Nitke v blatu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


SKORPY -> Nitke v blatu (12.11.2009 18:23:44)

Prosim za pomoč. imam tri in polmesečnega fantka in ima sluz ter malo krvavih nitk v blatu. Ker je bilo mleko premalo za njega so mi rekli naj počasi uvajam frutek in sem ga vse je bilo ok do nedelje ko sem morala zamenjati še mleko ker mleka babylove ni bilo sem šla na milerjevo in od takrat težave najprej smrdeč zelen kakec potem sluz, danes zjutraj pa še malo nitk. Takoj pokličem pedijatrinjo in ji povem da nima vročine, poliva skoz, nima izpuščajev ali napihnjenega trebuha in mi reče naj takoj zamenjam mleko če pa bo še tako pa naj pridem čez en teden s pleničko. Vse lepo in prav zamenjam mleko se stanje izboljša kakec postane čedalje bolj kašast in nitk skoraj ni. Nato pa prejle šok ko odprem plenico samo malo sluzi in nitke jaz pa v paniko da je to sama kri. Prosim pomagajte ali se naj žrem naprej ali bo boljše in ali je katera imela podoben primer pa še nekaj kaj mu naj dam v flaško da se bo najedel ponavadi sem mu dala keks plasmon danes pa še to nisem upala, ker se bojim da bo kaj narobe. Hvala za pomoč




ledenaa -> RE: Nitke v blatu (12.11.2009 19:37:57)

Frutek [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Oprosti ampak noben otrok pri teh mesecih ne potrebuje frutek
kaj je zate mlkeo premalo?
Zaradi tega frutka je tudi lahko nastala alergija ,poškodbe v črevesju




šrimpf -> RE: Nitke v blatu (12.11.2009 19:41:56)

čudno, da te pediatrinja ni opozorila na alergijo na mleko. naš je mel samo malo krvavih pikic v blatu, pa nič izpuščajev, pa so s krvnimi testi potrdili alergijo na mleko. Pojavlo se je pa to šele okrog 2,5 mesca. ampak res, frutek pri treh mescih???




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (12.11.2009 20:02:41)

nisem mu ga dajala veliko samo dve žlički ampak mislim da sem ga pošteno kiksnila.




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (12.11.2009 20:03:50)

jz sem mu danes takoj prešaltala nazaj na prejšnje mleko kaj pa si mu ti ou si ji devala?




Anonimen -> RE: Nitke v blatu (12.11.2009 22:10:27)

Tudi našemu so se pojavile krvave nitke medsluzjo v blatu in tudi pri 3,5 m. Pa je malček polno dojen. Sem tudi vsa panična klicala P in me je pomirila, da je to verjetno od cepiva proti rotavirusu, če se bo pa še kak teden ponavljal naj ga pa pripeljem na kontrolo. No, zdej jih že dva dni ni in upam, da tako ostane.




PC Baby -> RE: Nitke v blatu (12.11.2009 22:23:15)

Krvave nitke v blatu so znak alergije na kravje mleko (ki ga pije mamica, ki doji) in vse mlečne izdelke iz njega. Mami mora na brezmlečno dieto pa bo v roku 3 dni vse OK.




obayifo -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 0:58:57)

pri nas je blo isto, sem na brezmlečni in brezjajčni dieti, pa se je šele zdaj, po 4 tednih začelo počasi normalizirati stanje, barva je bolj normalna, krvnih nitk ni in tudi smrdi precej manj. se je pa pojavilo že pri 6 tednih.
torej, če je alergija na kravje mleko traja 2-3 tedne, da se alergen spravi iz telesa in šele potem gre na bolje. smo pa tudi mi s plenico bili pri P, ki nam je takoj dala napotnico za alergologa na PK in nas pod nujno napotila tja še isti dan




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 5:37:07)

midva se ne dojima in sva na adaptiranem mleku je pa včeraj in vmes bilo dokaj ok sedajle pa se je stanje malo poslabšalo in imama spet malo sluzi in pikice not niso več nitke. Je pa malo bolje mislite da mu lahko dam spa simpleks ker ima malo krčev.




Hope2 -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 6:45:35)

IZVIRNO SPOROČILO: SKORPY

midva se ne dojima in sva na adaptiranem mleku je pa včeraj in vmes bilo dokaj ok sedajle pa se je stanje malo poslabšalo in imama spet malo sluzi in pikice not niso več nitke. Je pa malo bolje mislite da mu lahko dam spa simpleks ker ima malo krčev.


Mam občutek, da vsi skupaj malo packate tega ubožčka. Frutki,piškoti[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] tako zgodaj, tudi 1 žlička je preveč. Pa kaj mislišda adaptirano mleko ni kravje mleko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. To je čisto kravje mleko, sicer predelano,ampak tisti, ki imajo alergijo na kravje mleko pijejo drugačna adaptiran amleka, pejdi malo nižje na forum za alergike. Ni nujno, da ima to, ampak nehaj z vsemi dodatki, nehaj toliko menjavat mleko, ker iz ure v uro ni vidnih sprememb in tako nikoli ne boš ugotovila kaj je. Vidiš, da ti tu vse govorijo, da je potrebno več tednov čakat.  Pediatrinji bi pa jaz na tvojem mestu ornk zaropotala




Petka09 -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 8:30:06)

Skorpy, tvoj otrok je star KOMAJ 3,5 mesecev! Ne rabi nič drugega kot izključno mleko in to še vsaj kak mesec.
Zato ukini vse te frutke, piškote, bognedaj nekih zvarkov itd....

Pojdi do pediatrinje in povej kakšno situacijo imaš in tudi povej kaj vse si mu dajala za jest razen mleka. Jaz težko verjamem, da bi tako mali otrok pri teh mesecih že zahteval kaj več kot samo mleko! Pa še sploh, če je na adaptiranem mleku, potem so vse njegove potrebe zadovoljene, ker adaptirano ima vse notri. Razen, kot pravijo punce, če je kaka alergija.

Zato najprej vse ukini, dajaj samo mleko in počakaj par dni, da vidiš, če se bo stanje normaliziralo. Če ne, pojdi k P.




veselka -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 8:44:52)

tud mi smo imeli krvave nitke. smo dal drekec v analizo in je imela namnoženo klebsielo, ki je sicer normalno prisotna v črevesju, samo mora biti v malem številu. pred izvidi sem po navodili pediatrinje prenehala mleko pit - sem ga sicer samo zjutraj v kavi, ker nisem ljubitelj mleka, ostale mlečne izdelke - fermentirane - sem lahko uživala, pa biogaia kapljice sem začela dajat. sicer jo dojim in dodajam - to pa je tudi iz kravjega mleka. ampak se je po 2 tednih uredilo. tko da... razlogov za nitke je več, ne samo alergija. v kolikor gre za alergijo, se pa to pozna šele po 2, 3 tednih po prenehanju uživanja mlečnih izdelkov ali jajc, pač v kolikor časa se iz telesa vse izloči.




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 8:59:18)

hvala punce ker mi pomagate. stanje je trenutno bljše ostalo je še malo sluzi in nekaj nitk, sva pa včeraj vse ukinila in je bolj miren,lažje spi. Bom počakala da vidimo kaj bo sem pa prebrala da je v milerjevem mleku taurin ki je drugače v pravi kavi. Tudi kakat je začel na tri do 4 ure upam da bo boljše in vem da tega ne storim nikoli več.




Petka09 -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 9:09:02)

Skorpy, saj zato smo tukaj, da si pomagamo!

Supe, upam, da bo res boljše... Pa kar lepo mlekca papajta še kar nekaj časa... Tvoj malček zaenkrat potrebuje samo to [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image].




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 9:37:18)

sedaj je tudi bolj nasmejan in se bolj igra bomo videli kako bo jaz pa ker sem živčna mislim da mora biti učinek kar takoj veliko je da je blato sedaj rumeno in kašasto ko je včeraj zjutraj bila driska tako da bomo že sluz in nitke bomo pa že zrihtali. Če nebi bilo vas da mi pomagate ne vem kaj bi bilo. 




simonalokar -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 10:36:40)

dojenček naj bi bil pripravljen jesti gosto hrano pri 6 m in jaz se tega držim. imava pa tudi medve dieto ker se je pokazala kri v blatu. zdaj ga ni več stroga dieta in na pregled in testiranje greva




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 10:56:35)

kako pa zgleda at pregled in testiranje




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 12:20:14)

povejte ali mu lahka dam kaj čaja tega za prebavo kamilico , komarček,..




Hope2 -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 13:00:20)

za kamilice pravijo da lahko dražijo želodec, kokr koli, jaz mu definitivno ne bi dala nič drugo kot AM. V SKRANEM PRIMERU, ČE JE ŽEJEN, KER IMATE PREVROČE V STANOVANJU, BI MU DALA PREKUHANO VODO. up velike črke, se opravičujum[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zardeva.gif[/image]




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 13:39:22)

zakaj se stanje vmes malo poslabša ali je bilo pri vas tudi tako alim so bili otroci bolj živi ali zmatrani, ker moj je poln energije, če katera ve kako testirajo naj pove




SKORPY -> RE: Nitke v blatu (13.11.2009 13:39:47)

zakaj se stanje vmes malo poslabša ali je bilo pri vas tudi tako alim so bili otroci bolj živi ali zmatrani, ker moj je poln energije, če katera ve kako testirajo naj pove




Stran: [1]