|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  58 59 [60] 61 62   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 15:26:16   
Anonimen
Pa gre vse na 40 stopinj dol? Ker jaz si predstavljam da se mali ful umaže. 

(odgovor članu Izabela_07)
  Neposredna povezava do sporočila: 1476
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 15:29:13   
Wannabemommy
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

Zdaj pa moja vprašanja:
1. a ve katera kaj glede starševskega dodatka oz. starševskega nadomestila? Komu pripada? in kdaj se uveljavlja?
2. zadnjič sem spraševala glede pranja cotik. Ali boste jih oprale z mehčalcem sensitive ali brez mehčalca? Na koliko jih boste oprale?


1. nevem nič
2. Jaz sem prala vse cotike z dreftom sensitive in vse na 40stopinj

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1477
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 15:35:38   
Anonimen
kepica- starševski dodatek je za brezposelne osebe, starševsko nadomestilo pa je porodniška. Če boš ti dobivala porodniško, potem je to to. Nisi upravičena še do starševskega dodatka. 

(odgovor članu Wannabemommy)
  Neposredna povezava do sporočila: 1478
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 15:38:30   
Izabela_07
Ja načeloma je kar šlo dol pri 40. Kar pa za kasneje ko se začne prava hrana ne drži več user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1479
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 15:40:27   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: nax05

kepica- starševski dodatek je za brezposelne osebe, starševsko nadomestilo pa je porodniška. Če boš ti dobivala porodniško, potem je to to. Nisi upravičena še do starševskega dodatka. 


Aha. Najlepša hvala nax.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1480
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 16:09:43   
babyloverka
ne mehčalca? jaz sem pa že mislila ta boljšega kupit da bi lepo dišalo za mišeka user posted image  no če je tako pa bomo pač tekoči prašek uporabili, ti tudi znajo dišat. perejo pa se ta oblačila na 30 ali na 40, ne?

glede vozeka:
ja črno rdeč je, mi je povedala, sem se takoj na tebe spomnila ko je to rekla. upajmo da najdeš kaj v avstriji, drugače se bomo mogli nekak znajt, samo mi je probleme ker nimam nobene ožje žlahte v nemčiji. no bomo že nekak. meni je oni rjavi najbolj všeč.

kepica lahko bi šle kdaj na kavo ja


_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1481
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 16:24:42   
babyloverka
še to:
v glavi imam nek nakupovalni seznam kaj še morem kupit. ali mi lahko prosim poveste če še morem kaj dodat oziroma če je to smotrno kupiti kje drugje ali če je kaj neuporabno? prosim

- flaška za mleko
- flaška za čaj, malo manjša
- črpalka za nos
- brisačka za umivat
- nepremočljiva podloga za posteljo
- škarjice za nohte
- termovka za stekleničko
- duda
to je verjetno najbolje kupiti v baby centru ali podobni trgovini, ne?

- najmanjše plenice(koliko jih potrebujem?)
- vata
- palčke
- kozmetika(krema za ritko, gel za tuširanje,...)
- robčke za ritko
- podloge za prsi
to planiram kupit v dm-u

-mleko v prahu, verjetno lekarna, ne? veliko je že govora o tem, da hodijo v avstrijo po to, sestrična hodi za tamalo pa bi mi lahko prinesla, samo pojma nimam koliko in kakšno, mi lahko katera svetuje?

ali rabim:
- grelnik za stekleničke?
- sterilizator?
- vodni termometer?
- čaj za dojenje? nisem neki ljubitelj čajev, ampak če pomaga kaj glede dojenja in mleka ga bom pila.
- čaj proti trebušnim krčem?

avtosedež lahko kupima malo kasneje, ne? sem planirala takrat ko bo otrok star par mesecev.

plenice za široko povijanje mam, glavnik mam, odejo imam,...

črpalko za prsi vem da kupiš po potrebi, da je ni smiselno vnaprej kupovat ker je draga.

vem da sem malo dolga ampak bom za vsak odgovor hvaležna user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 1482
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 16:40:40   
Kepica83
 
Babyloverka jaz sem za pijačko. Evo nekaj malega še k tvojemu seznamčku.

- 5x5 gaze; 1x50 kom
- 70% alkohol
- fiziološka raztopina- ampule po 5ml v Baby Centru od Nivee
- krema za bradavice- lanolin v lekarni
- krema za ritko baby val
- trdo milo
- rokavičke za dojenčka
-mrežaste spodnjice za 1x uporabo
-hladilno mazilo- lekarna
- ščetka za čiščenje stekleničk
-vložki vir 80

(odgovor članu babyloverka)
Neposredna povezava do sporočila: 1483
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 17:23:46   
NATAŠA35
babyloverka in kepicaseznam:

- ne potrebujeta trdega mila, je bolje tekoče milo uporabljati - shower gel ali pa kar baby bath
- kupita na začetku samo eno flaško za čaj, če pa slučajno ne bo mleka, pa še dve malo večji
- mleko v prahu ne rabite kupovat, razen če ne bo mleka
-grelnik za flaške odpade
- sterilizator lahko, čeprav tisto dudo pa že bosta dale v malo posodico z vodo in prevrele, pa bo ok
- čaj za dojenje zelo priporočam
- čaj proti krčem - kupite komarčkov ali baby čaj
- podlogo za jogi zdaj še ne rabite, ko bo pa večji, pa lahko
- vodni termometer jaz sem ga kupila, samo sem ga uporabljala samo malo časa, ker sem se potem navadila koliko toplo vodo moram imeti
- sedež na začetku priporočam lupinico, ko pa nogice štrlijo čez lupinco, pa avtosedež, ki ima oporo za vrat
- fiziološka - super zadeva priporočam
- alkohol - dobite v porodnišnici
- gaze prav tako
- mrežaste spodnjice tudi v porodnišnici, če ne jih zahtevajte oz. se naredite kakor da ste jih porabileuser posted image
- rokavičke za umivanje - boljše so tiste za enkratno uporabo
- hladilno mazilo meni najboljše makra kozmetike, ta iz lekarne se mi ni obnesel
- ščetko za flaške če boste imele flaške in jo morate tudi prekuhati
- vložki vir 80 super so sploh če ste šivne, čeprav so se v tosami kupile tudi tiste malo večje, ampak posamično
- bepanthen za bradavice
.
.
.
sigurno sem kaj pozabilauser posted image user posted image

_____________________________

Moja sreča so moji otroci: David, Luka, Jakob in Simon

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1484
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 17:37:15   
tropical
Danes sem prav user posted image , sem šla v trgovino in kupla nekaj stvari za temalega in zraven še nekaj lumpijevih izdelkov.
Prodajalka sploh mi  ni dala nalepk lumpi, ma ej ce ne pop...... za to.  To se je že parkrat zgodilo.
Nikoli da dajejo nalepk če jih predhodno ne obvestiš. Ko gremo v hiper pa vedno dobimo brez problema,  Ej te prodajalke pri nas so prou  user posted image .
Nč zdaj grem kopat tamalga pol pa še kaj napišem.

(odgovor članu NATAŠA35)
Neposredna povezava do sporočila: 1485
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 18:00:52   
Kepica83
Punce če katera potrebuje oblekice za fantkauser posted image : moja znanka prodaja rabljena oblačila, zelo malo nošena. Čudovito ohranjena po zeeeelo ugodni ceni. Se res splača. Če katero zanima mi naj napiše pa ji dam njene podatke.

(odgovor članu tropical)
Neposredna povezava do sporočila: 1486
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 18:46:15   
Kepica83
Getreal evo link za tebe glede obrata  http://bibaleze.si/clanek//nosecnost/video-zunanji-obrat.html

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1487
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 19:04:05   
tropical
Zanimivo


http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9092
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9093
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9095
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9096
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9098
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9100
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9102

Mleko
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9090
folna
http://www.lepa.si/forum/showthread.php?t=9089


(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1488
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 19:28:16   
katy83


TROJANE


četrtek (28.01.10)                               sobota (30.01.10)
 

  user posted image Katy83                                           user posted image Memole
  user posted image Cojka                                             user posted image Nax05 
                                                            user posted image Nataša35
                                                            user posted image Nincy29
                                                            user posted image Babyloverka
                                                            user posted image Di_di (če bo popoldan)
                                                            user posted image Cojka (moooooooogoče user posted image )
                                                            user posted image Katy83                     
                                                       
                                                   
Očitno je zmagala sobota. Bomo še počakale, če se katera oglasi. Vabljene!user posted image
 
Če katera potrebuje prevoz iz Mb ali okolice, jaz lahko 3 punce zraven vzamem. user posted image
 
 
 
                    
 


(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 1489
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 19:40:24   
Anonimen
Waaaa, kaj ste se spet razpisaleuser posted image

Uuu, super, da ste debatirale o praških za user posted image . Ravno danes sem gledala praške in sploh nisem vedela katerega naj vzamem, ker bom začela počasi prat cunjice. Jaz sem pa pomislila na Luno ali pa Duel?? Kaj mislite? Torej mehčalca naj ne uporabljam?

Punce, jaz bom znorela zaradi te poroke, moja mami me kliče po 5x na dan, na južno v Trbovlje sploh ne morem it, ker mi 3 ure nalaga o škatlah v katere naj bi se že prej razdelilo pecivo, da ga bodo povabljeni odnesli domov aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Saj vem, da mi pomaga, pa da želi breme z mojih ramen dol spravit, ampak resno pretirava! Pop...

(odgovor članu katy83)
  Neposredna povezava do sporočila: 1490
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 20:10:24   
tintin
flaška za mleko
- flaška za čaj, malo manjša
- črpalka za nos
- brisačka za umivat
- nepremočljiva podloga za posteljo
- škarjice za nohte
- termovka za stekleničko
- duda
to je verjetno najbolje kupiti v baby centru ali podobni trgovini, ne?

- najmanjše plenice(koliko jih potrebujem?)
- vata
- palčke
- kozmetika(krema za ritko, gel za tuširanje,...)
- robčke za ritko
- podloge za prsi
to planiram kupit v dm-u

-mleko v prahu, verjetno lekarna, ne? veliko je že govora o tem, da hodijo v avstrijo po to, sestrična hodi za tamalo pa bi mi lahko prinesla, samo pojma nimam koliko in kakšno, mi lahko katera svetuje?

ali rabim:
- grelnik za stekleničke?
- sterilizator?
- vodni termometer?
- čaj za dojenje? nisem neki ljubitelj čajev, ampak če pomaga kaj glede dojenja in mleka ga bom pila.
- čaj proti trebušnim krčem?


No, da pokomentiram...se strinjam z Natašo35...
stekleničko kupi eno samo za rezervo, jaz sem imela še enojno pakiranje Aptamila 1 (en obrok), ki se kupi v DM...a nikoli rabla...prav tako nisem imela sterilizatorja, grelnika stekleničk, termovke za stekleničke...

Je pa fajn imet nepr. podlogo, če otroček kaj poliva, čaj za dojenje je super Hipp ali pa Mullerjev, pleničk kupi za začetek 2 pakla 2-5 kg, nato pa dokupiš...mogoče že 3-6 kg, čaj za otročke je fajn Bebe ali komarček, jaz sem kupila tudi kapljice proti krčem (kar naše, Gorenjskih lekarn....fajn so vetrovne iz Koroških lekarn...oboje so na bazi zelišč), dudo kupiš v Baby C, Dm, Mullerju...pač eno male velikosti.
Alkohol je fajn kupit kar tiste z alkoholom prepojene blazinice (v lekarni), gazice kupiš navadne zložence. Mr. hlačke dobiš v Mullerju (pri vložkih), vložki so fajn Vir Natura ali Vir 80....Prsne blazinice so fajn DM, Mullerjeve...nekaterim zelo pašejo Chicco, ker so tanke in velike...a meni so vedno povzročile soor na bradavicah (glivice). Priporočam nastavke za dojenje, ker zna prve dni boleti, ko se bradavice navajajo na obremenitve:), zelo zelo so fajn Multimam lanolin komprese - v lekarni (take prepojene gazice z lanolinom in še nečem, ki ZELO pomagajo pri vnetih, ranjenih bradavicah....veliko bolj kot kak Bepanthen ali lanolin sam).


Kar se tiče praškov, mehčalcev....jaz uporabljam zelo različne praške...največkrat pa Ariel, Persil, Dash. Otrok ni imel težav nikoli, likam skoraj nič (sušilec), mehčalec uporabljam poleti, ko več sušim zunaj - takrat je to največkrat Frosch. Za dojenčka sem prala barvasto na 40, belo na 60 ali 95, isto kot počnem vseskozi, cunj nikoli nisem prala ločeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1491
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 20:11:34   
tintin
sicer pa glede dojenja pomaga predvsem VELIKO tekočine, počitek, ustrezna prehrana....tekočina je najbolje kak čaj za dojenje, komarčkov čaj, šipek, voda, malinovec, jabolčni kompot.

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 1492
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 20:15:45   
flora1983
Mi smo mel pa danes full naporen dan. Šopingi in pol pa še sitnarjenje tamalga. Full si je želel traktor na pedala in kolo in danes sem rekla končno no pa pejmo kupit in sploh ni htel it dopoldne spat, ko ponavadi spi vsaj dve uri. Pol pa ko je končno dobil oboje pa je htel bit na obojem, kar pa seveda ni šlo in pol je ugotovil, da je traktor prevelik za v stanovanje in pol je bil jok, ker je mogu it traktor v klet in ga bo pač imel za ven. Pa še atija ni blo, je danes prvi dan na službenem potovanju. Zdaj pa končno spi in je malo mira pri hiši, se prav prileže. Jaz bom pa tud verjetno šla kr spat, kr me je danes čisto zmozgal.

Uživajte in prijetno nočko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1493
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 20:33:56   
nejanejc
hejla

danes sem mal kasneje zacela dan in tud vecerja je pozna... ma so kar ratale tortilje :)

jutri mamo pa materinsko solo, dobimo se kak nasvet :) pol pa res mroem zacet tud jst sezname delat pa nakupovat :)

in suepr za tolko nasvetov :)
se bom lazje odlocala potem ko bo slo zares :)

aprilčica, glede poroke razumem, bo vse ok, sam da bo mimo :) drzim pesti

lep vecer :)

(odgovor članu flora1983)
Neposredna povezava do sporočila: 1494
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 20:49:34   
Anonimen
Aprilčica sej veš kako je, samo enkrat se poroči hčerka ali sin. Vem pa kako je, ampak bodi vesela, bolj to, kot da se mami sploh ne bi zanimala za tvojo poroko.

Nej vam povem, da smos e danes ljubljančanke dobile na tortici in je blo ful fajn. Pa vidim, da za Trojane prevladuje sobota.

(odgovor članu nejanejc)
  Neposredna povezava do sporočila: 1495
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 21:01:26   
katy83
punce, samo toliko, da vam javim, da sem dobila mentorja za diplomsko. user posted image

Kaj več pa pokomentiram jutri, ker sem danes čist out.

Lp, Katy

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1496
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 21:06:30   
Kepica83
IZVIRNO SPOROČILO: Kepica83

Punce če katera potrebuje oblekice za fantkauser posted image   ali za punčkouser posted image : moja znanka prodaja rabljena oblačila, zelo malo nošena. Čudovito ohranjena po zeeeelo ugodni ceni. Se res splača. Če katero zanima mi naj napiše pa ji dam njene podatke.

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1497
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 21:14:38   
živa
Hoj!

Glede seznama samo to, da alkohola ne dobiš v porodnišnici, mogoče v kateri, v vseh zagotovo ne.

Namesto mehčalca pa uporabite alkoholni kis, ki razmehča perilo (in perilo ne smrdi, brez skrbi). Jaz sem prala na 40, 60 ali 90, odvisno od oblačil in barv.

Lp,

živa

(odgovor članu Kepica83)
Neposredna povezava do sporočila: 1498
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 21:29:33   
Anonimen
flora1983: ti si imela pa kar pester danuser posted image Jaz pa komaj čakam, da mi bo nekdo takole sitnaril, se mi zdi do poroda še tako doooolgo, pa še čisto zadnja semuser posted image

nejanejc: mmmmmm, kake lušte si mi naredila s tortiljami!!user posted image Jaz jih nisem še nikoli delala, pa bi rada poskusila. Imaš kak dober recept?

nax05: ti mi pa tudi lušte delaš s tortico. Zdajle glodam jabolko, ker imam v četrtek pregled, pa se bojim, da me bo nahrulila zaradi kilažeuser posted image Super, da ste se dobile, pa sigurno ste se imele fajnuser posted image Pa še torto ste jedle grrr (ne gre mi ta torta z glave hahahuser posted image ).

Katy83: čestitke!!!!user posted image user posted image Upam, da je mentor u redu, da te ne bo preveč gnjaviluser posted image

živa: a je nujno potrebno kupiti alkohol??

Se naprej tipkamo jutri, grem Housa gledat, potem še Zakon in red, pa še kaj se bo našlouser posted image Ahhh.... kaj bi brez televizijeuser posted image

user posted image

(odgovor članu nejanejc)
  Neposredna povezava do sporočila: 1499
   RE: Aprilčice 2010 - 2. del
19.1.2010 21:32:34   
babyloverka
oj punce stokrat hvala za odgovore, morem še jutri enkrat prebrat in si izpisat. sem vedela da je boljše vprašat kot pa kupit nekaj kar sploh ni uporabno. flaške pa res ni problem v vodi prekuhat, zakaj bi človek sterilizator kupoval če pa gre brez.

hvala vam user posted image
 
kepica 83 mene pa zanima kaj ponuja tvoja sorodnica  user posted image  za user posted image

_____________________________

Bastian...največja ljubezen
30.04.2010

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 1500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  58 59 [60] 61 62   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  58 59 [60] 61 62   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Melania
TLF

Vam je všeč ime Melania?

da (30%)

ne (60%)

ne vem (10%)


Število vseh glasov: 454

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!