zamašen nosek (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nenanov -> zamašen nosek (29.11.2009 9:46:53)

lepo pozdravljene imam doma 6 tednov staro hčerkico in se mi zdi da ima na momente zamašen nosek ampak z fizjološko se ne zdi da ne gre nič ven bojim se da ni moj 3 letni sin kej prinesu iz vrca in zadne čase kar nekaj kašla kako naj mucike spravim
a pa še nekaj a če ima umes nekaj zelenega smrklčka a je prehlajena.




Reby -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 9:50:40)

Skoraj vsi dojenčki imajo zamašen nosek. Najbolje je, da kupiš fiziološko v spreju in pa baby-vac, ki ga priklopiš na sesalec. Najprej nasprejaj, potem pa posesaj. Mi smo tudi vse poskusili, še vlažilec smo nabavili, pa soparo s kamilčkami in ni nič pomagal. Drugače je pa super tudi materina dušica od Justa, krema in kopel. Vsak večer namažeš podplatke s kremo, v banjico pa daš 2-3 kapljice, ko jo pač kopaš. Upam, da čimprej mine [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ledenaa -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 9:51:54)

Parne inhalacije,položajna drenaža,kakšen aspirator,fiziološka ter operil P




K_a_t_i -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 10:40:49)

Malo plastično stekleničko s fiziološko, dojenčka daj ležat na bok, zavaruj oči in ušesa (da tekočina s smrkljem ne pride vanje), stisni tekočino v eno nosnico tako, da priteče čez drugo nosnico ven (skupaj s smrkljem). Preverjeno pomaga!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.11.2009 11:35:12)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




nenanov -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 11:58:36)

ali ji dam v noseka fizološko ali navadno vodo ko jo dam ležat na bok




K_a_t_i -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 13:04:02)

IZVIRNO SPOROČILO: nenanov

ali ji dam v noseka fizološko ali navadno vodo ko jo dam ležat na bok

Absolutno fiziološko! Govorim o cca. pol deci naenkrat. Pa res čuvaj, da ne steče v oči ali ušeska.




Urska09 -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 16:54:32)

No ja, a ni pol deci kar mal preveč za tko majhnega? 2-5ml povsem zadošča.
Pojdi na MON, pediatrinja Tanč je že ogromno svetovala na to temo.




s. -> RE: zamašen nosek (29.11.2009 21:36:31)

IZVIRNO SPOROČILO: Reby

Skoraj vsi dojenčki imajo zamašen nosek. Najbolje je, da kupiš fiziološko v spreju in pa baby-vac, ki ga priklopiš na sesalec. Najprej nasprejaj, potem pa posesaj. Mi smo tudi vse poskusili, še vlažilec smo nabavili, pa soparo s kamilčkami in ni nič pomagal. Drugače je pa super tudi materina dušica od Justa, krema in kopel. Vsak večer namažeš podplatke s kremo, v banjico pa daš 2-3 kapljice, ko jo pač kopaš. Upam, da čimprej mine [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]


Za 6 tedenskega dojenčka pa se materina dušica ne sme uporabljat!




Stran: [1]