hranjenje ponoči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nikolinca -> hranjenje ponoči (22.12.2009 17:25:32)

živjo punce!
imam 3 tedne starega fantka in me zanima kokrat na dan ga je treba hranit,jast ga sicer na 3 ure ali ga je potrebno tudi ponoči hranit in kdaj naj bi ga nazadnje zvečer nahranila in dala spt?????????




zmajaz -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 17:26:48)

Pri treh tednih še dojenček načeloma niti nima pravega ritma - hraniš ga podnevi in ponoči takrat in tolikokrat, ko to zahteva.




botrca -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 17:32:02)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Pri treh tednih še dojenček načeloma niti nima pravega ritma - hraniš ga podnevi in ponoči takrat in tolikokrat, ko to zahteva.


se strinjam[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Katy78 -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 17:32:48)

Hraniš ga takrat, ko on to zahteva. Moj je bil rojen mesec in pol prezgodaj, pa je že 3 mesece po rojstvu ponoči spal tudi po 5-6 ur v kosu in ga za hranjenje nisem budila. Vem pa za primere, ko so novorojenčki slabo napredovali in so jih mamice morale ponoči buditi na 3 ure za hranjenje.

Kdaj ga dat zvečer spat in kdaj nahranit - tako majhen nima stalnega ritma, tako da se ravnaj po njegovih željah.




Petka09 -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 18:26:08)

Se strinjam z vsem kar so napisale predhodnice. Mogoče še manjši dodatek: če želiš, da bi otroček imel nek ritem že od začetka, ki bo postal pomemben, ko bo malce starejši, potem ga dajaj spat vedno ob isti uri... Saj ni nujno, da bo spal, ampak toliko, da dobi tisti ritem. Recimo ga daš ob 20h v posteljico in tam dremlje svoje dremeže do naslednjega hranjenja zvečer oz. ponoči.

Tako sem delala jaz in se mi lepo obrestuje, ker tamala ve, da je ob 19h čas za pripravo za spanje in ob 19.30 spi. Sem pa začela s prvim dnem prihoda iz porodnišnice... Večinoma takrta spijo in se zbudijo ali jih ti zbudiš samo za jest. Ko je bila ura osem zvečer oz. nekje tam, sem jo prestavila v sobo, da je dobivala občutek, da se tam spi ponoči. Saj na začetku pojma nima, ampak že dobiva nek ritem... kasneje se obrestuje. Nisem bla pristaš tega, da bi do 11h zvečer bla pr nama v dnevni sobi, kljub temu da je bla še tko mala in je samo spala. Sem jo raje prestavila v sobo in jo dojila oz. dala AM ko se je zbudila.




nikolinca -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 18:26:32)

jast ga nazadnje ob 22h nahranim ali je predolgo do 6 h za naslednje hranjenje




Petka09 -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 18:28:53)

IZVIRNO SPOROČILO: nikolinca

jast ga nazadnje ob 22h nahranim ali je predolgo do 6 h za naslednje hranjenje


To se ne sekiraj, kaj pravijo nekateri. Ti opazuj otroka, če se lepo redi in lepo napreduje... ne rabiš ga budit. Moja je že od vsega začetka nazadnje recimo jedla ob 20h, potem pa se šele ob 2h ponoči zbudila, je jedla in nato spala do 6h. Pa še to je blo samo ene dva tedna, potem je podaljšala že na četrto uro zjutraj itd.... Nikoli je nisem budila, napredovala je lepo - kilo na mesec.




nikolinca -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 18:29:28)

joj sm čist brez izkušenj....

kdaj ga pa kopate ob kerii uri,vsak dan?????




nikolinca -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 18:32:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: nikolinca

jast ga nazadnje ob 22h nahranim ali je predolgo do 6 h za naslednje hranjenje


To se ne sekiraj, kaj pravijo nekateri. Ti opazuj otroka, če se lepo redi in lepo napreduje... ne rabiš ga budit. Moja je že od vsega začetka nazadnje recimo jedla ob 20h, potem pa se šele ob 2h ponoči zbudila, je jedla in nato spala do 6h. Pa še to je blo samo ene dva tedna, potem je podaljšala že na četrto uro zjutraj itd.... Nikoli je nisem budila, napredovala je lepo - kilo na mesec.

moj je tri tedne star a pol ni nič nAROBE tudi če spi osem ur ne da bi ga nahranla???




zmajaz -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 18:42:19)

Če pridobiva na teži, potem ni to nič narobe.




Katy78 -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 19:12:52)

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Če pridobiva na teži, potem ni to nič narobe.


Res je. Sicer pa je pri 6. tednih prva posvetovalnica in boš videla, kako je s težo.

Glede kpanja: jaz sem ga nekje do 4. meseca kopala vsak 2-3 dan, ker vsakdanje kopanje pri tako majhnih dojenčkih ni potrebno. Sem ga pa vsako jutro umila s toplo vodo in vatko - približno tako, kot pokažejo v porodnišnici.




Petka09 -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 19:25:03)

Kopanje: jaz sem jo kopala dvakrat na teden. Drugače pa tudi od začetka umivala zjutraj z vodo in vatko kot delajo v porodnišnici in kot je Katy napisala. POtem pa sem nekje ob koncu prvega meseca tisto jutranje umivanje prestavila na večer in jo umivala pred spanjem oz. pred odnašanjem v spalnico. Da se je ustvaril tudi nek ritem umivanja.




Urska09 -> RE: hranjenje ponoči (22.12.2009 19:39:09)


IZVIRNO SPOROČILO: nikolinca

jast ga nazadnje ob 22h nahranim ali je predolgo do 6 h za naslednje hranjenje


Joj, blagor ti!!!! Uživaj, ker ni bilo vsem tako lepo. Jaz bi takrat dala ne vem kaj, da bi spala vsaj 4-5 ur v kosu...

Sicer so ti pa kolegice že vse koristne nasvete napisale.

Lepo se štimajta naprej in da bi tudi v prihodnje tako lepo spančkali!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.12.2009 8:43:59)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.12.2009 9:06:34)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




kristinaj -> RE: hranjenje ponoči (23.12.2009 11:58:55)

3 tedne star dojenček nima še nekega ritma, ta se vzpostavi nekje okoli 3-4 meseca in se potem še spreminja...

hrani ga kadar je lačen, taki mali ponoči jejo še 2x, okoli ene in pete zjutraj..




manna -> RE: hranjenje ponoči (23.12.2009 12:09:16)

Oh težko je bit pameten...taki majhni res še nimajo urnika. Se mi pa zdi glede na prebrano in glede na našo frajlo, da imajo novorojenčki v začetku navado bolj pozno spat - recimo imajo noč nekje od 23h do 6h zjutraj (z vmesnim zbujanjem seveda), potem se pa postopoma ura za spanje premika na bolj zgodaj. Tako je bilo pri naši - sama od sebe si je premaknila "noč" tako da zdaj spi od 20h do 7h (seveda z vmesnim zbujanjem).
Glede hranjenja pa - če hoče jest, mu daj jest. Še posebej če dojiš ni nobenih omejitev kdaj in kolikokrat. Če pa hraniš z AM pa pač na 2 ali 3 ure.




Stran: [1]