|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Avtosedež
13.11.2009 10:31:45   
Tea 1
Sem se precej razpisala, pa me je ven vrglo user posted image !
Še enkrat na kratko:

Prosim vas za nasvet glede avtosedeža za našega velikega sedemmesečnika.
Lupinica mu je že precej majhna, pa tud nasplošno vse zelo hitro preraste.
Aha, naj povem, da ima 12.5 kg in 82 cm. Zdej pa ne vem. Če kupimo avtosedež 9-18 kg, se bojim, da mu bo spomladi že premajhen. A obstaja kakšen 9-36 kg ali kaj podobnega, ki se mu spreminja naklon naslonjala, saj še ne sebi brez opore več kot par sekund.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Avtosedež
13.11.2009 10:54:01   
Mici7
Živjo!
Jaz sem ravno pred kratkim spraševala na fizio, kdaj se lahko otroka da v sedež skupine I (9-18 kg), pa mi je svetovala, da ne preden bo sedel sam oz. nikakor ne pred 9. mesecem.
Mi imamo ogledanega Roemer King Plus, imamo nekaj naklonov oz. ga lahko daš v bolj ležeč položaj.
Je pa tako, da tega ti sigurno ne bo prerasel, saj naj bi ga otrok imel do cca. 4 leta. Sigurno ti ga spomladi še ne bo prerasel. Je pa trenutno v akciji MaxiCosi Tobi v BC. Mislim, da dve barvi. Ampak jaz ti ga odsvetujem, saj je še premali. Razen, če mu glavica pri lupinici že gleda preko. Se pravi, da je nima več v lupinici. Nam so v BC rekli, da je do takrat lupinica najbolj primerna, če otrok še nima vsa 9 mesecev. Skrajna meja pa naj bi bila 8 mesecev.

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Avtosedež
13.11.2009 10:58:01   
lukec
Pri moji izbiri so pomembni predvsem varnostni testi, potem pa med boljšimi izbiramo še po ostalih kritetijih. Pomembno je tudi, koliko otrok tehta, jaz osebno sedemesečnika ne bi še dajala v sedež 9 -36 kg. Dvomim pa da bo spomladi (torej, ko bo star eno leto) tehtal več kot 18 kil. Naš je bil v sedežu 9 - 18 kg do skoraj 4. leta pa je velik fant.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Avtosedež
13.11.2009 11:01:39   
Mici7
Ja, tudi pri nas je varnost prva. Zato pa tudi Roemer King Plus.user posted image
Tudi naš je star sedem mesecev in ga ne mislim dat v King-a dokler mu bo lupinica prav.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Avtosedež
13.11.2009 11:30:32   
zaspancek1
Ustrezen avtosedez (tudi lupinica) je za otroka takrat, ko so pasovi (ramenski) nad oz. vsaj v isti visini, kot ramena. Tako da tisto, da mu glava gleda ven ni najpomembnejse. Pri nas je bila ravno zato lupinica neustrezna od 3,5 meseca naprej (pa tudi slucajno ni bil tako velik, kot je tvoj), pri 5,5 pa smo ga prestavili v sedez 9-36 kg. Ce otrok se ne sedi, pride res v postev samo se sedez 0-18, ce pa sedi, pa ne vidim problema oz. je to veliko bolj varno, kot pa ga vozit v sedezu, ki ni primeren zanj - pa naj ima se tako dobre rezultate testov.  

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Avtosedež
13.11.2009 11:37:30   
Tea 1
Ja naš ma že nekaj časa ramena višje kot so pasovi. Če prav razumem, ste ga dali pri 5.5mesecih v sedež 9- 36. Pa se je v njem dobro počutil oz. je lahko zaspal tako čisto v sedečem položaju?

Sigurno ne bomo mogli čakat do 9 meseca kot ene pravite, potem smo lahko kar doma in se ne vozimo. Lupinica mu je res čist ozka in tudi glava je kak cm že čez.

Hvala za odgovore

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Avtosedež
13.11.2009 11:40:40   
Mici7
Ja, tako so pač nas podučili v BC. Očitno narobeuser posted image
Skratka, to je itak stvar odločitve vsakega posameznika. Jaz sem samo povedala svoje mnenje, kdaj ga bom jaz dala v večji sedež. Ostale pa pač po presoji. Same tako ali tako najbolje veste, kdaj je primerno. Če pa vidiš, da mu glavica gleda že čez, pa sploh ni vprašanje, da je treba kupiti nov sedež. Vem, da ima tudi Roemer enega 9-36, če se ne motim je Evolva 123.

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Avtosedež
13.11.2009 12:03:12   
Dudica1
IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

Ustrezen avtosedez (tudi lupinica) je za otroka takrat, ko so pasovi (ramenski) nad oz. vsaj v isti visini, kot ramena. Tako da tisto, da mu glava gleda ven ni najpomembnejse. Pri nas je bila ravno zato lupinica neustrezna od 3,5 meseca naprej (pa tudi slucajno ni bil tako velik, kot je tvoj), pri 5,5 pa smo ga prestavili v sedez 9-36 kg. Ce otrok se ne sedi, pride res v postev samo se sedez 0-18, ce pa sedi, pa ne vidim problema oz. je to veliko bolj varno, kot pa ga vozit v sedezu, ki ni primeren zanj - pa naj ima se tako dobre rezultate testov.  


Se podpišem...

Moj bo 27-ga star 7 mesecev in ima malo več kot 10 kg in pasovi so bili že pod rameni tako da to naj ne bi bilo več vredu varno,in smo ga dali z 5 meseci v maxi cosija od 9-18kg.Smo zadovoljni.Imamo ga že od prvega ki je bil notri do 2let in pol  user posted image

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Avtosedež
13.11.2009 12:46:32   
zaspancek1
Tea 1: ce so ramena visje, potem je lupinica premajhna. Nas se je zacel dvigovat na komolce, pripreti pa ga tudi ni bilo mogoce vec dobro, ker pac ne mores zategniti pasov, kar pa je nevarno, ker lahko pasovi zdrsnejo z ramen. Zato pa mi je cisto mimo, da nekateri tako vztrajno zagovarjajo lupinico. Ce je ok (visina pasov, teza, velikost), potem super, sicer pa lahko povzroci veliko skode pri kaksnem trku.
Ja, mali se ni cisto nic pritozeval v avtosedezu (za razliko od lupinice), je imel vsaj kaj opazovat, spi pa v avtu bolj poredko oz. ce ze, pa ne dolgo. Bi najbrz prevec zamudil user posted image . Glede naklonov pa je tako. Mi imamo Recaro Young Sport, kjer se naklon sicer malo da regulirat, vendar je se vedno precej pokoncen polozaj. Sem gledala tudi Britax/Roemer Evolvo, pa je kar nekaj podobnega. Se mi pa zdi, da ima sedaj glava (sploh med spanjem) boljso oporo, kot pa jo je imela v lupinici (ko smo dali ven tisto zascito) in je kar malo opletala.


(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Avtosedež
13.11.2009 13:02:47   
zaspancek1
Se to glede sedezev 9-36 kg:
Ni tako hude rezlike glede varnosti, kot bi kdo mislil: npr. Kiddy Comfort Pro (9-36 kg) ima boljse rezultate od Roemer/Britax King Plus, ki pa je skupina 9-18kg. Oba imata sicer oceno dobro, vendar je imel Kiddy pri trku majhne obremenitvene vrednosti tako pri celnem in bocnem trku, medtem ko King Plus majhne pri bocnem in povprecne pri celnem:
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/kiddy_comfort_pro.asp?ComponentID=217156&SourcePageID=255798
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/roemer_king_plus.asp?ComponentID=231413&SourcePageID=255798

Seveda pa je Kiddy lahko problematicen, ker se nekateri otroci pocutijo precej utesnjene. Pac je treba probat.

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 13.11.2009 13:03:54 >

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Avtosedež
13.11.2009 15:01:28   
ledenka
Še glede Römerja - sistem z isofixom je bolje ocenjen
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/roemer_safefix_p.asp?ComponentID=217319&SourcePageID=147654

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Avtosedež
13.11.2009 15:15:55   
Tea 1
No, super, potem bi ga bilo možno dat v sedež 9-36. Bomo šli malo pogledat pa sprobat v BC. Samo rajši prej slišim tle vaša mnenja, ker prodajalke v BC so nam dale že tudi kakšen nasvet čist mimo.

Hvala!!!

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Avtosedež
13.11.2009 16:16:08   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

Še glede Römerja - sistem z isofixom je bolje ocenjen
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/roemer_safefix_p.asp?ComponentID=217319&SourcePageID=147654


Ja, Roemer Safefix Plus ima enake ocene glede varnosti (kot Kiddy), ampak to ni model Roemer King Plus, kot je omenila Mici7. Pa ni to bistveno (oba sta dobra sedeza), hotela sem samo povedati, da tudi sedez skupine 9-36 kg ni slab (ceprav jih ima veliko predsodke). Sicer pa na splošno velja, da so sedeži s sistemom isofix varnejši, kot pa če so le-ti pritrjeni samo s pasovi. Seveda pa je to ok samo do teze 18 kg, potem morajo biti otroci pripeti s pasovi, ki so vpeti v karoserijo. Obstaja pa tudi sistem (mislim, da seatfix) za sedeze III skupine, ki pa v bistvu pritrdi sedez in ga zato ni treba pripenjat takrat, ko otroka ni v njem.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
13.11.2009 19:33:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Avtosedež
13.11.2009 20:06:14   
EMILY 3
jaz ga nebi dala že v sedež od 9 do 36kg.naš je tudi pri 8 mescih prerasel lupinico MC cabriofix in smo kupili avtosedež od 0 do 18 kg.smo pa ga z 11 mesci dali pol v MC priori xp.saj prvih 6m otoci ful hitro rasejo pol pa ne več tak.naš je tu bil zelo velik pri 6 m tako da mi je marsikateri ni verjel ko sem rekla da ma 6m.so vsi rekli da je zelo veliki za svojo starost.pol pa se je ustavilo in ne raste več tako hitro.
ampak pri avtosedežih je treba težo upoštevati.no pa teste itak.ker on še ne sedi dovolj dobro.ampak če ga že ne morete več dat v lupinico kupi,takšen sedež da se da ful v ležeč položaj,skoraj ko lupinica.MC priori xp gre lepo v ležeč.pa roemer tudi...

(odgovor članu Tea 1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Avtosedež
13.11.2009 21:29:19   
ledenka
kiddy 9-18 in 9-36 sta praktično enako velika user posted image

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Avtosedež
13.11.2009 22:09:34   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: EMILY 3

jaz ga nebi dala že v sedež od 9 do 36kg.naš je tudi pri 8 mescih prerasel lupinico MC cabriofix in smo kupili avtosedež od 0 do 18 kg.smo pa ga z 11 mesci dali pol v MC priori xp.saj prvih 6m otoci ful hitro rasejo pol pa ne več tak.naš je tu bil zelo velik pri 6 m tako da mi je marsikateri ni verjel ko sem rekla da ma 6m.so vsi rekli da je zelo veliki za svojo starost.pol pa se je ustavilo in ne raste več tako hitro.
ampak pri avtosedežih je treba težo upoštevati.no pa teste itak.ker on še ne sedi dovolj dobro.ampak če ga že ne morete več dat v lupinico kupi,takšen sedež da se da ful v ležeč položaj,skoraj ko lupinica.MC priori xp gre lepo v ležeč.pa roemer tudi...



No, ce upostevas tezo otroka in teste, potem je kiddy 9-36 kg se vedno boljsi od MC priori xp in MC Tobi(do leta 2009),pa sta slednja skupina 9-18 kg, a ne? Drugace pa prevec lezec polozaj v sedezu, ki je obrnjen v smeri voznje ob trku ni ravno priporocljiv. Se strinjam, da je ob celnem trku najboljsi avtosedez, ki je obrnjen v nasprotni smeri voznje, pa naj bo to 5-mesecnik ali pa 3-letnik. Res je sedez 0-18 kg velikokrat najboljsa resitev, ce otrok se ne sedi oz. ni stabilen, je pa prevelik za lupinico. Ampak, ce pa cisto dobro sedi (pa ceprav pri 6 mesecih), pa ni noben problem, ce je v 9-36 ali pa 9-18.

(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
14.11.2009 13:50:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zaspancek1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Avtosedež
14.11.2009 18:40:43   
Tea 1
Danes smo kupili Maxi cosi Tobi.
Vbistvu ga je Gašper sam izbral, smo ga dali sedet v ene par sedežev.
Prav videt je blo, da se v njem super počuti!!user posted image Na našo srečo pa je bil še v akcijiuser posted image .
Čeprav smo meli namen probat Romer Kinga, Evolva in MC priori.
Upam, da smo se prav odločili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
15.11.2009 8:42:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tea 1)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Avtosedež
15.11.2009 13:30:39   
zaspancek1
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

*jst  bi sam tole rekla ni za primerjat avtosedeže različnih skupin   
(I,II,III)
*MC tobi letnik 2009 je veliko izboljšan
*nardila boš itak kot boš hotela ampak men ne bo noben reku da je otrok pri 6m (pa tud če že tk fjan sedi) isto varn v sedežu 9-36 kot pa mmoja dveletnica sl ipa nek štiriletnik.
*priporočam 0-18kg kot sem že zgoraj napisala




user posted image kr neki... Mogoce bi bilo pa dobro si kaj prebrat o testiranjih, preden pises kaj taksnega.user posted image Sedezi, ki so primerni za vec skupin, se testirajo za vsako skupino posebej, rezultat, ki ga lahko vidimo, pa je TISTI TANAJSLABSI (v kateri koli skupini, ostali so vecinoma boljsi). Zato pa LAHKO primerjamo sedez skupine I s sedezem, ki zajema skupine I,II,III. In ja, lahko primerjam MC Tobi in Kiddy comfort pro, pa je slednji se vedno boljsi! Ne glede na to, da imas se tako hude predsodke do sedezev 9-36 kg, po testih varnosti, ki so pac edino objektivno merilo, so lahko tudi boljsi od skupine 9-18 in 0-18 kg (ki pa vecinoma oz. vsaj tisti, ki jih dobis pri nas, niso tako zelo dobro ocenjeni - npr. concord trimax). Zato pa tudi slucajno ni kar samoumevno, da bi bil 6-mesecnik varnejsi v sedezu 0-18 kg, kot pa 9-36.
MC Tobi, letnik 2009 ima boljse rezlutate, kot stari, se vedno pa slabse, kot Kiddy Comfort Pro! Pa si nisem to jaz izmislila. Poglej na stran ADAC.
Verjamem, da se vedno nisi spremenila mnenja, pa mi je pravzaprav cisto vseeno, vsak pac dela po svoje,  samo ne pa pisat nekaj, kar ni res. Pa ne bi bilo slabo kdaj pogledat tudi kaksen taksen sedez (mislim 9-36kg), preden ga cisto odpises. Mogoce pa le ni tako zelo zanic user posted image ?

@  Tea 1 : MC Tobi je drugace cisto dober in varen avtosedez in verjamem, da se bo tvoj mali velikan se nekaj casa cisto dobro pocutil v njem, kar pa je prev tako pomembno! Tako da uzivajte v voznji! user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Avtosedež
16.11.2009 6:48:24   
Mesečnica
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

Še glede Römerja - sistem z isofixom je bolje ocenjen
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/roemer_safefix_p.asp?ComponentID=217319&SourcePageID=147654


Mi ga imamo (prevleka je svetlomodre barve) in ga prodajamo za polovično ceno (zraven damo še letno prevleko). Eno leto in pol nam je dobro služil user posted image
Zdaj pa sva z možem kupila dve Evolvi, da imata oba fanta enaka avtosedeža, tako da ga ne potrebujemo več. Bi pa naš dvo-in-pol-letnik, ki je pravi dolgin, še nekaj časa brez problema sedel v njem.

Več na ZS.

< Sporočilo je popravil Mesečnica -- 16.11.2009 6:49:56 >

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




kolikokrat greste brez partnerja ven
Spark



1x na teden (11%)

1 x na mesec (10%)

2x na mesec (4%)

redko (54%)

nikoli (21%)


Število vseh glasov: 416

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!