koliko mleka še? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


BONI* -> koliko mleka še? (20.6.2005 16:05:30)

Pozdravljeni! Mene pa zanima, koliko mleka naj bi še spil 6 mesečnik, ki že je tudi gosto hrano?
Pri nas je namreč nastal problem. Luka zelo rad je gosto hrano ali pa mu je tako zelo všeč žlica:zmeden:, da je začel zavračati dojenje. Ne zavrača mojega mleka, kajti če si ga izčrpam, ga vsega z veseljem spije. Torej je problem res samo v dojenju. Včasih se sicer še malo pocrklja na joški, ampak to je max. 5 min vsega skupaj, potem pa je grozen jok, če mu skušam še malo podtakniti.
Seveda me sedaj skrbi, da ne dobi dovolj mleka. Logično se mi zdi, da kar na enkrat ne more živet samo od goste hrane.
Upam, da je to samo trenutna njegova muha in da se bo kmalu spet hotel dojiti. Ne vem, mogoče je to povezano z izraščanjem zobka:zmeden2:

Lp, Boni




babylove -> koliko mleka še? (20.6.2005 16:14:13)

Do 1. leta starosti naj bi dojenček zaužil (čistega ali vsebovanega v drugih jedeh) vsaj 500ml mleka na dan (podatek iz Milupine zloženke).




cukrmali -> koliko mleka še? (20.6.2005 16:50:07)

pri nas je tako: zjutraj 2 dL aptamila, zvecer kasica z 2 dL aptamila. vmes ne pije mleka, ampak poje se kak mlecni izdelek: par zlic jogurta ali skute, pomesane s sadjem, ali pa kaksna zlica kisle smetane v zelenjavni omaki. meni se zdi to povsem dovolj, ker sicer je zelo raznovrstno hrano. sicer je ze malo staresji (9,5 mesecev), vendar imava tak rezim ze kar dobra dva meseca.




cukrmali -> koliko mleka še? (20.6.2005 16:51:34)

aja se to, ce normalno sprejema gosto hrano, se jaz pri 6 mesecih ne bi ukvarjala s crpanjem mleka. se da bolje in bolj koristno izrabit ta cas.




lex -> koliko mleka še? (20.6.2005 17:56:51)

Mogoče se pa tak hitro naje? Moj gospod pri 4.5 je konec v petih minutah in ni varijante, da mu še kaj vsiliš. So pač že veliki!:zajcek:




Pilar -> koliko mleka še? (20.6.2005 20:29:16)

Kot je napisala babylove....tudi jaz imam ta podatek




lin -> koliko mleka še? (20.6.2005 22:22:41)

Kaj pa enoletniki in več?




Pi-kica 1 -> koliko mleka še? (21.6.2005 9:34:54)

Moj sinko se tudi običajno doji pet minut. Pa mislim, da se dovolj naje, saj včasih še malo polije. Razen včasih zvečer, ko misli, da je mama duda, se bolj dolgo crklja. Pa mu kar pustim, ker je tak luštno. ko je tako zadovoljen.

LP

Pi-kica




BONI* -> koliko mleka še? (21.6.2005 13:13:42)

Najprej hvala vsem za pomoč, vendar mislim, da se Luka v tem kratkem času ne naje. Ker ga poznam in ker se le dojiva že 6 mesecev, vem kdaj on je in kdaj se crklja.
Zadnje dni mu je joška dejansko samo za crklanje in to samo toliko časa, kot se njemu zdi. Če ga poskušam siliti, je grozen jok.
Sem klicala tudi pesiatrinjo in je rekla, da lahko, da je kriv izraščajoč zobek in da ga pri dojenju boli, lahko pa da se tako enostavno poslavlja od dojenja. Me je potolažila, da sem veliko naredila, ker sem ga dojila do 6 meseca, da naj še poskušam dojiti, ker lahko, da se bo spet lepo začel, drugače pa naj pač dam adaptiranega.

Lp, Boni




Stran: [1]