[Brisano sporočilo] (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.11.2009 10:10:20)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




gita10 -> RE: Nekaj malega o bontonu (8.11.2009 10:20:43)

Jaz to stvar poenostavim. Naslov napišem naprimer na prijateljico in potem v voščilnico napišem : Tebi in tvojim najdražjim.....
V primer, da je družina pa naslovim na družino...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.11.2009 11:33:03)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (8.11.2009 11:36:57)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




miapia -> RE: Nekaj malega o bontonu (8.11.2009 12:08:28)


IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

Ker nisem ravno strokovnjakinja za bonton... [sm=smiley36.gif]

1.) Če pošlješ voščilnico/čestitko ženski, za katero veš, da ima partnerja, a ga ne poznaš, želiš pa, da je čestitka/voščilnica namenjena obema - kako nasloviš kuverto? Najbrž npr. "Marija Novak in partner" ne bi bilo v redu. [sm=smiley1.gif]

2.) Če pošlješ voščilnico/čestitko ženski, za katero veš, da ima družino, a teh družinskih članov ne poznaš, želiš pa, da je čestitka/voščilnica namenjena vsem - kako nasloviš kuverto? Je npr. "Marija Novak z družino" v redu?

3.) Če v eni hiši (isti naslov) živita dve družini (spodaj npr. stara starša, zgoraj npr. njun sin z družino), imajo pa vsi isti priimek - se pošlje ena čestitka/voščilnica ali dve?

4.) Če pošlješ čestitko/voščilnico partnerjema, ki imata različna priimka - se najprej napiše žensko in nato moškega (npr. "Marija Novak in Jože Horvat")?

Kdor zna komplicirati, pač zna. [sm=smiley36.gif]

1. Na kuverto Marija Novak, v čestitki oba, npr. tebi in tvojemu življenskemu sopotniku...
2. Družina Novak
3. Ne vem, kakšen je tvoj namen, tu bi jaz napisala naslovnika Sin z družino
4. Najprej ženska, potem moški

prve 3 točke je, kako bi jaz napisala, točka 4 je pa po bontonu




Anonimen -> RE: Nekaj malega o bontonu (8.11.2009 14:33:27)

Napisem tako kot mi je vsec.

Npr. Nina in njena bakica, Mojca in njen dragi, itn.




liliana -> RE: Nekaj malega o bontonu (8.11.2009 15:57:41)

IZVIRNO SPOROČILO: Lisička Dada

IZVIRNO SPOROČILO: gita10
Tebi in tvojim najdražjim

To je najbolj splošno, ja, ampak dejansko bi pa potem izpadlo, kakor, da jaz čestitam/voščim ljudem, ki jih niti ne poznam (ker npr. ne vem, kdo vse so njeni najdražji).


Če si pa napisala, da želiš voščiti obema oz. vsem, čeprav jih ne poznaš......[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




2ursae -> RE: Nekaj malega o bontonu (8.11.2009 16:00:31)

če želim voščit prijateljici in partnerju, naslovim pismo nanjo, not pa napišem: "želim vama ...."




Stran: [1]