obvezno zavarovanje novorojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


somic -> obvezno zavarovanje novorojenčka (13.11.2009 13:32:11)

če bo vse tako kot računava z mojim da bo, bo moj kmalu po rojstvu otročka menjal službo. glede na to, da sva se odločila, da bo otrok zavarovan preko njega, me zanima kako je v tem primeru.

zavaroval ga bo še v tej firmi kjer je sedaj, kako pa je potem ko bo on menjal službo? gre to avtomatsko, al je potrebno kaj dodatno narest?

hvala vsem!




gita10 -> RE: obvezno zavarovanje novorojenčka (13.11.2009 13:38:30)

v tisti firmi kjer bo zaposlen naj pove, da bo po njem zavarovan otrok in potem oni izpolnejo obrazec za družinske člane in to je to. Ni pa avtomatsko.




Nika v službi -> RE: obvezno zavarovanje novorojenčka (13.11.2009 13:38:50)

Delodajalec bo odjavil oba, potem pa bo novi delodajalec na zahtevo tvojega moža prijavil še otroka kot družinskega člana. Torej, odjava, pa ponovno prijava. Le pazita, da ne bo vmes prekinitve in bi bili brez zavarovanja.




somic -> RE: obvezno zavarovanje novorojenčka (13.11.2009 14:06:05)

kaj potem bi verjetno bilo manj komplikacij, da bi počakala kakšen teden po rojstvu otroka, da to vse ureja v novi službi? glede na to, da je časa 60 dni po rojstvu otroka?





zmajaz -> RE: obvezno zavarovanje novorojenčka (13.11.2009 21:14:31)

Msilim da nekje en mesec po rojstvu otroka itak lahko greš k zdravniku z njim še s svojo kartico - dokler otrok ne dobi svoje, samo je pa tako, da se tudi na zdravstveno kartico čaka nekje 3 tedne. Zdaj če bosta počakala s prijavo teden/dva,ne bo nobene panike - mislim, da te nikjer ne bodo zavrnili z novorojenčkom, če bi potreboval zdravnika - pač rečeš, da še nisi dobila kartice.




ema111 -> RE: obvezno zavarovanje novorojenčka (13.11.2009 21:57:45)

ja, lahko še počakata, gre otrok prvi mesec na tvojo kartico, potem pa tudi, ko se čaka na otrokovo kartico, se dobi zdravstveno potrdilo in greš s tem, do prihoda kartice, k zdravniku.




Stran: [1]