|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   A se za "premaknit" bioritem dojenčka?
21.11.2009 1:44:21   
Muca83
Moja user posted image bo drug teden stara 3 mesece in jo lahko kar pohvalim kar se nočnega spanja tiče. Zaspi večinoma nekje med 23h in polnočjo in spi zadnje čase do 10:30 ali 11h. Vmes se enkrat zbudi za jest. V glavnem se spočijem, naspim, super.
Ampak vseeno bi mi bilo ful lažje, če bi se to premaknilo za kakšni 2 uri nazaj. Se pravi, da bi zaspala ob 21h ali 22h in spala do 8h,9h.
Tele večerne rutine in uspavanje pred to uro prav nič ne delujejo, ona zaspi ko pride njena ura, prej pa mogoče kak 15 min dremež.

A se sploh da to spremenit pri tako majhnem otroku? Moj mi pravi, naj jo zjutraj prej zbudim ampak jaz mislim, da bi ona to potem z dnevnim spanjem noter prinesla. user posted image Že itak podnevi spi ene 5x po pol urce.

Če ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo vredno poskusiti bo dobrodošlo user posted image

_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 6:58:15   
miapia
Poskušaj jo dajat spat npr. ob osmih, pa boš videla. Vsaka ima pa svoje načine in pristope. Mi smo pri tej starosti že imeli rutino iti v posteljo od 20-21. Zaspi pa ali takoj ali pa čez dve uri. tako je še danes. Nikoli je pa nismo nosili po rokah.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 8:34:47   
eva1
Jaz sem vedno začela z rutino takoj ko smo prišli iz porodnišnice in smo hodili spat okoli 20h, jaz enostavno nisem bila spospbna zdržati do 23h, tut zdej nisem...pa so se navadili tut otroc..tako da se da...počasi začni na novo..pač ritual začni prej..najprej kakno uro, pol pa počasi tako da ti bo pasalo-sej otroci se hitro navadijo!

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 8:51:05   
Urska09
Seveda se da spreminjat bioritem otrok. Najboljši primer za to je spomladansko in jesensko prestavljanje ure. Po enem tednu so vsi na novi uri. Seveda pa ne gre čez noč. Moja je tud na začetku hodila spat med 21,30 in 22h. Čez par mesecev smo bili že na 21h, danes (stara 9 mes.) pa hodi spat ob 20h.

Jaz bi probala tko, kot je predlagal tvoj mož. Zjutraj jo začni prej zbujat, zvečer pa naj bo pokonci npr. 2 uri pred željeno uro spanja. Če želiš, da gre po novem spat ob 22h, jo probaj držati pokonci najmanj od 20h dalje. Ali še dlje. Odvisno kako vzdržljiva je.

(odgovor članu Muca83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 9:23:57   
manna
Postopoma premikaj uro. Če gre zdaj spat okrog 23h, probaj najprej ob 22.40h, potem ob 22.20h..itd. počasi boš prišla na 21h. Po mojem je tako boljš kot da udariš kar takoj na 20h. Naša je prva dva meseca zaspala zelo pozno - okrog polnoči. Potem pa se je sama počasi prestavila na 20h, že ob 18h je zmatrana, pa komaj komaj zdrži do 20h, takrat ponavadi hitro zaspi (je pa res da se ponoči zbuja).

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 10:03:31   
Katy78
Pri nas je nekje okoli 3. meseca začel spati ponoči 5-6 ur v kosu, je pa tudi hodil spat okoli 22h. Jaz mu sicer spanja načrtno nisem premikala na zgodnejšo uro, ampak je postopno kar sam začel kazati znake, da mora v posteljo prej. Tako je počasi prišel na 21h, potem je bil kar nekaj časa na 20h in zdaj kakšna 2 meseca hodi spat med 19-19.30. Poskušaj jo dati spat prej ali pa jo zjutraj prej zbudi, pa boš videla, ali bo šlo ali ne.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 12:31:23   
JAPE
Jaz je zjutraj sigurno nebi budila!!
Večerno uro premikaj počasi, tako kot opisuje manna. Tudi čez dan lahko spi veliko.
Pomembno pa je, da ti pozno popoldne ne sme spati, ker potem ne bo zaspana. Tako kot pravi Urska09 naj bo pokonci vsaj 2 uri pred željeno uro spanja!
Tako se bo začela zjutraj sama prej zbujat, res ni potrebe, da jo ti sedaj budiš, to bi bilo res škoda!!!!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 12:34:42   
ledenaa
pri tej starosti je čisto normalno
Moja oba sta hodila spat okrog polnoči
nekje okrog  14 meseca sem pa kar začela zbujati zjutraj že ob 8 ,tako da ni cel dan prespal

(odgovor članu JAPE)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 13:15:43   
Anonimen
Popoldansko spanje ukini, sploh tisto po 17 uri.user posted image

(odgovor članu ledenaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 16:44:32   
marjetica8
Naš je tudi star 6.5 mesecev in hodi spat okrog 22.00. Od začetka je zaspal šele ob 23.00, potem je en čas zaspal že ob 20.00 (da ne omenjam pol nočnega zbujanja). Zdej se je pa spet navadil na 22.00. uro in (če je dobro razpoložen) spi do 2.00, pa pol še do 5.00. V glavnem: jst mu ne bom nč spreminjala ritma, ker sem to že probala in se je pol celo noč zbujal na manj kot 2 uri...Bo že sam premaknu ritem, ko mu bo pasalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
21.11.2009 21:38:52   
ZmajTolovaj
Naša je stara toliko kot vaša, pa je prve 2-3 tedne hodila spat okoli polnoči oz. sva šli skupaj spat. Potem se je pa samo od sebe premikalo, res je tudi, da čez dan ne spi veliko, skratka stara je 2,5 meseca in hodi spat okoli 19h, komaj zdrži do tistega kopanja ob 18.30, pa tudi če malo prej drema. Spi pa zjutraj do cca 7h (ponoči se zbuja, ne v kosu).

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
22.11.2009 12:50:24   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Popoldansko spanje ukini, sploh tisto po 17 uri.user posted image


tako sem počela in še počnem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
22.11.2009 21:25:06   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: A se za "premaknit" bioritem do...
23.11.2009 0:36:55   
Muca83
Joj kakšno dnevno spanje izpustit pri nas najbrž ne bi šlo, ker postane tako tečna, ko je zaspana, da samo joka in joka. In če mi je ne uspe dovolj hitro uspavat je potem samo še histerija in se je nikakor ne da pomirit.

Sem jo spet poskušala pač prej uspavat, pa ni nobenega uspeha, ker se ves čas zbuja. Se bo zbujala vsakih nekaj minut več ur če bo treba, vse dokler ne pride njena ura za spanje. Eno noč je bolj kot ne po spletu okoliščin tudi ful manj spala oz. se je zjutraj prej zbudila in ni bilo drugega, kot da je podnevi več spala in še sitna je bila ful cel dan.

Bom probala še kakšno foro ampak pomoje ne bo nekega učinka pri njej, bo treba počakat da sama ugotovi kdaj je ura za spanje. Meni je ona že v porodnišnici šele ob polnoči zaspala user posted image


_____________________________

Lana, 27.08.2009 (3.460 g, 50 cm, OG 37 cm)
6. mesec: 7.430 g, 67 cm
7. mesec: 8.240 g, 68 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?