JE PEDIATRINJA REKLA, DA BO MORDA KASNEJE SPREGOVORILA.

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Govorni razvoj
24.6.2005 9:29:03   
Anonimen
hehe naša kmalu enoletnica je zdej začela neki jodlat :) govori jodljojldljoldl :) pa dejdejdej, jajaja, dadada :) hehe! za crknt je smešna. kaka mama ji uide sem pa ke sam nimam občutka da bi vedla kaj to pomen :)

lp, lara

(odgovor članu saratanja)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Govorni razvoj
24.6.2005 9:35:08   
CatJa
Jan pri trinajstih mescih se nic ne govori oz. smatram, da posamezni zlogi se niso prave besede. Nas pa veselo posilja naokrog, ko s prstom kaze na razlicne stvari. Zna pa pokazati ze ogromno stvari, ko ga vprasas kje so.

LP, :rozica:

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Govorni razvoj
24.6.2005 10:38:22   
Baby
Naša deklica stara skoraj 14 mesecev zna reči mama, ata ali tata, Zala, teta, babi...
Še najrajši pa oponaša živali. Teh je že okoli 15 - 20.
Pravijo pa, da tisti ki prej shodijo kasneje začnejo govorit in obratno (možgani ne zmorejo vsega naenkrat).

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Govorni razvoj
24.6.2005 10:39:00   
saratanja
O to s prstkom smo pa tudi mi začeli. Zdej kažemo luči pa strop, pa slone.... In ko ga vprašaš kje je trebušček se potolče po njemu in se reži na vsa usta. Zadnje dni pa je treba še vprašat kje je glavica, pa nosek pa nogica. Zdi se mi da z ekspresno hitrostjo razvija razumevanje besed.....

Joj, jaz moram pa v službi bit in tolk tega zamujam. Uf, a ma še kakšna s tem probleme?

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Govorni razvoj
24.6.2005 12:37:04   
ribica.
Tudi jaz vse bolj opažam, da res je nekaj na tem, da tisti ki so bolj gibčni, pozneje govorijo in obratno. Pri nas je vsaj tako. Recitira angleške pesmice, in pade na robniku.

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Govorni razvoj
24.6.2005 13:32:03   
lin
Mi bomo tudi vsak cajt upihnili prvi svečko(čez 9 dni):bravo:,pa neki blebetamo,no mama,tata, daaaaaaaaaaa(ko neki da ali hoče da ji daš),zna povedat kako dela konjiček,kuža,muca,račka,....,nana je nona,lalalalalala-Lin poje in še kup drugih glasov,je pa tako da ko je tečna in kaj hoče,pa še sama neve kaj smo kr vsi po vrsti mamamamammama.
Baje da je ful različno, od prijateljice nečak do 2 leta ni nič govoril samo totototot ,ne mama,ne nič drugega pol pa je kr naenkrat začel govorit vse po vrst in to zelo razločno,tako da se jaz neobremenjujem,sem pa opazla pri Lin da bi rada ponavljala za nami pol pa ker nezna je vse tsss ali kaj podobnega

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Govorni razvoj
25.6.2005 10:38:26   
BARBARA R.
mama, ata, oka, mami, amam, baa - kadar bi želela tisto stvar ki jo kaže, mijav - mucek, pa pa, ja in ne, vse kar je okroglo je hop, če želi v naročje je op

oponaša pa le psa, mucko in avto

:muca:

(odgovor članu saratanja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ime
honey_bee

Izbrala bi... :)

Nuša (30%)

Neža (34%)

Maša (36%)


Število vseh glasov: 126

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!