plenice za ponoči (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ledenka -> plenice za ponoči (5.12.2009 15:45:28)

sem že čisto obupana, vsako jutro je moker. do sedaj sem probala Mullerjeve, Hoferjeve, Active fit in Pampers baby dry. Velikost je prava (4 ali 4+), se bojim, da če mu dam 5, da mu bodo prevelike (teža je cca. 11 kg). Doji se še ene 2x, drugega ponoči ne pije.

Kakšne ideje, katere plenice še lahko probam? Ker se zbudi ob 6h moker, potem pa ga težko uspavam nazaj. Če kdaj slučajno ne premoči, spi do 9h.

Hvala za nasvete!




mateyka -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 16:31:01)

DM nočne (vijolična embalaža)? mislim, da so od 9kg do 18kg. mi imamo te in držijo 12 ur, pa ona ful fula, včasih ma tista jutranja plenica ziher kilo ali več, ko jo dam dol, se ne hecam [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.12.2009 16:44:15)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Hope2 -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 17:01:17)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

za ponoci uporabljam vlozke iz Mullerja


Jap, zelo fajna zadeva. Najdeš jih tam kot plenice v taki veliki zeleni vreči moltex. Samo mu daš vložek v malo večjo plenico, 4+ bo najbrž glih prav. Pri nas je bilo isto in so nam ti vložki rešli nočno previjanje in preoblačenje. Kasneje pa so že zadostovale pampers simply dry.




bskrle -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 20:32:53)

ledenka, a si rusistka?
Za plenice žal en vem. Naša ima za ponoči eno št. večje ko tza čez dan.




anika87 -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 20:45:44)

Naš ima ponoči DM 4+ (9-20), ima pa 8 kil, podnevi mu pa dajem 4 (7-18).
Zelo redko premoči, tudi zadnje čase mi kaka zjutraj pred prvim previjanjem, pa zdrži vse. Zvečer mu dam ob 19.30, zjutraj prvo ob 8h.
Ponoči mu daj eno večjo številko, po moje bo ok, če pa bo zdej prevelika, pa itak lahko počaka, da malo zraste - vrgal ziher ne boš, ne...
Aja, zadnje papa ob 19.30, prvič pa zjutraj po negi, vmes čez noč samo pije vodo, največ spije do 50 ml čez noč.





zaspancek1 -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 21:24:22)

Nas ima ponoci Pampers Baby Dry 5, pa ima slabih 10 kg, pa so cisto ok, niso nic prevelike. Ce je moker, poskusi vecjo stevilko. 




zmajaz -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 21:27:17)

Nam DM-ove Babylove do zdaj niso nikoli ponoči premočle - ne pri fantku, ne pri punčki.




Anonimen -> RE: plenice za ponoči (5.12.2009 21:42:13)

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

Za plenice žal en vem. Naša ima za ponoči eno št. večje ko tza čez dan.



Enako.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Tanik -> RE: plenice za ponoči (6.12.2009 13:37:35)

naš je tudi premočil ponoči in sem mu dala eno številko večje plenice pa je OK. uporabljam pa mullerjeve, čez dan imam 2 (3-6 kg), ponoči pa 3 (mislim da je ta midi ali kako že), ima pa 5 kg.




ledenka -> RE: plenice za ponoči (6.12.2009 18:39:51)

hvala a nasvete, bom najbrž najprej probala z dodatnim vložkom... bomo videli, kaki bodo rezultati

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

ledenka, a si rusistka?

ne, samo rusofil [sm=smiley1.gif] in velika oboževalka Bulgakova




Bojana82 -> RE: plenice za ponoči (7.12.2009 11:52:33)

Tudi jaz moram pohvaliti DM-ove plenice, ki mi do sedaj še niso nikoli premočile....kar pa za pamperske ne morem reči!




nova_tukaj -> RE: plenice za ponoči (7.12.2009 11:59:23)

Jaz pa uporabljam Fixies pleničke in mi še tudi niso nikoli premočile! [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




poli* -> RE: plenice za ponoči (7.12.2009 12:00:47)

IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

sem že čisto obupana, vsako jutro je moker. do sedaj sem probala Mullerjeve, Hoferjeve, Active fit in Pampers baby dry. Velikost je prava (4 ali 4+), se bojim, da če mu dam 5, da mu bodo prevelike (teža je cca. 11 kg). Doji se še ene 2x, drugega ponoči ne pije.

Kakšne ideje, katere plenice še lahko probam? Ker se zbudi ob 6h moker, potem pa ga težko uspavam nazaj. Če kdaj slučajno ne premoči, spi do 9h.

Hvala za nasvete!

Zadnje 14 dni imam čisto enako težavo. Punčka je stara 1 leto, sva se nehale dojit, spije pa mal več čaja zvečer in ponoči.
Uglavnem. Še pred 1 mesecem smo imeli navadne pampers 5 (merkator), ki so res dobro držale. Enkrat sem zjutraj zvagala plenico in je imela točno 1 kg.
Potem nam je ta paket zmanjkal in smo kupili prav takšnega (spet v merk.). Sedaj nam gre vse čez. Plenica je zjutraj težka 600g, mala pa mokra do vratu.
No, potem sem v DM kupila pamperske za ponoči... danes spet premočile (teža 800g). Ne vem kaj več delat!![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Problem je v tem, da so verjetno začeli dajati noter manj vpojnih plasti in ko plenica ne more več "piti", gre pa čez. 

Se tudi pri plenicah čuti vpliv recesije?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




poli* -> RE: plenice za ponoči (7.12.2009 12:02:27)

Torej, katere priporočate za ponoči? DM? znamka baby love ali katera?




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (7.12.2009 15:20:47)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nananaja -> RE: plenice za ponoči (7.12.2009 23:54:43)

Naši so tud nekajkrat premočile plenice, pa ne vem ravno katere vse, ker nisem toliko gledala na to - edino ena dva paketa pampers active baby (poljske) niso ble ne za podnev ne za ponoč.

Sva pa z možem kmalu uvedla kahlico, ker je ob vsakem previjanju lulala na previjalni. Ko se je po nekaj časa uporabe navadila it pred spanjem lulat na kahlico, tudi ponoči nobena plenica ni več premočila. Ponoči je pila nekaj časa, potem se je mož naveličal in rekel, da ni potrebno, čez dan pa je popila ogromno.

To je zgodba starejše. Mlajša se je do 8m ponoči dojila, čez dan pa ni popije normalno količino pijače, plenica pa še nikoli ni premočila. Na kahlico jo pa vseeno damo preden oblečemo pižamo.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.12.2009 10:10:25)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




anika87 -> RE: plenice za ponoči (4.1.2010 13:28:05)

Tiste, ki uporabljate vložke v pleničko - katere vložke omenjate? Mueller mi je predaleč...
Uporabljam Babylove 9-18 kg in nam je ponoči prišlo prek, ker je začel občutno več vode pit. Ne vem, al naj probam s petkico, zdaj ima 9 kil. A bo večja plenička preohlapna okoli nogic in bo šlo prav tako prek?




anika87 -> RE: plenice za ponoči (4.1.2010 22:11:15)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

za ponoci uporabljam vlozke iz Mullerja


Kakšni so to vložki? A ima tudi katera druga trgovina kaj podobnega? Ker Muellerja nimamo pri nas, da se ne vozim kam dlje po to...




tasa_m -> RE: plenice za ponoči (4.1.2010 22:14:17)

Mi imamo Pampers Activ Fit in Hoferjeve eno številko večje  kot jih uporabljamo čez dan. Lula ful dosti in nam zaenkrat še niso spustile [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




anika87 -> RE: plenice za ponoči (4.1.2010 22:17:35)

Tasa, kolk pa to pomeni eno številko večje? Čisto tako me zanima, da vem al mu naj kupim večje al ne... da ne bi bilo preohlapno okoli nogic in prišlo prek???
Nejc ima 9 kil, a misliš da bodo od 12 dalje ok?




tasa_m -> RE: plenice za ponoči (4.1.2010 22:21:07)

Lija ima okoli 8kg in čez dan uporabljava št. 3 še, ponoči pa 4-ko. A 4-ka mu premoči?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




anika87 -> RE: plenice za ponoči (4.1.2010 22:33:36)

Se pravi pri 8 kilah uporabljaš ponoči 9-18?
Naš ima nekaj gramov manj kot 9 kil in uporabljamo 9-18 kg (Babylove 4+). Saj se ne dogaja redno oz. 2 dni nazaj se nam je prvič zgodilo, ker je pred spanjem spil okoli 120 ml vode in potem še ponoči veliko, včeraj pa je pred spanjem spil okoli 120, ponoči pa malo, pa zjutraj ni bil moker...
Ampak, če se bo začelo večkrat dogajat, razmišljam in sprašujem kaj je najbolj pametno naredit...?
Jutri bom poslala moža po petkico, pa če bojo prevelike, bojo pa počakale...

Aja - to pitje se je pa začelo tudi 3-4 dni nazaj, prej je tako malo pil, da je komaj ustnice "namočil" zdaj pa je začel ful piti... Zamenjala sem mleko za dvojkico in malo več goste hrane dobi. Upam, da je to dvoje edini razlog za drastično povečanje pitja vode [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




pupika -> RE: plenice za ponoči (5.1.2010 7:26:50)

Mi smo probali čisto vse plenice razen lidlovih, pa so nam še najbolj ustrezale Pampers Active Fit iz mullerja. Podnevi je imel mali normalno številko, ponoči pa eno številko večje, pa sem ga kljub temu vednomorala previjat, ker nam je ogromno spil ponoči, potem ko je št. 5 prerasel smo prešli na pampers baby dry 6 in je bilo še vedno potrebno previjanje. Ko pa je ponoči opustil pitje pa tudi previjanje ni več potrebno , pa plenica sploh ni veliko polulana, pri nas sno se previjanja ponoči rešili šele pred 2 mesecoma, lahko rečem, da smo ga previjali 3 leta in 2 meseca, sedaj pa spimo ponoči brez zbujanja. Je pa res da fantki lulajo na vse strani in prej pride skozi pleničko kot pri punčki, tak da za mene so bile njaboljše plenice active fit iz mullerja.




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>