|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se nauči prežvečit hrano?
20.11.2009 16:39:31   
abc123
Moja 10 mesečna hči je že skoraj vse. Hrano ji malo pretlačim z vilico meso narežem na mini mini koščke. Danes pa sem skuhala riž, meso narezala na malo večje koščke (0,5cm) in bučke na mini koščke ter jih podušiola. Ona je vse to lepo jedla vendar ni nič žvečila ampak kar požirala. Kako se bo naučila žvečit? Kaj lahko jaz storim? 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
20.11.2009 17:13:50   
miapia
Jaz opazujem svojo 10.5 mesečnico. Ona žveči, a nima s čim. Pa kar pogoltne, če gre. Če ne gre, pa izbljuva nazaj. oz. se "davi, ko poje večji košček. Ko bo imela kočnike, bo pa pregrizna hrano. Sedaj pač zmelje z dlesnimi, kolikor pač gre. Zato jih nekih velikih trdih koščkov ne dajem, da se ne bi zadavila.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
20.11.2009 17:17:29   
Katy78
Moj tudi bolj ali manj vse dol pogoltne... Ene dvakrat se vidi, da pomelje po ustih, potem gre pa že dol. user posted image  Zaenkrat mu kakšnih večjih koščkov ne dajem, ampak pretlačim z vilico, edino npr. riža ne pretlačim več. Se mi pa zdi, da je čisto odvisno kaj dobi, npr. kruh zelo lepo žveči ali pa meso in ribo. Meso in ribo samo natrgam in ko mu dam v usta lepo žveči, ostale kuhane stvari grejo pa bolj ali manj direktno v želodček. Po moje zato, ker je mehka konsistenca in ko malo potrklja po ustih, gre z lahkoto dol. Saj se bodo naučili. user posted image

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
21.11.2009 13:47:59   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: abc123
Kako se bo naučila žvečit? Kaj lahko jaz storim? 


Mogoče če jo na kakšen tečaj vpišeš.

(odgovor članu abc123)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
21.11.2009 13:52:23   
natasaom
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: abc123
Kako se bo naučila žvečit? Kaj lahko jaz storim? 


Mogoče če jo na kakšen tečaj vpišeš.


kje pa je tak tečaj-ga moja tud rabi

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
21.11.2009 15:02:59   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: natasaom

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: abc123
Kako se bo naučila žvečit? Kaj lahko jaz storim? 


Mogoče če jo na kakšen tečaj vpišeš.


kje pa je tak tečaj-ga moja tud rabi


Ne vem. Mogoče tržna niša?

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
21.11.2009 15:43:03   
natasaom
aha  hvala tiuser posted image user posted image

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
22.11.2009 19:21:31   
nananaja
Trening: kruh, suhe marelice, piščančje meso tako veliko, da lahko z roko prime...
Meni je pri dobrih sednih mesecih sama vzela pečen krompirček in ga žvečila. Je nekaj časa malo več za pospravljat, ampak se splača. No pa sej pospravljat je kasneje tudi potem, ko začnejo uporabljat pribor.

Pa po moje ni bistvo žvečenja v zobeh, moja prva je prvi zob dobila pri 11m, koščke jedla pa od 7m. Enostavno otroček mora pogruntat, da mora toliko časa mleti v ustih, da se hrana dovolj prepoji s slino.

(odgovor članu natasaom)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
22.11.2009 19:29:51   
zoja10
IZVIRNO SPOROČILO: nananaja

Trening: kruh, suhe marelice, piščančje meso tako veliko, da lahko z roko prime...
Meni je pri dobrih sednih mesecih sama vzela pečen krompirček in ga žvečila. Je nekaj časa malo več za pospravljat, ampak se splača. No pa sej pospravljat je kasneje tudi potem, ko začnejo uporabljat pribor.

Pa po moje ni bistvo žvečenja v zobeh, moja prva je prvi zob dobila pri 11m, koščke jedla pa od 7m. Enostavno otroček mora pogruntat, da mora toliko časa mleti v ustih, da se hrana dovolj prepoji s slino.



kaj pa če odgrizne velik kos in se začne dušit? user posted image ...

al sem sam jaz tko panična user posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako se nauči prežvečit hrano?
22.11.2009 20:36:26   
miapia
[/quote]

kaj pa če odgrizne velik kos in se začne dušit? user posted image ...

al sem sam jaz tko panična user posted image

[/quote]
Otrok ga bo sam izbljuval.

Ko se začne dušiti, pride hrana v sapnik, to pa je že druga stvar.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zoja10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




pirhi
Lelly28 RR

na kakšen način barvate pirhe?

z kupljenimi barvami (31%)

z naravnimi rastlinami (69%)

ne praznujemo velike noči (0%)

kupimo že pobarvane v trgovini (0%)


Število vseh glasov: 13

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!