JOK (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nani-nani -> JOK (19.6.2005 18:52:58)

Prosim za nasvet, saj ne vemo odgovora.
Stari bomo sedem mesecev (jutri bomo). Lep čas se nismo hranili ponoči, sedaj jemo enkrat ponoči nekje 180ml mleka, zjutraj ob 8-9 nekje 120ml mleka, ob 12 zelenjavo ali Hipp, popoldan 14-15 jogurt, 17 puding ali sadje, zvečer pa 130 ml Hippove sadne kašice. Problem je v tem, da ko jemo po žlički že po dveh žličkah začne jokati, poje edino, če ga hranima dva, da ga ta drugi zabava. Zvečer mleka noče na mleko začne jokati, ko mu dam kašico sicer poje, vendar tudi ne da se ne bi jokal. Edino ponoči poje flaško brez joka. Mislila sem, da je preutrujen, pa zato joka, pa ni res, saj včasih je takoj, ko se zbudi. Pa smo mislili, da je preveč lačen, pa smo spet probali mu dati jesti prej, pa spet nič. JOka in joka, ko je, pa še, ko ga eden miri ni čisto tiho. Prej, ko je zvečer jedel flaško je spal celo noč. Probali smo ga hraniti v ležečem položaju, pa v sedečem, pa tak in onak pa nič. Slepo dudo vleče kot nor, jesti pa noče. Dlesni mu mažemo s Celgelom, ker smo mislili, da ga dlesni srbijo, ker nima še nobenega zobka, pa spet nič.Zvečer,ko zagleda flaško še dvakrat potegne, potem pa z rokami začne mahati po njej, se igrati z dudo po ustih, nato jokati. Prosim za nasvet, mogoče je katera imela podoben problem ali pa se komu sanja kaj je narobe. Jedli smo z plastično žličko, pa tudi z gumjasto. Flaška pa je nukova.

Zanima me tudi, kako se dela frutolino, saj na škatli piše z vodo. Vedno sem mislila, da se dela enako kot čokolino, torej z mlekom.

Hvala za pomoč.





ZARA -> JOK (19.6.2005 19:11:56)

Nani-nani...kaj pa če teče prepočasi in je jezen al pa da se cucelj zabaše??
Frutolinote,medolinote in vse te linote sem jst vedno delela z adaptiranim mlekom,nikol z vodo...




Anonimen -> JOK (19.6.2005 19:17:06)

Jaz tudi, s kravjim sicer, dokler me ni Kepica na morju razsvetlila, da se frutolino (edini) dela z vodo.




HuAnita -> JOK (19.6.2005 19:29:34)

Vneto grlo?:zmeden2: Potipaj ga tam malo. Sicer pa vem, kako je, če hrana ne gre po grlu. Se mi že fino pozna, ko vse te kalorije, namesto da bi jih zavrgla, lepo popapcam za njo.:((




Nani-nani -> JOK (19.6.2005 19:34:14)

Zara, saj vedno ne je na flaško. Res pa je, da imama enkico od nuka, to je do šest mesecev, vendar mislim, da to ni problem.Tudi sama sem že razmišljala, če je to pa sem to možnost izključila. Zamaši pa se ne, ker se mleko fajn raztopi. Za frutolino Meta. pravi z vodo, Zara ti pa z mlekom, kaj je zaj prav? Bojim se, da bi z mlekom bilo mogoče premočno, z vodo pa premalo sitostno. Katero mleko pa ste dajale po osmem mesecu, saj je Hipp 2 do osmega meseca, potem pa navadnega Hippa ni. Pozabila sem napisati, da je nedonošenček in da sva v začetku imela velike probleme z krči.




dix -> JOK (19.6.2005 19:35:29)

Jaz sem tudi takoj pomislila da prepočasi teče. Je pa tudi možno kako vnetje grla ali pa celo ušes, ker ko te bolijo ušesa tudi težko požiraš. Sicer pa nočem strašiti, če bo še par dni tako ga peljite k zdravniku.




Nani-nani -> JOK (19.6.2005 19:36:44)

Huanita, tudi to sem pomislila ali pa afne v ustah. Verjetno bo treba iti k pediatrinji, vendar ne bi rada za vsako malenkost komplicirala, mogoče pa je to le muha več dnevnica, ki bo sama od sebe minila.
Če pa ne bo pa bo treba iti.




Anonimen -> JOK (19.6.2005 19:40:17)

Hehe, nani nani, reče se afte, ne afne :)- Da ne boš pri pediatrinji zablestela :)-
Kar se tiče frutolina, ne kompliciraj, ali bo z vodo ali mlekom, bo v redu.
Sicer pa je opis, kako je, identičen našemu, pa imamo eno veselo in zdravo bejbo. Samo za jest je bolj tužno, če pričakuješ ama-ama.




ZARA -> JOK (19.6.2005 19:42:55)

Ja,frutolino se dela z vodo,ampak jst sem ga vedno delala z mlekom,ker imam mal problemov s težo...
Pomoje lahko mirno ostaneš na Hipp-u2 do enega leta,pol pa itak začneš z navadnim... a hipp 3 pa ne obstaja??
Nisem vedla...Zara je bla na Aptamilu...




Nani-nani -> JOK (19.6.2005 19:45:28)

Meta. posredi je škrat, pa vseeno hvala. Zara Hipp 3 obstaja, vendar z okusom npr. vanilije...




ZARA -> JOK (19.6.2005 19:45:32)

Ima probleme s težo :)-...sem hotla napisat...

Afne...:)- hudo dobra finta!!
Se nam vid da smo že mal zmatrane...




ZARA -> JOK (19.6.2005 19:47:16)

Aha to so te fore...vanilija,banana...
Ja mu pa dej za probat,mogoče mu bo pa všeč??
In bo papcal...




Jančika_ -> JOK (19.6.2005 20:07:40)

Hipp 2 se uporablja od 4. meseca naprej, ni pa treba pri osmih mesecih z njim nehat. Tisti z okusom je pač od osmega naprej, ampak dvojko komot uporabljaš dlje. Pri nas ga bomo do enega leta, Vasji sadne mešanice ne dišijo.




Stran: [1]