zaprtost pri 7 mesečniku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


brigita23 -> zaprtost pri 7 mesečniku (22.12.2009 9:43:09)

pozdravljene mamice

zanima me kako dolgo je pri skora 8 mesecev staremu dojenčku še normalno da ne kaka? Naš Nik ni kakal 3 dni, pa že uvajamo GH ponoči pa se dojimo. Kdaj je čas da obiščemo P?

Hvala




karmen83 -> RE: zaprtost pri 7 mesečniku (22.12.2009 12:31:11)

Mi smo imeli grozne težave z zaprtostjo, ni kakala tudi po 14 dni... Z uživanjem sadja in zelenjave se je stanje malo popravilo, najbolj pa je pomagal kompot iz suhih sliv (kuhanih) in pa sirup lactecon (mehča blato), nekajkrat smo uporabili tudi glicerinske svečke (ampak je lactecon bolj naraven). Pri dojenem dojenčku naj ne bi bilo panike, če nekaj dni ne kaka in je dobro razpoložen, če pa je siten, razdražljiv in jokav, še posebej pa, če ima v predelu črevesja zatrdline, je pa treba ukrepati, tako so meni povedali. Upam, da težavo uspešno rešite, pri nas je trajalo kar do 14. meseca, da se je stanje čisto normaliziralo. Aja, pa veliko tekočine naj pije, če je zaprt. Lahko pa poskusiš tudi čaj iz ful sladkega kamiličnega čaja, to tudi naj bi pomagalo, čeprav pri nas nekega učinka ni bilo. LP [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]




Stran: [1]