Zobki, zobki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nova_tukaj -> Zobki, zobki (26.11.2009 14:13:23)

Moja sedem-mesečna punčka ima spodaj tri zobke in na vrhu dva. Zdaj je pa začela škrtati z zobmi. Kaj naj naredim??? Pa še moti me, ker je prav grozno slišati!




melanija -> RE: Zobki, zobki (26.11.2009 14:17:16)

Nič, bo minilo. Vsaj pri moji je minilo po približno  1mesecu. Sem pa ji dajala razna grizala in podobno pa ni hotela.




mibi -> RE: Zobki, zobki (3.12.2009 7:58:29)

punce moja 5 mesecna puncka pa ima spodnjo enko glih tok da cutim in je ostro, koliko casa pa traja da cela pokuka vn?
hvala za odgovore :-)




Katy78 -> RE: Zobki, zobki (3.12.2009 8:16:28)

Pri prvem zobku je trajalo kar več kot en mesec, da je bil v celoti zunaj, ta drugi pa je v celoti zrasel v manj kot 1 mesecu. Zdaj mu raste zgornja desna dvojka in že skoraj 2 tedna je čutiti samo špičko, tako da bo zgleda še kar trajalo. Zgornja leva dvojka se pa tudi vidi, da bo zdaj zdaj predrla dlesen, pa tudi že traja skoraj 2 tedna pa ni še nič. Tako da je zgleda zelo različno.




marjetica8 -> RE: Zobki, zobki (3.12.2009 11:20:04)

Naš pri 7. mescih nima še nobenga zobka. Spodnja dva se čutita pod dlesnijo že kake 2 mesca. Takrat ga je matralo, zdej pa že kak mesec nč...a je to normalno?




ema111 -> RE: Zobki, zobki (3.12.2009 14:33:36)

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Pri prvem zobku je trajalo kar več kot en mesec, da je bil v celoti zunaj, ta drugi pa je v celoti zrasel v manj kot 1 mesecu. Zdaj mu raste zgornja desna dvojka in že skoraj 2 tedna je čutiti samo špičko, tako da bo zgleda še kar trajalo. Zgornja leva dvojka se pa tudi vidi, da bo zdaj zdaj predrla dlesen, pa tudi že traja skoraj 2 tedna pa ni še nič. Tako da je zgleda zelo različno.



pri naši malčici sta prva dva rabila več kot en mesec, druga dva zgornja enako, naprej pa je čist enako kot pri vas Katy78; in zaporedje in trajanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

nova_tukaj probaj, da jo takrat takoj s čim drugim zamotiš oz.preusmeriš na nekaj drugega, mogoče, da ji rečeš najprej NE, potem pa kaj zapojete, ji daš grizalo....
upam, da čimprej mine, naša tega HB nikoli ni počela :)




nova_tukaj -> RE: Zobki, zobki (3.12.2009 14:41:28)

saj se zamotiva tudi z grizali, ampak vedno to ne gre. Druga težava pa se je začela, ker še vedno dojim; da je včasih precej boleče :(




dushka -> RE: Zobki, zobki (3.12.2009 14:52:46)


IZVIRNO SPOROČILO: marjetica8

Naš pri 7. mescih nima še nobenga zobka. Spodnja dva se čutita pod dlesnijo že kake 2 mesca. Takrat ga je matralo, zdej pa že kak mesec nč...a je to normalno?



Mislim, da je normalno. Moja Taja bo stara že 10 mes. pa še nima zobkov. Ima pa zgoraj na vsaki strani 2 bunkici že zelo dolgo, pa še vedno ni nič pokukalo ven.




Stran: [1]