Dati odpoved med porodniško (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> Dati odpoved med porodniško (9.12.2009 10:34:08)

Kdo mi lahko pojasni zadevo s pravnega vidika?

- Če dam odpoved trenutnemu delodajalcu med porodniško, kaj to pomeni za delovno dobo? Vsi prispevki so plačani s strani CSD, vendar to je tudi vse, ne?

- Če odprem d.o.o. med porodniško (50% lastnik) - ali se lahko med porodniško zaposlim v tem d.o.o.-ju ali ne?







sazi -> RE: Dati odpoved med porodniško (9.12.2009 11:07:40)

Jaz sem dala odpoved med porodniško, vendar odpoved potem z dnem konca porodniške, ki pa so mi jo kasneje podaljšali. Vmes sem zamenjala delodajalca, to samo javila pri podaljšanju in je vsa porodniška naprej tekla nemoteno. Trej zaposlena sem bila, plače pa seveda nisme dobivala, saj sem dobivala porodniško.
Po mojem lahko odpreš doo, se v njem zaposliš, vendar nadaljuješ s porodniško - torej v snojem novem doo.ju ne dobivaš nobenih dohodkov do izteka porodniške.




Anonimen -> RE: Dati odpoved med porodniško (9.12.2009 11:12:02)

O! Mega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley4.gif[/image] Fenks




zmajaz -> RE: Dati odpoved med porodniško (9.12.2009 11:30:01)

Tudi če d.o.o. odpreš šele po koncu porodniške, ti bo delovna doba normalno tekla, dokler imaš porodniško, saj imaš plačane vse prispevke. Drugače pa ja - lahko se zaposliš tudi med porodniško, samo ne smeš delati oziroma dobivati plače, dokler imaš porodniško, ker potem jo izgubiš.




Stran: [1]